Jump to content
IGNORED

Svet posle Korone - društvo i vrednosti


Redoran

Recommended Posts

52 minutes ago, Lezilebovich said:

Nesto prizemnije I lokalnije... Mnogo vise firmi ce videti da je moguce raditi od kuce, pa se nadam povecanju te vrste rada -> manje guzvi/ auta na ulicama. Vise ljudi voze bajseve, mozda nastave I posle kraja vanrednog stanja. 

 

Moja prva sedmica rada od kuće sa djecom. Misli da sam ispod 50% produktivnosti. Jednostavno je nemoguće normalno raditi sa djecom u kući. A i moja žena radi od kuće.

 

Kada su u sk9li onda je OK 

Link to comment

Za tebe je onda HUB, dok ti deca ne odrastu dovoljno da ne budu smetnja tokom rada. U svakom slucaju za rad od kuce je neophodna posebna prostorija koja ce biti izolovana od distrakcija i koristi ti se kao ofis.

 

No nebitno, poenta je da ce firme pruzati izbor radnicima da ne dolaze uopste na posao, ko hoce nek radi od kuce, ko nece nek iznajmi HUB, ne interesuje ih, interesuje ih samo rezultat. I to je po meni ok.

Link to comment
20 minutes ago, ObiW said:

Timski rad je problem kada radiš od kuće. Mnoge ideje se stvore iz direktnog razgovora sa kolegom, dok škrabate flomasterom po tabli. 

 

Sad ce da skrabaju na virtualnoj tabli...dok razgovaraju preko softvera...

Link to comment
29 minutes ago, ObiW said:

Timski rad je problem kada radiš od kuće. Mnoge ideje se stvore iz direktnog razgovora sa kolegom, dok škrabate flomasterom po tabli. 

Mnogo je teže skypeom i telefonom, nego uzivo...

 

Imam prošle nedelje neka testiranja, realno bi sve ispeglali za par sati, da sedimo zajedno... Ovako se vuklo cele nedelje... 

Link to comment
4 minutes ago, mraki said:

A i malo je onih realno spremnih na taj način rada, ovo sad je čak i u IT-u uglavnom štapom i kanapom...

Jbg, sad mora...

 

Inače, mi imamo posla, ne možemo da postignemo, svi smo u firmi kadar nevera, bukvalno svi klijenti žele da se radi kao da se ništa ne dešava, imamo ove nedelje novi ugovor za ozbiljan posao u EU... Braca rumuni turiraju rokove, isto kao da je sve normalno...  Ludilo...

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

 

Moja prva sedmica rada od kuće sa djecom. Misli da sam ispod 50% produktivnosti. Jednostavno je nemoguće normalno raditi sa djecom u kući. A i moja žena radi od kuće.

 

Kada su u sk9li onda je OK 

 

mi dosta lepo cepamo. trpezarisjki sto, postavili laptopove i cepamo jedno naspram drugog

 

 neznatno sam smanjene efikasnosti u odnosu na posao

 

najpre jer  nemam gomile sastanaka i što sada ne pada nikome na pamet da mi traži neke side jobs

 

ali da bi se sve postiglo, mora se raditi i vikendom i uveče

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jbg, sad mora...

 

Inače, mi imamo posla, ne možemo da postignemo, svi smo u firmi kadar nevera, bukvalno svi klijenti žele da se radi kao da se ništa ne dešava, imamo ove nedelje novi ugovor za ozbiljan posao u EU... Braca rumuni turiraju rokove, isto kao da je sve normalno...  Ludilo...

Blogo vama. Ovde lokalno bas stalo, fabrike ne mogu da uvezu sirovine, nemaju gde da izvezu...

Cak vidim da se I nemackoj/austriji pomeraju I odlazu projekti, pogotovo vezano za autoindustriju.

 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Jbg, sad mora...

 

Inače, mi imamo posla, ne možemo da postignemo, svi smo u firmi kadar nevera, bukvalno svi klijenti žele da se radi kao da se ništa ne dešava, imamo ove nedelje novi ugovor za ozbiljan posao u EU... Braca rumuni turiraju rokove, isto kao da je sve normalno...  Ludilo...

 

ovde isto.

još projekat na kojem trenutno radimo je pokušaj da se izvadi firma iz govana, i očekivanja su da izletimo s time na tržište čim se sve ovo završi.

što je najluđe čitav tim za sada odlično radi, čak i po više sati nego u regularnim uslovima. valjda im ovo skreće fokus sa svakodnevnice, a dobar deo i nema šta drugo da radi u kući  po ceo dan. većina su mladi bez dece.

pitanje je samo koliko će dugo moći tako, jer će se stres i nervoza akumilirati. još ako neko od njih zapati virus, osećam da će se ostali odmah raspasti...

Link to comment
2 hours ago, BraveMargot said:

 

naravno svuda ima izuzetaka, npr u abu dabiju i dubaiju zivi i puno obicnih ljudi koji npr zidaju fudbalske stadione za sicu lovu koju salju kuci u indiju.

a sto se ostalih tice, mozda snimi bono neki singl posvecen osvescenim intelektualcima koji se pate u emiratima, doniraju kintu od svoje $$$ plate za ekologiju i ljudska prava, sto je automatski potvrda da imaju moralni kompas uprkos tome sto su izabrali da zive u zemlji u kojoj nista od toga ne postoji, al sve je naravno kul dok mogu da se piju kokteli i sampanjac po hotelima dok ti filipinka cisti gajbu i cuva decu a nije joj dozvoljeno ni da kupi pivo u samousluzi jer joj plata nije na potrebnom nivou.

 

 

Možda sve to umre posle ovog poremećaja. A možda opet gurnemo sve pod tepih, nadam se da ovog puta nećemo.

Link to comment

Ja, zapravo, i očekujem guranje pod tepih. Najviše zbog zaključka koliko (ni)smo svesni razmere ovoga...makar onaj klip iz Milanskog metroa govori sam za sebe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...