Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

Slušam lekare i tehničare koji idu u Mišović na ispomoć, priče ljudi koji su tamo sve vreme su blago reći potresne.

Oni cepaju deveti mesec kovid bolnice i ta garnitura osoblja je zrela za invalidsku penziju bila pre 6 meseci. I psihički i fizički ti ljudi su blago rečeno olupine kojima je načinjena nepopravljiva šteta.

 

Nema reči kojima može da se opiše stanje anesteziologa koji u redovnim uslovima izgubi pacijenta što na stolu što u šoku možda jednom godišnje, ako i toliko, a od marta mu umire 5, 10, 20 pacijenata nedeljno, uz ceo aranžman reanimacija intubacija i invazivnog lečenja.

Edited by desboj
  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment

Sinoć umrla ženina baka. 99 godina, folksdojčerka, sa partizanima stigla sve do Austrije. Posle rata učiteljica po školama od Baranje do Makedonije. Tamo i upoznala svog čoveka i sa njim se vratila kući. Svaki Božić smo išli kod nje, ovaj Božić smo šogor i ja išli da pomognemo ako bude falilo ljudi da se stavi u sanduk, gluvo je doba noći. Ležala je na svom krevetu, u drugom krevetu u sobi je njena rođena sestra od 94 godine sa obostranom upalom pluća.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

isti podaci. ženina baka 99 god. 

sinoć. bila čista u glavi do kraja. mogla je o bilo čemu iz svoje stogodišnje istorije da priča kao da je juče bilo. 

gledala punu tisu leševa u titelu 42.

posle im oduzeta imovina i zemlja, nije dočekala restituciju. 

profesorka srpskog jezika u penziji. 

zadnjih godina nije nigde ni izlazila ali je vazda morala biti doterana. ako joj je frizerka donela kovid onda je opravdala nadimak iz detinjstva - Nada pomada. 

Link to comment

Ako se neko pita kako neko ko ima para i veze može da umre od korone... To je samo zbog sopstvene gluposti i ubedjenosti da je najpametniji...

 

Moj prijatelj i suvlasnik firme za koju radim, u subotu je osetio simptome, u ponedeljak već nije bilo dobro, i umesto da na vec sve organizovano ode do infektivne po uput i u bolnicu, on ode kod privatnog lekara koji mu da neki srednje jak antibiotik i neke vitaminske bombe...

 

U utorak gore, serdu jos gore i u cetvrtak uvece, eto ga u infektivnoj, pa u bolnici...

 

Sad je na respiratoru, samo cekam da mi jave...

 

Covek je zbog spstvene tvrdoglavosti  i nije mi nista, i ne verujem državnim lekarima sebe doveo do ovoga...A znao je da je rizican, jer je gojazan, jer je pre 4 godine prelezao dvostruku upalu pluca, jer je stalno na nekim djetama koje mu jebu imunitet...

 

Prosto sam iznerviran i popizdjen koliko covek moze sebi da napravi pakao jer je tvrdoglav... I ne samo sebi nego i porodici i ostalim oko sebe...

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

jbg, izgleda da su se mnogi sredili na isti takav način :dry:

a jeste žalosno, jer se iskustva do sada dosta nakupilo, pa ako se to dešavalo na početku, sada je svakako moglo da se izbegne

Edited by dùda
Link to comment

Danas se posle dužeg vremena čujem se  sa bivšom koleginicom . Ona je vrlo rizična , relativno skoro (pre 3ipo godine je dobila bubreg transplantacijom i jedva ostala živa jer je u bolnici zapatila onu gadnu bakteruju, žena u krevetu do nje sa istom transplantacijom nije se tad izvukla. I to malo hrabro biće kaže  mi da je letos preležala korinu. Srednje teško , kaže ona, 10 dana u bolnici ali sa dugačkim oporavkom koji i dalje traje. Ali je sad mirna, pregurala je i ima antitela. Nekome svemir reši da ne uskrati nijedan izazov, ona se sa takvom snagom i voljom bori za svaki dan života da je to neverovatno. I da, nije u penziji, vratila se posle oko godinu dana od operacije na posao. 

  • +1 3
Link to comment

Kakav čovek ❤

 

Dr Dejan Žujović, sa fb

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10222376544030022&id=1460409178

 

Kad se neko nečem dobrom nada 

Pravila su uvek tako stara, zašto moram njima da se klanjam? Nije važno, pričaj mi o sreći, nešto lepo, kao čokolada… Moja omiljena od Obojenog programa. Iz 2001, sa albuma Ako nisam dobra šta ćemo onda. Na prvo slušanje mi je probudila neki optimizam, posebno spotom sa putovanjem vozom. Dete železničara, jbg… Sunce na horizontu, osmesi, znoj i miris vagona. Uvek se nadam nečem dobrom. Još uvek mislim da dobro mora da pobedi. 

Slično je, vrlo verovatno, mislilo i mojih 70 kolega. Nadalo se uvek najboljem. Kada su upisivali medicinu da će postati uvaženi članovi svoga društva. Kada su navlačili svoje skafandere da rade ono za šta su spremani. Da pomognu kada je najteže. I da njima neće ništa ružno da se desi. Kad se neko nečem dobrom nada… Pre dve nedelje sam u jednom Live Streamu na svom FB profilu obraćanje započeo čitajući tada pedeset imena i prezimena. Sada ih je već 70. U tom trenutku duša je htela da mi iskoči iz grudi. Sada bih nekoga drugog naterao da čita ta imena. Da razmisli malo u svojoj bahatosti i bezobzirnosti. One redove novoga kraljevačkog groblja mu nikada neću smaći sa spiska dugovanja. Nikada! 

Koliko je medicinskih sestara i tehničara nastradalo ne znamo. Zašto? Gde su ta imena? Zar ćemo i u ovim stvarima da se delimo? Ja sam dete medicinske sestre. Da li je moj život važniji od njenog? Ili bi ste se zaledili kada bi taj broj svih, pokošenih belih, stajao ispred vas? Kad se neko nečem dobrom nada… I u smrti i u povredi nas dele. Medicinska sestra će da dobije manje novaca od lekara ako oboli. Zašto? Da li sam vredniji? Nisam i ne želim da budem. Ispravite to, žohari. 

Nemam mnogo prijatelja među kolegama. Suviše smo različiti. Malo njih razume mene, ja teško mogu njih da razumem. Različiti pogledi na život. Ali, to su moja braća i moje sestre. I teško mi je kada vidim da padaju kao noćni leptiri. Teško mi je za svakim ko gubi zdravlje ili život, a nije morao. Od ponedeljka sam raspoređen ponovo u Areni. Još uvek ne mogu da dišem kako treba, ali opet navlačim prokleti kondom na sebe. Da li ste raspoloženi za jedno lepo druženje? Uz puno znoja? Vi gospodo sa Kopa? Klaberi? Hoćemo li, šmekeri? 

Iskreno se nadam da ćemo, kao ljudi, svim našim nastradalim zdravstvenim radnicima da podignemo jedan zid sa svim tim imenima. Kao što smo trebali i svima izginulima u ratovima koje nismo vodili. Žrtvama bombardovanja. Žrtvama poplave u Obrenovcu. Ali, možda bi to za neke bilo previše? Kamičak u cipeli savesti? Ovde je ljudski život oduvek bio najjeftiniji. Sutra ako budem umro od korone moja porodica će da dobije sto hiljada dinara jednokratne pomoći. Malo je, bre, rođaci. Hoću bar koliko je bilo u onom koferčetu. To je cifra. Cena analnog ribarenja za ceo život. Kada te neko govnima izmaže, a ti se samo osmehneš i kažeš – hvala. To hoću. Tu cifru. Hoću da mi smrt platite koliko ste mi nudili svoj pokret da ugasim. Tu mi cifru dajte deci. Jebalo vas osamsto evra. U guzicu ih nabijte! Hoću cifru kao za vetropark. Koja je bila cena ministarske pozicije? Hoću cifru kao kad naručim dvesta škoda bez tendera. Hoću! Ili neću da umrem iz inata! 

Šta god da mi radite, ućutati neću. Uvek ću da vas podsećam na to koliki ste smradovi i cave. Takav sam jer se uvek nadam nečem dobrom. Da nismo svi baš sa cenama izlepljenim guzicama. Da je ostalo ljudi sa obrazom i moralom. Ako više nego uspešno ubijate reke, trujete zemlju i vazduh, ne možete baš svakoga čestitog čoveka da obeležite žutom trakom. Da je ostalo ljudi u ovom paklu. I da ćemo da se prebrojimo jednoga dana. 

Neću više da vas puštam da me mračite. Od danas za mene više ne postojite. Obećavam. Spomenuti vas više neću. Nije vuku o bubašvabama da besedi. Što bi rekao brat Škabo – doviđenja, ćao. Mali ste vi ovolikom čoveku da grob iskopate. Ne bih stao. Prokišnjavao bi, urušio se. Ni rupu ne biste znali da iskopate kako treba. Dunsteri. A za braću i sestre ću da vas ganjam dok sam na nogama. Biću savest kada savesti nemate. Biću obraz kada obraza nemate. Biću istina jer za istinu ne znate. Bagro.  

Sve je spremno, to je moja snaga, nežni ljudi različitih strana. 
Kad se neko nečem dobrom nada… 

Dragi prijatelji, pomozimo ljudima koji su ostali bez posla zato što su imali obraz i kičmu. Sav prikupljen novac će biti upućen ljudima koji su egzistencijalno ugroženi zbog nehumanih reakcija režima. Pokažimo solidarnost prema ljudima koji su u životu napravili samo jednu grešku - bili su časni. 

Raiffeisen banka AD
Dinarski 265000000576857940 
Devizni RS35265044000005631664 
EUR SWIFT/BIC. RZBAATWW 
USD SWIFT/BIC. RZBAATWW

 

 

FB_IMG_1610272542394.jpg

Edited by Jumanji
  • +1 1
Link to comment

Danas mi priča prijateljica (živi na bež. kosi), potpuno potresena.

Danas je sahranjen njen komšija, godište '88, sportski tip, fit, bez bolesti, otac dvoje dece, treće na putu.

Oko Božića mu još bilo kako-tako, posle se naglo pogoršalo, ni na kakve lekove nije reagovao, respirator i ćao :ph34r:.

Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

Danas mi priča prijateljica (živi na bež. kosi), potpuno potresena.

Danas je sahranjen njen komšija, godište '88, sportski tip, fit, bez bolesti, otac dvoje dece, treće na putu.

Oko Božića mu još bilo kako-tako, posle se naglo pogoršalo, ni na kakve lekove nije reagovao, respirator i ćao :ph34r:.


:sad:

Link to comment

Očuh je zaglavio bolnicu, ali srećom, stanje nije bilo ni u jednom momentu kritično, de dimer i crp očajni, ali sada je sve ok, tj sutra izlazi posle 3, 4 dana tamo. Iako ni u jednom momentu nije bilo kritično, od silnih priča kako su se stanja pogoršavala iz dana u dan, nije mi baš bilo svejedno. O inicijalnoj reakciji lokalnih lekara da ne pričam... Nekog bi tamo odrobijao.

Nažalost, baš dobar prijatelj od 44 se nije izvukao. Otišao je u bolnicu sav natečen, izobličio se, dok su provalili šta mu je, tj provaljivali jer do kraja se nije ni saznalo, zapatio koronu u bolnici. Poslali ga kući, međutim verovatno mu je imunitet bio užas, jako brzo se pogoršalo stanje, na respirator i nije izdržao. Bio je super lik u svakom smislu, odličan fotograf koji se time bavio profesionalno, živeo poprilično zdravo i odgovorno prema sebi i bio baš ono čovek u svakom  smislu te reči al eto... Tuga tugina...

 

 

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Uklapa se u priču, nego samo mislio da je nešto stariji pa zato pitam.

tako mi rekla, pretpostavljam da zna, jer su i njeni sinovi tih negde godina i poznavali su se sa njim

mada i meni deluje da je stariji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...