Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

On 29.3.2021. at 2:22, Valkyrie said:

Ima li pomaka na bolje? 

Da kucnem u drvo, kinezi izgleda odradili posao. Par dana je bila temperatura oko 38 i blago poviseni crp (~40) ali je od juce sve OK. 

 

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

izvinite, mozda smaram,  ali moram. nije rod. zenina koleginica sa fakulteta. znam je. jutros otisla da joj cestita rodjendan na facebook, ili je dobila notifikaciju, sta li, i sokirala se. ne moras sa nekim da se vidjas/dopisujes svakodnevno da bi taj zasluzio mesto u srcu. dovoljno je s vremena na vreme da se cujes, da vidis familijarnu sliku, da se vidis na proputovanju, da se dogovoris da nam se odmori preklope neki dan ... ovih dana je otislo jos par lokalnih poznanika, mladih, ako je sad dovoljno mlad covek u pedesetim ... al zbog biljane iz beograda mi je stvarno zastala knedla u grlu. pravi drugar, seret, vedra. pocivaj u miru. 

kako jedan naopak nije otisao ... sve dobri ljudi

 

  • Tužno 14
Link to comment
25 minutes ago, cartman said:

Seficin muz... 89 godiste... 2 deteta od 1 i 4 godine... otisao... ne mogu da se opasuljim ceo dan

 

a ja danas opet ceo dan pričam "maske na nos" i bar jedno petoro je ušlo komplet bez maske i kao čude se... jbm ti ovaj narod ovakav

  • +1 3
Link to comment

Kumodraž 

U porodici prvo umrla baka, juče majka ( 66 god) u Batajnici. Otac, dok je pomagao komšiji na krovu, pao, izlomio se, sad je na VMA u komi :ph34r:.

Dvoje dece, 25 + godina, prijatelji moje sestričine, potpuno izgubljeni :cry:.

  • Tužno 13
Link to comment
19 hours ago, cartman said:

Seficin muz... 89 godiste... 2 deteta od 1 i 4 godine... otisao... ne mogu da se opasuljim ceo dan

Bože gospode, kakva tragedija :cry:

  • Tužno 1
Link to comment

Nadam se da cenjeni forumaši neće imati ništa protiv da se priključim ovoj diskusiji sa svojim saznanjima.

 

Načelnik jedne od ambulanti ustanove u kojoj radim je oboleo od kovida. Zarazio je volonterku s kojom je delio ordinaciju, koja je prenela virus ocu, majci, bratu i baki. Baka je umrla.

Načelnik je jedva preživeo. Posle je morao ponovo da uči da hoda.

  • Tužno 5
Link to comment

Kolega i ja (inače smo i školski drugovi) razgovaramo s rendgenologom u jednoj velikoj bolnici. On nam priča o našem školskom drugu, a svom kolegi iz ustanove, neuropsihijatru, koji se u tom trenutku bori s bolešću.

"Mnogo j_b_", kaže rendgenolog uz smeh, "tako se zarazio."

Naš školski drug se oporavio. Rendgenolog je kasnije oboleo od kovida i umro.

Link to comment

ne znam da li sam čuo za više slučajeva u svojoj neposrednoj okolini nego u poslednje vreme. vrlo je tmurno. :ph34r:

najbolja drugarica se razbolela, pokupila od sestre, u rizičnoj je grupi, a u poslednje vreme ju je zadesio i neki artritis tako da je dobila i neke lekove zbog kojih nije smela da se vakciniše.

rođakin dečko završio sa kiseonikom u areni, sada je bolje, cela situacija ih je bacila u psihološki ponor.

od druge drugarice bolesni i otac i majka, oboje doktori, žive u kraljevu, rade na kosovu, te nisu mogli baš lako da se izvakcinišu (bilo je nešto organizovano da li u kuršumliji ili raškoj, ali tad nisu mogli, plus je majka alergična). oboje već imaju blagu upalu pluća, a ona baš strahuje da se ćaletu ne iskomplikuje s obzirom da je šećeraš.

havarija...

Link to comment

         Kolega i ja sedimo s rendgenologom u jednom malom mestu. Njih dvojica piju odličnu kruškovaču koju je naš domaćin lično ispekao od svog voća. Nalazimo se u kraju poznatom po rakiji. Tu svi dosta piju. "Trećina vozača u opštini je izgubila dozvole zbog alkohola", kaže nam lekar.

        Priča nam o porodici. Sin je završio medicinu u Beogradu, volontirao pet godina u jednoj bolnici, i spakovao se i otišao u Nemačku. Za njim je došla devojka čim je završila fakultet i odstažirala. Odmah se zaposlila i dobila specijalizaciju. Ona sad još nema 27 godina i na drugoj je godini specijalizacije iz Anesteziologije.

        Govori nam o svojoj borbi s kovidom. Kad su ga dopremili u bolnicu u Nišu rekao je – nikako na respirator!

        "Dozvolićete da mi to odlučimo", kazao mu je lekar na prijemu.

        Objasnio je da je lekar, kolega, i da ni po koju cenu ne želi na respirator. Uspeo je da to nažvrlja na listu papira i da se potpiše.

        U bolnici je proveo nešto više od tri nedelje. U krevetu do njega je ležao hirurg Miodrag Lazić koji je tih dana umro. Uspevao je da spava samo jedan sat dnevno. Ostala 23 sata je bio u bunilu. Dok nam to priča hvata se za grudi. Kaže da ne možemo da zamislimo kakvi su to bolovi. Mislio je da neće uspeti da se izvuče.

 

 

 

 

 

Link to comment

kolega iz kombinata zapatio kovid, zarazio (neznajući da je pozitivan) još petoro ljudi, od kojih mu je majka preminula, a otac je na respiratoru i samo se čeka kad će i on...
Što je najgoer, kolega je preležao sa blažim simptomima. Čovek je u totalnom psihičkom raspadu.

  • Tužno 11
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...