Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

On 6.3.2021. at 1:57, desboj said:

Posle nepunih 16 sati u bataji ostadoh bez teksta. Nema reči da se opiše jad, čemer, umor, beznađe, ravnodušnost, strah, bes u ono malo očiju što se vidi ispod naočara/vizira. A pacijenata kad se setim plače mi se onako tiho i gorko.

juče sam kontaktirao prijatelja. dugo se nismo čuli, reče da je zaradi virus, otišao u zemunsku, odmah ga poslali u batajnicu. vratio se izlečen. priča o super korektnom osoblju, svima odreda, pominje zajebane pacijente, nadrndane, zahtevne........... on je, onako, zabavan tip pa ih je malo relaksirao. e, sad, pitanje možda za opštu temo: njegova gospođa kaže da se nije vakcinisala jer ima negativan faktor. ono sa krvlju. Rh valjda. kakve to veze ima? ja sam duduk po tim pitanjima, praštajte.

Link to comment
24 minutes ago, djordje geprat said:

juče sam kontaktirao prijatelja. dugo se nismo čuli, reče da je zaradi virus, otišao u zemunsku, odmah ga poslali u batajnicu. vratio se izlečen. priča o super korektnom osoblju, svima odreda, pominje zajebane pacijente, nadrndane, zahtevne........... on je, onako, zabavan tip pa ih je malo relaksirao. e, sad, pitanje možda za opštu temo: njegova gospođa kaže da se nije vakcinisala jer ima negativan faktor. ono sa krvlju. Rh valjda. kakve to veze ima? ja sam duduk po tim pitanjima, praštajte.


ma nidje veze, samo je vrv ponosna što je smislila do sad neprovaljen razlog protiv vakcinacije.

 

(rekla bih - bravo, tri crvene za gospodju, ali to je trenutno malo problematično)

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, djordje geprat said:

juče sam kontaktirao prijatelja. dugo se nismo čuli, reče da je zaradi virus, otišao u zemunsku, odmah ga poslali u batajnicu. vratio se izlečen. priča o super korektnom osoblju, svima odreda, pominje zajebane pacijente, nadrndane, zahtevne........... on je, onako, zabavan tip pa ih je malo relaksirao. e, sad, pitanje možda za opštu temo: njegova gospođa kaže da se nije vakcinisala jer ima negativan faktor. ono sa krvlju. Rh valjda. kakve to veze ima? ja sam duduk po tim pitanjima, praštajte.

Prvi put cujem to vezano za rh faktor u vezi bilo koje vakcine.  Ja sam rh negativna,  vakcinisana,  niko me nista nije pitao.  Isto sam duduk,  prastajte 

Link to comment

Ma to je verovatno ta gospodja mislila da kao ima negativan rh faktor pa kao ne moze da dobije koronu, pa se zato nije vakcinisala.

Na vakcinaciji te niko ne pita koja si krvna grupa.

Link to comment
On 6.4.2021. at 7:20, dùda said:

Kumodraž 

U porodici prvo umrla baka, juče majka ( 66 god) u Batajnici. Otac, dok je pomagao komšiji na krovu, pao, izlomio se, sad je na VMA u komi :ph34r:.

Dvoje dece, 25 + godina, prijatelji moje sestričine, potpuno izgubljeni :cry:.

Otac sahranjen danas.

U tri nedelje, baka, majka i otac :ph34r:

  • Tužno 13
Link to comment
  • 2 weeks later...
Quote

„Probudila me je jedna sestra, tada sam osetila veliku nemoć, nisam imala ni trunku energije. Onda mi je sestra rekla da su me pozdravili mama, tata i brat. Onda je rekla još nešto – imaš pozdrave od Đanija. Moj tata zna koliko ja volim Đanija i narodnu muziku, pa je sve učinio da dođe do njega kako bi me razveselio. Krenule su mi suze, pokušala sam da se nasmejem, ali ni za to nisam imala snage“, govori nam Ana.

:fantom:

Link to comment

Nasu kumu od posledica korone uhvatio Guillain-Barré sindrom, neuropatsko autoimuno oboljenje. za pet dana je slomilo skroz, sad je na respiratoru. Koliko sveta je proslo kroz njene zlatne ruke u Klinickom centru, molimo se dan i noc da savlada ovo sto je snaslo :heart: 

  • Tužno 23
Link to comment

Uh

 

ja danas saznao da je umro Meja, paracinska legenda, dobri duh grada. Bas mi je tesko palo jbt, cuo sam pre mesec otprilike da je zakacio, mislio sam da se izvukao. Da li je tromb ili sta, ne znam. Isto cujem i za pelikanovog oca (Tibi) koji se izvukao iz teskog stanja ali je nesto kasnije dobio trombozu.

 

Dakle gadna, gadna bolestina.

Link to comment

Pre nekoliko dana umro  od tasta kum u Istri, 65 godina. Dusa od coveka, prihvatio tri cerke iz zeninog prvog braka kao svoje. Perfektno zdrav pre korone i cak nije spadao u neku rizicnu grupu (nije pio ni pusio, odlican pritisak, dobar BMI, ). Borio se 10 dana na respiratoru ali nije uspeo. 9. dan javili da je puno bolje i samo 10. dana jave da je umro.

Retko iskreno i dobro ljudsko bice.

 

Na drugoj strani od mog kuma otac zaglavio u BL na Klinickom centru. Penzionisani hirurg, 75+ godina. Insistirao da ga ne stavljaju na respirator (ne znam da li nije hteo da zauzima mesto ili nije verovao u efikasnost). Bio izmedju zivota i smrti i posle 7 dana se ipak izvuce.

Link to comment

Majci nestao apetit pre par dana, bila stalno pospana.

Nocas celu noc kasljala.

Otisla u kovid ambulantu danas i radila testove.

Snimak pluca i nalaz krvi OK, rezultat PCR-a sutra popodne.

Dobila da pije hemomicin do srede kad ide na kontrolu i da vadi opet krv.

 

Primila obe doze Sinopharm-a u januaru/februaru (kad je pocelo vakcinisanje).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...