Jump to content
IGNORED

korona i pravo


nautilus

Recommended Posts

znam da su VSS i sudovi doneli uputstva za rad u vanrednom stanju i morala bi da budu dostupna na sajtu sudova ili VSS. trebalo bi da sadrže i inoformacije o načinu ulaska u sud. pogledaj na sajtu suda gde je zakazano suđenje

Edited by Ted
Link to comment
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nautilus

    11

  • halloween

    10

  • Ted

    9

  • Anonymous

    9

za one kojih se tiče, odnosno strane državljane trenutno na teritoriji RS, upravo je objavjena u Sl.gl odluka Vlade

 

ОДЛУКУ

о статусу страних држављана у Републици Србији за време ванредног стања

"Службени гласник РС", број 41 од 24. марта 2020.

 

1. Страни држављани који су на дан ступања на снагу Одлуке о проглашењу ванредног стања („Службени гласник PC”, број 29/20) законито боравили у Републици Србији, по било ком од основа прописаних Законом о странцима („Службени гласник PC”, бр. 24/18 и 31/19), могу законито остати у Републици Србији за време док је на снази наведена одлука, односно док траје ванредно стање, без обавезе покретања поступка за даље утврђивање њиховог статуса.

2. Лична карта за странца која је издата у складу са Законом о странцима, као и лична карта за тражиоца азила и лична карта за лица коме је одобрен азил у складу са Законом о азилу и привремној заштити („Службени гласник PC”, број 24/18), а којима је истекао или истекне рок важења док је на снази Одлука о проглашењу ванредног стања, сматрају се важећим док је наведена одлука на снази.

3. За време важења Одлуке о проглашењу ванредног стања привремено се, до стицања услова за безбедно узимање биометријских података од странца, обуставља поступање полицијских службеника везано за прописано узимање тих података.

4. Ова одлука ступа на снагу даном објављивања у „Службеном гласнику Pепублике Cрбије”.

Edited by Ted
Link to comment
35 minutes ago, halloween said:

Čl. 39. st. 1. Ustava

 

Čl. 73. st. 2. tač. 5. i 6. . Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti

U vršenju inspekcijskog nadzora iz stava 1. ovog člana, sanitarni inspektor ima pravo i dužnost da:

5) naredi, prema definiciji slučaja ili prema procenjenoj epidemiološkoj situaciji prinudnu izolaciju i lečenje licima obolelim od pandemijskog gripa kuge, velikih boginja i virusnih hemoragijskih groznica (izuzev hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom), SARS-a, odnosno, prinudnu izolaciju licima za koja postoji sumnja da boluju od kuge, velikih boginja, virusnih hemoragijskih groznica, SARS-a, kao i od drugih zaraznih bolesti nepoznate etiologije. Rok za sprovođenje ove mere predlaže doktor medicine, specijalista epidemiologije a sprovodi sanitarni inspektor;

6) naredi prinudno stavljanje u karantin zdravim licima koja su bila ili za koja postoji sumnja da su bila u kontaktu sa licima obolelim od pandemijskog gripa na početku prenošenja, kuge, velikih boginja i virusnih hemoragijskih groznica (izuzev hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom), SARS-a i od druge zarazne bolesti za koju referentna zdravstvena ustanova utvrdi da predstavlja opasnost po zdravlje stanovništva Republike Srbije;

Član 75

Mere utvrđene u članu 73. stav 2. tač. 1) do 15) i članu 74. stav 2. tač. 1) do 4) ovog zakona, određuju se rešenjem sanitarnog inspektora u upravnom postupku.

Preduzimanje izuzetno hitnih mera radi otklanjanja neposredne opasnosti po život i zdravlje ljudi, sanitarni inspektor može narediti i usmenim rešenjem, u skladu sa zakonom.

 

u vezi sa ovim, Vlada je upravo donela uredbu prema kojoj

 

Прописани рокови за изјављивање правног средства против усменог решења надлежног органа донетог у примени хитних мера ради спречавања ширења заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2 током ванредног стања, те за подношење захтева за достављање писменог отправка тог решења, почињу да теку од престанка ванредног стања.

 

Što će reći da se hitne mere preduzimaju usmenim rešenjem, a pismeni primerk ovog rešenja kao i žalbuna njega moš izjaviti kad prestane vanredno stanje

Edited by Ted
Link to comment
47 minutes ago, nautilus said:

da li neko zna da li je potrebna maska da se udje u sud?

 
Sudija nosi, iako je drugi stepen.

 

Edited by halloween
Link to comment

Pisao na drugoj temi al ajd i ovde, sta raditi kad stranac ceka sednicu veca za uslovni otpust a sud ne moze da se sastane jer sednica nije obuhvacena zakljuckom Vss?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

da sad treba da mi se rodi cerka nazvao bih je korona.... da li bi me uhapsili kao mikija manojlovica u ranama? ili bi jednostavno odbili, ili mozda i prihvatili?

Link to comment

morate imati masku i rukavice ili vas neće pustiti u sud.

 

smijurija je u tome što ljudi, jer nemaju gde da kupe masku, stavljaju svašta na usta, gluposti sašivene od krpa i to prolazi.

 

sudjenja se odlažu zato što, po merama vlade, u prostoriji može boraviti najviše pet lica a minimum za održavanje suđenja je šest.

Link to comment
11 hours ago, KNKNPNKN said:

da sad treba da mi se rodi cerka nazvao bih je korona.... da li bi me uhapsili kao mikija manojlovica u ranama? ili bi jednostavno odbili, ili mozda i prihvatili?

Kruna

Link to comment
morate imati masku i rukavice ili vas neće pustiti u sud.
 
smijurija je u tome što ljudi, jer nemaju gde da kupe masku, stavljaju svašta na usta, gluposti sašivene od krpa i to prolazi.
 
sudjenja se odlažu zato što, po merama vlade, u prostoriji može boraviti najviše pet lica a minimum za održavanje suđenja je šest.
ako ima bar jedan pristalica sns-a onda je dovoljno, vredi za dva?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

онлајн суђење у димитровграду и 3 године, за прекршај закона о забрани кретања

 

то би волео да видим

 


 

 

 

ин адер њуз, прив онлајн осуђеник бугарин

:s_d:

Link to comment

Završeno, preko skajpa. Izgleda da više neće moći kriminalac pošteno da iskoči kroz prozor sudnice i umakne pravdi.

 

merlin_170141856_ad12d8cb-b60f-4047-99e9

 

Suđenje u San Francisku tokom pandemije španskog gripa.

Edited by halloween
Link to comment
Zubara iz novog sada ceka 8 godina zatvora jer je bolestan zarazio veci broj pacijenata. Ako neko umre moze da ode na 12
Ja bih tu bio otvoren za drugačija mišljenja...
http://www.mojnovisad.com/vesti/novosadski-stomatolog-zarazen-korona-virusom-prvobitno-bio-poslat-na-kucno-lecenje-id32436.html
Inače od dvoje različitih kolega stomatologa koji nisu povezani imam info da nije tako kako Blic, Kurir, Informer i pokrajinski sekretar Gojković kažu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, arheolog1981 said:

Ja bih tu bio otvoren za drugačija mišljenja...
http://www.mojnovisad.com/vesti/novosadski-stomatolog-zarazen-korona-virusom-prvobitno-bio-poslat-na-kucno-lecenje-id32436.html
Inače od dvoje različitih kolega stomatologa koji nisu povezani imam info da nije tako kako Blic, Kurir, Informer i pokrajinski sekretar Gojković kažu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

uvek sam sklon da verujem da nije tako kako Blic, Kurir i Informer kažu.....u vezi bilo čega

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...