Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

25 minutes ago, Valkyrie said:

Meni je i druga tetka u bolnici, ceo banjalučki ogranak Valkirića pretrpeo koronu udarnički. Bila kod kuće i išla na terapije ali drugi snimak rtg i nalazi nisu pokazali poboljšanje pa su je primili da leži i malo modifikuju terapije. 

Nije došla u Srbiju da se vakciniše iako je državljanka jer se plašila da se ne razboli ovde pa "šta će onda". Sad kaže ispala je glupa, u Bosni vakcinacija ide jako slabo. 

ovo sa mojom sestrom se dešava u Prijedoru

 

neki dan moja jetrva sahranila brata, takođe u Pd, nešto se tamo dešava, zimus im je bilo gadno, ali za sve više slučajeva čujem ovih dana

 

da, vakcinacija užas, sestra nije antivakser, prosto, nije zbog godišta ('57) još stigla za vakcinu

Link to comment
On 12.5.2021. at 21:19, beyoncé said:

nešto mi došlo ovde da viknem i limfociti su leukociti :D

ko oni na mostu 

  Reveal hidden contents

Under the bridge post-punks – VAZDANEŠTO

 

@domar

kakvo je stanje sa drugim krvnim ćelijama (eritrociti, trombociti)?

dok se ne utvrdi uzrok te leukopenije: smanjen broj leukocita, a posebno limfocita te čini osetljivim i na druge virusne infekcije, ne samo na koronu. nosi masku i održavaj higijenu ruku i zbog drugih infekcija u ovom periodu. hrani se dobro i odmaraj, treba materijala i energije da se naprave nove ćelije :)

 

Uz niska bela krvna zrnca, retikulociti su mi visoki. Ostalo je, manje više, u redu.

 

Juče sam bio na Hematologiji i tamo odradio krvnu sliku. Kad je video nalaz lekar me je pitao da li sam ležao koronu? Rekoh da ne znam. Ako i jesam, to je bilo bez ikakvih simptoma. Kazao mi je da rezultati ukazuju na neku infekciju, ali da nije ništa ozbiljno i da dođem za 15-20 dana da uradim kompletnu biohemiju.

 

Pomenuo sam u prethodnom postu da sam se vakcinisao januara meseca. Bez obzira na to nisam promenio već usvojeni način ponašanja. I dalje sam nastavio da svuda nosim masku, držim rastojanje itd... a bočica sa gelom za ruke je uvek negde na dohvatu. Od početka epidemije niti sam išao kod nekog u kuću, niti je iko dolazio kod mene. Druženja je bilo isključivo napolju. Ako sam stvarno zakačio kovid to je moglo da se desi zbog samo jedne stvari. Zbog manjka radne snage moje kolege i ja, pored osnovnog posla kojim se bavimo, moramo i da prevozimo uzorke krvi iz kovid ambulante u laboratoriju. Možda sam prenoseći torbe sa biološkim materijalom uspeo da se nekako zarazim i asimptomatski prebolim. U svakom slučaju, prilično sam siguran, ako je i bilo nečeg, da je vakcina pomogla da to prođe bez tegoba.

Link to comment

pa dobro, sve radiš kako treba :)

samo sam htela da kažem da malo pripaziš na zdravlje, jer su ljudi sa smanjenim brojem leukocita (bilo kojih), što bi se reklo, "oslabljenog imuniteta". ne znam koliko je to smanjenje, ali ako su ti na hematologiji rekli da ne brineš - onda ne brini :D 

 

najčešći uzroci tako selektivnog smanjenja samo limfocita su lekovi (kortikosteroidi i ostali imunosupresivi) i NEKE virusne infekcije, između ostalog i one izazvane korona virusima (inače, većinu virusnih infekcija karakteriše povećanje broja leukocita, uglavnom na račun povećanog broja limfocita). malo sam se pitala ako je ta leuko-/limfopenija prvi put konstatovana u martu, zašto se do sada nije popravio broj leukocita, pogotovo što, kako kažeš, nisi imao simptome koji bi ukazivali na neko jače zapaljenje/imunski odgovor. ali dobro, polako... povećani retikulociti bi mogli da ukazuju na povećanu aktivnost kostne srži, što bi trebalo da doprinese rekonstituciji pula krvnih ćelija (iako se uglavnom povećan br. retikulocita povezuje sa anemijom, pre nego leukopenijom, nebitno). zbog toga bi preporuke za odmorom u ovakvim stanjima trebalo da se shvate ozbiljno, pogotovo se treba potruditi da se što više spava, ne samo leškari :)

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Komsinica mojih roditelja, jako fina zena od oko 65 godina ili cak manje, umrla pre par dana. Nikakva rizicna grupa, svi nalazi dobri. Navodno je prekasno otisla u bolnicu jer nije mislila da je kovid (navodno cak mislila da je prelezala jer je neko od ukucana vec imao). Prica je isla onako bas postepeno: prvo, komsinica je pozitivna, pa onda komsinica je u Areni, pa onda komsinica je u Batajnici. I onda neko vreme nista i onda kraj. S tim da je i ovde bio onaj tako cest detalj koji ostavlja jos mucniji utisak, naime kazu da je bila bolje, ali onda valjda nastupila ona citokinska oluja. Kad smo kod tih privremenih poboljsanja, zimus je mamin prvi rodjak iz Hercegovine (oko 70 godina i rizicna grupa) trebalo da bude pusten naredni dan, ali onda naglo krenuli bubrezi da otkazuju i preminuo je u roku od 3-4 dana.

  • Tužno 7
Link to comment
18 hours ago, beyoncé said:

pa dobro, sve radiš kako treba :)

samo sam htela da kažem da malo pripaziš na zdravlje, jer su ljudi sa smanjenim brojem leukocita (bilo kojih), što bi se reklo, "oslabljenog imuniteta". ne znam koliko je to smanjenje, ali ako su ti na hematologiji rekli da ne brineš - onda ne brini :D 

 

najčešći uzroci tako selektivnog smanjenja samo limfocita su lekovi (kortikosteroidi i ostali imunosupresivi) i NEKE virusne infekcije, između ostalog i one izazvane korona virusima (inače, većinu virusnih infekcija karakteriše povećanje broja leukocita, uglavnom na račun povećanog broja limfocita). malo sam se pitala ako je ta leuko-/limfopenija prvi put konstatovana u martu, zašto se do sada nije popravio broj leukocita, pogotovo što, kako kažeš, nisi imao simptome koji bi ukazivali na neko jače zapaljenje/imunski odgovor. ali dobro, polako... povećani retikulociti bi mogli da ukazuju na povećanu aktivnost kostne srži, što bi trebalo da doprinese rekonstituciji pula krvnih ćelija (iako se uglavnom povećan br. retikulocita povezuje sa anemijom, pre nego leukopenijom, nebitno). zbog toga bi preporuke za odmorom u ovakvim stanjima trebalo da se shvate ozbiljno, pogotovo se treba potruditi da se što više spava, ne samo leškari :)

 

Zahvaljujem na pažnji i savetima :)

Link to comment
Moj drug koji se razboleo prvi u familiji, posle 5 bas teskih dana ok je oporavlja se polako, slab je, nema cula, misici, ali zena mu nadrljala. Danas pocetak upale levog plucnog, temperatura danima, saturacija 95%, ali je sve losije, dolazi dr koji joj daje neke injekcije, gomilu lekova, ima kiseonik, otprilike je na ivici da ide u bolnicu, ne znam zasto nije otisla. Klinci, beba godinu i po, i klinja 5 godina za sada nista.
I sad, posto se nisu naravno vakcinisali, cekali neki andrak, iako se njihovi prijatelji i rodbina vecina vakcinisala, ne treba im nista trljati na nos kada se oporave, nego ih isprebijati ko volove u kupusu!!! Oboje!
Njega pogotovu koji radi sa ljudima i po prevozima svaki dan. Ne mogu da verujem!
Toliko sam i zabrinuta i besna, da nemam reci, a znao da se raspravlja sa mnom. Jaoooo!


Drugar se oporavio skroz, krvna slika i svi nalazi top. Zena mu malo vise nadrljala, imala teze simptome i gen klinicku sliku, jetra joj malo nastradala, iako nije bilo potrebe da ide u bolnicu, oporavlja se i ona.
Ali mi je zanimljivo i sjajno to da se klinci, bebac od godinu i po i klinja od 5 nisu razboleli [emoji173]
  • +1 7
Link to comment
23 hours ago, Indy said:

U vezi ovoga, ujaka su posle skoro 5 dana konačno skinuli s respiratora. Srce je pretilo da otkaže jedno vreme, ali eto pretekao je za sada, nadam se da će se taj trend nastaviti... Prijateljica kardiološkinja je rekla "ujak će živeti", iz njenih usta u nadležne uši...

 

Eh... srce ipak nije izdrzalo

Spoiler

(1939-2021)

20210521-223349.jpg

 

 

  • Tužno 33
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...