Jump to content
IGNORED

Svet posle Korone - društvo i vrednosti


Redoran

Recommended Posts

2 minutes ago, Luther said:

 

Sve je to u redu iz tvog ugla, potreba i želja ali  drugi žele drugo pa je besmisleno sprečavati ih da to ostvare. Dugo već ne letim avionom ali pretpostavljam da možeš da nađeš neku normalnu varijantu koja ti odgovara ako platiš više.  Ovo sa taksama jeste problem ali su i povećani troškovi bezbednosti i ko zna šta još.

Ovaj, cini mi se da pokusavas da mi podmetns nesto, sto nisam nigde napisao. Skoro sam leteo iz Spanije za J.Afriku - veruj mi na rec, face svih ljudi posle leta su bile sve osim prijateljski nastrojene - uzak razmak izmedju sedista (autobus 27 za Mirijevo je majka mara) hrana djubre, stjuardese ocaj...ako je ovaj novouvedeni standard, buducnost koju zelimo, onda nek ide sve u K. I jos nije lw cost u pitanju, vec posledica low cost-a, koji se namece kao life style.

Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

Ovaj, cini mi se da pokusavas da mi podmetns nesto, sto nisam nigde napisao. Skoro sam leteo iz Spanije za J.Afriku - veruj mi na rec, face svih ljudi posle leta su bile sve osim prijateljski nastrojene - uzak razmak izmedju sedista (autobus 27 za Mirijevo je majka mara) hrana djubre, stjuardese ocaj...ako je ovaj novouvedeni standard, buducnost koju zelimo, onda nek ide sve u K. I jos nije lw cost u pitanju, vec posledica low cost-a, koji se namece kao life style.

Sto nisi letio Bussinessom? Mislim, zar nije svet koji zelis taj u kome postoji samo taj standard.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Ovaj, cini mi se da pokusavas da mi podmetns nesto, sto nisam nigde napisao. Skoro sam leteo iz Spanije za J.Afriku - veruj mi na rec, face svih ljudi posle leta su bile sve osim prijateljski nastrojene - uzak razmak izmedju sedista (autobus 27 za Mirijevo je majka mara) hrana djubre, stjuardese ocaj...ako je ovaj novouvedeni standard, buducnost koju zelimo, onda nek ide sve u K. I jos nije lw cost u pitanju, vec posledica low cost-a, koji se namece kao life style.

 

Zaista ti ne podmećem, napisao sam da dugo ne letim avionom, na odmor idem kolima a službeno nsam imao potrebe od sredine devedesetih. Verujem ti naravno za ugođaj na tom letu i to je očigledno sada standard pa uzmi ili ostavi. Ili plati mnogo više ako ima. Bilo bi interesantno videti koliko je taj tvoj let koštao u odnosu na prosečnu platu pre 30 godina. Još jedna stvar, ranije je bilo mnogo više državnih kompanija čije je gubitke pokrivala vlada pa su mogli da se bahate boljom uslugom. Sad toga skoro da i nema ako se ne varam.

Link to comment
2 minutes ago, Luther said:

 

Zaista ti ne podmećem, napisao sam da dugo ne letim avionom, na odmor idem kolima a službeno nsam imao potrebe od sredine devedesetih. Verujem ti naravno za ugođaj na tom letu i to je očigledno sada standard pa uzmi ili ostavi. Ili plati mnogo više ako ima. Bilo bi interesantno videti koliko je taj tvoj let koštao u odnosu na prosečnu platu pre 30 godina. Još jedna stvar, ranije je bilo mnogo više državnih kompanija čije je gubitke pokrivala vlada pa su mogli da se bahate boljom uslugom. Sad toga skoro da i nema ako se ne varam.

Ono sto pokusavam da ti kazem je da se low-cost generalno, ne samo kad je avio saobracaj, uvodi ispod stola nesto kao anti-globalizam a ustvari je ista solja caja. Puko i bezobzirno osvajanje trzista i unistavanje konkurencija na najbeskropulozniji nacin.

Low cost mogu da zpocnu kao biznis samo multimilioneri.

Prvi primer: Lanac low cost pekar po Spaniji - otvaraju se nove pekare iskljucivo prekoputa vec postojecih familijanih, koje postoje decenijama sa cenama koje su ispod ekonomsko opravdane i sa kvalitetom proizvoda koji je na granici dozvoljenog, ali cena je primamljiva za potrosace i to je ono najvaznije. Stari biznis prekoputa, katanac na vrata. To se isto desava sa barovima, gde je pivo npr jeftinije nego u supermarketu.. odeca i obuca, iste prodavnice od Islanda do Juzne afrike - i sada kad je teritorijalno osvojeno trziste, navodno se krece u ''podizanje'' kvaliteta proizvoda ili usluga, jer opet navodno trziste to trazi.

Smrt low-cost-u!

Link to comment

To opisano tu nije low-cost nego price-dumping. To je druga prica gde na trzistu bogati furaju preniske cene na svoju stetu kako bi unistili konkurenciju. Kad ova nestane bogati podizu cene na normalne/visoke.

 

Poenta lowcosta, kad vec najvise pricamo o avionima i airbnbju ovde, je da ti razlozi cenu usluge na sto vise manjih cinilaca, kako bi ti platio samo ono sto ti treba. Kupi lowcost avionsku kartu, plati obrok unutra i cekirani prtljag u oba smera i dobices punu cenu avionske karte u ne-lowcost kompanijama.

Airbnb je isto, dobijes samo smestaj i peskir, ne dobijes obrok, bar, recepciju, ciscenje sobe i slicno, besplatan parking, sve ono sto bi dobio u hotelu. 

Hostel sve to isto pa na kvadrat.

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

To opisano tu nije low-cost nego price-dumping. To je druga prica gde na trzistu bogati furaju preniske cene na svoju stetu kako bi unistili konkurenciju. Kad ova nestane bogati podizu cene na normalne/visoke.

 

Poenta lowcosta, kad vec najvise pricamo o avionima i airbnbju ovde, je da ti razlozi cenu usluge na sto vise manjih cinilaca, kako bi ti platio samo ono sto ti treba. Kupi lowcost avionsku kartu, plati obrok unutra i cekirani prtljag u oba smera i dobices punu cenu avionske karte u ne-lowcost kompanijama.

Airbnb je isto, dobijes samo smestaj i peskir, ne dobijes obrok, bar, recepciju, ciscenje sobe i slicno, besplatan parking, sve ono sto bi dobio u hotelu. 

Hostel sve to isto pa na kvadrat.

Price dumping je nesto sto se odvija na trzistu u postojecim okolntima bez uvodjenja novih subjekata.

Link to comment
On 18.3.2020. at 10:26, Anonymous said:

Ovo je prvi put za mog života da znam da su lojalni građani bogatih zemalja širom sveta oplevili samiške samo tako.

Samo su cekali da im se ukaze prilika... 

Link to comment

the future is now

 

Quote

Just as the virus shows us the truth about how we were already living—about our relationships and our homes—it also shows us that we were already living in an authoritarian society. The arrival of the pandemic just makes it formal. France is putting 100,000 police on the streets, 20,000 more than were deployed at the high point of the gilets jaunes protests. Refugees in need of asylum are being turned away along the borders between the US and Mexico and between Greece and Turkey. In Italy and Spain, gangs of police attack joggers in empty streets.

In Germany, the police in Hamburg have taken advantage of the situation to evict a self-organized refugee tent that had been standing for several years. Despite the quarantine, the police in Berlin are still threatening to evict an anarchist collective bar. Elsewhere, police dressed in full pandemic stormtrooper regalia raided a refugee center.

Worst of all, all this is occurring with the tacit consent of the general population. The authorities can do virtually anything in the name of protecting our health—right up to killing us.

As the situation intensifies, we will likely see the police and the military employing increasingly lethal force. In many parts of the world, they are the only ones who are able to gather freely in large numbers. When police comprise the only social body that is able to gather en masse, there is no word other than “police state” to describe the form of society we live in.

There have been signs that things were heading in this direction for decades. Capitalism used to depend on keeping a massive number of workers available to perform industrial labor—consequently, it was not possible to treat life as cheaply as it is treated today. As capitalist globalization and automation have diminished dependence on workers, the global workforce has shifted steadily into the service sector, doing work that is not essential to the functioning of the economy and therefore less secure and well-paid, while governments have become increasingly dependent on militarized police violence to control unrest and anger.

If the pandemic goes on long enough, we will probably see more automation—self-driving cars pose less threat of infection to the bourgeoisie than Uber drivers—and the displaced workers will be divided up between the repression industries (police, military, private security, private military contractors) and precarious workers who are forced to take on great risk to make a few pennies. We’re accelerating into a future in which a digitally connected privileged class performs virtual labor in isolation while a massive police state protects them from an expendable underclass that takes most of the risks.

Already, billionaire Jeff Bezos has added 100,000 jobs to Amazon, anticipating that his company will drive local stores everywhere out of business. Likewise, Bezos won’t give his Whole Foods employees paid leave despite the constant risk they face in the service sector—though he is giving them a $2 raise through April. In short, he still considers their lives worthless, but he admits that their deaths should be better paid.

In this context, there is bound to be revolt. It is likely that we will see some social reforms aimed at placating the population—at least temporary ones to mitigate the impact of the pandemic—but that they will arrive alongside the ever-increasing violence of a state that no one can imagine doing without, insofar as it is misunderstood as the protector of our health.


In fact, the state itself is the most dangerous thing to us, as it enforces the drastically uneven distribution of resources that compels us to face such imbalanced distributions of risk. If we want to survive, we can’t just demand more equitable policies—we also have to delegitimize and undermine the power of the state.

ceo tekst

Link to comment

Mislim da sam najebao, morat cu se prekvalifikovat, ovo sto radim ne moze od kuce, a kad sve ovo prodje stojace posao ko zna jos koliko. Vec razmisljam o trafikama i buticima... 

Link to comment
10 hours ago, April said:


 

 


Mislim da Boris polemiše o besmislu slikanja ispred Tadž Mahala

Lou kost kao šarenica, 2d svet bez komunikacije

Sent from fav toy
 

 

Borisi sa ovog topika treba prvo da promisle, da li bi isto pisali da imaju 20 godina, sa pasosem ispunjenim samo pecatima sa granicnih prelaza Bajakovo i Gradina. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Defenderi prvo da razmisle u kakvom to svetu zele da zive, virtuelnoj low cost papazjaniji, gde ti svake godine naustrb profita kresu standard usluge, proizvoda i zivota uopste. Nije bas sve u pecatu pasosa. Ali sto se mene tice, go for it.

Link to comment
15 minutes ago, Lancia said:

Defenderi prvo da razmisle u kakvom to svetu zele da zive, virtuelnoj low cost papazjaniji, gde ti svake godine naustrb profita kresu standard usluge, proizvoda i zivota uopste. Nije bas sve u pecatu pasosa. Ali sto se mene tice, go for it.

 

izgleda da je razlika u kom svetu zivis ... to tvoje jeste univerzalno i moglo da vazi kada bi svi delovi sveta bili jednaki po standardu ... protivnik bi bio samo sakupljac profita

ovako, kako je, u crnim rupama na kugli taj standard je onemogucen dodatim opterecenjem, pored sakupljaca profita ... lopovima, bez ikakve kontrole, na svim nivoima vlasti

a svacije dupe bi htelo da vidi sveta ... i treba

Link to comment
17 minutes ago, Lancia said:

Defenderi prvo da razmisle u kakvom to svetu zele da zive, virtuelnoj low cost papazjaniji, gde ti svake godine naustrb profita kresu standard usluge, proizvoda i zivota uopste. Nije bas sve u pecatu pasosa. Ali sto se mene tice, go for it.

Pokusavam da (ti) kazem da je bezveze da vi sa 30+ posecenih drzava ( i onoliko sprcanih CO2 tim prilikama) pricate kako treba podici zakonske standarde putovanja koji ce imati za posledicu to da ce ova zatucana srpska i svetska omladina morati mnogo vise da odvaja za putovanja da vidi nesto drugacije.

 

Razumem da ne moramo da imamo isto misljenje, ali kako smo uopste dosli to teme ogranicavanja putovanja na temi o efektima Korone, a da se to ne odnosi na brzinu sirenja virusa?

 

 

Link to comment
11 hours ago, Joe D said:

kriva sirotinja za globalno zagrevanje jer hoce da jede meso, kriva za sirenje virusa jer hoce da vidi sveta.

 

Cini mi se da postoji ovde konfuzija.

 

Backpackers low cost volunteering couch  surfing guitar playingmillenial in Uganda  != low cost all inclusive pub trail in Mayorka

Link to comment
11 hours ago, Luther said:

 

Zaista ti ne podmećem, napisao sam da dugo ne letim avionom, na odmor idem kolima a službeno nsam imao potrebe od sredine devedesetih. Verujem ti naravno za ugođaj na tom letu i to je očigledno sada standard pa uzmi ili ostavi. Ili plati mnogo više ako ima. Bilo bi interesantno videti koliko je taj tvoj let koštao u odnosu na prosečnu platu pre 30 godina. Još jedna stvar, ranije je bilo mnogo više državnih kompanija čije je gubitke pokrivala vlada pa su mogli da se bahate boljom uslugom. Sad toga skoro da i nema ako se ne varam.

 

he-he

 

Virgin Atlantic boss urges Boris Johnson to sanction £7.5bn airline bailout

The PM will be told by Virgin Atlantic bosses that the airline industry needs government aid worth up to £7.5bn, Sky News learns.

 

Sir Richard Branson

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...