Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

  • 3 months later...

Par crtica na izjadavanje:

 

Ćale pre neku nedelju zapati obostranu upalu pluća od koje se još oporavlja. Nije kovid, testiralo ga pravim testom, prošao komplet obradu.

 

Keva juče dobije temperaturu, na poslu joj prvi ofis do nje tip pozitivan bio pre neki dan, posle 7 sati čekanja u kovid ambulanti uradili joj brzi bris i rekli da je negativna, obična virusna upala pluća. Nije ni antibiotik dobila.

 

Ženina firma zamalo kaput, ali njena zamena pristala da radi za duplo manju platu bez doprinosa tako da je gospođa sa poslom aufiderzen. Jedva iskamčila platu i doprinos za mesec dana odmora.

 

U Kamenici mi priča jedna kako rade 4 sestre u smeni na 28 intenzivnih i poluintezivnih kreveta, al na smenu, 2 po 2.

 

U firmi pravilo spiskove dobrovoljaca za ispomoć kovid bolnicama a sad sve na stendbaj jer ide priča da će 3/4 zgrade biti kovid bolnica, a ostatak da krpi nekovid hitne slučajeve. 

 

Kumov gazda dolazio u firmu par dana sa temperaturom, sve ih zarazio. Kum bandoglavi neće čeka u kovid ambulanti, ode privatno i pukne 10 hiljada za brzi bris koji kaže da je negativan, rtg pluća i recepat za dva antibiotika. Posle par dana kreće da se pogoršava opšte stanje, a on i dalje ne ide do kovid ambulante. Sedi samoizolovan u zatvorenoj firmi, jer kući žena, malo dete i visoko rizična tašta.

 

 

Edited by desboj
Link to comment

Dva tipa, jedan živi i radi u švici, drugi u Austriji. Obojica popasu koronu.

Švajcarski po pojavi simptoma ode do ambulante, urade mu samo bris, pozitivan, terapija - sedi kući 10 dana i ako ne bude ništa dalje od temperature ideš na posao 11. dan.

Austrijanac sa druge strane, javi se u ambulantu gde mu se odradi PCR test (pozitivan), krvna slika, koagulogram, EKG, rtg pluća. Terapija - lopata vitamina, dva antibiotika i sedi kući 14 dana pa da radimo novi PCR. Novi PCR pozitivan, i još jedan posle 7 dana pozitivan, da bi mu poslodavac na kraju konsultovao nemački institut(wtf) I dobio uputstvo da PCR ostaje pozitivan i na bukvalno jedno parče virusa posle x dana, tako da je tip u suštini bezbedan da se vrati na posao. Sa sve potpisom i pečatom.

Link to comment

Pre neki dan sam oprao platnenu masku. Nosio sam je barem mesec dana.

Radim od kuće ali sam jednu nedelju nešto morao u zgradu posle dva-tri meseca. Idem po doručak i treba mi maska, nađem jednu u fijoci radnog stola i ponesem, majko mila kada sam je stavio, prvi put sam osetio miris platna koje je stajalo tako dugo u kancelarijskom stolu. Sreća pa je uleteo novi državni praznik pa sam je nosio samo 4 dana.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Juče smo sahranili ujaka.

6 dana od pozitivnog testa i 3 dana od pojave prvog simptoma (temperatura) čovek je ležao na odeljenju sa saturacijom 95 i u roku od sat vremena se urušio da više nije bilo pomoći.

Malo je reći da mu je bilo omogućeno sve što se može i ne može zamisliti, pokriven svom mogućom dijagnostikom, terapijom i negom da se prosto čak i kroz šalu pominjalo da samo taj najgori scenario urušavanja može da mu naudi. I tako i bi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...