Jump to content
IGNORED

Korona - licne price


borris_

Recommended Posts

Oca sam sahranio u utorak, umro je u subotu... Prve bolove je dobio oko 16.00, hitna pomoc je stigla oko 16.30, preminuo je oko 19.00
Pukla mu je trbusna aorta, ugusio se u sopstvenoj krvi...za utehu, nije ni znao da umire, jednostavno je utonuo u beskonacni san...
Ceo zivot smo se svadjali, on tvrdoglav, ja njegov sin... nekad oko gluposti, nekad oko bitnih stvari, ali uvek nekako na suprotnim stranama...
Onda je ostario, poceo ponekad da se slaze sa mnom, ja poceo da popustam, nekad zbog postovanja prema godinama, nekad sto mi se cinilo da se skupilo mudrosti u tim recima tokom svih godina. Kad mi je najvise trebao, ispostavilo se da je bio pravi otac, mog sina, a njegovog najmladjeg unuka je u proteklih 6 godina ocuvao, svako jutro dolazeci u 6.50, svako popodne u 12.40, nebitno da li je napolju sneg kisa ili grad, ponekad i bolestan, nije hteo da njegov mali spajdermen ostane bez glavnog zlikovca...
Za coveka od 73 godine, bio je prilicno zdrav, ili su bar njegovi rezultati to govorili...Strpali su ga u karantin, na 45 dana, coveka ciji je smisao postojanja bilo kretanje i rad... Vidjao sam ga na minut, dva kada bi njemu i majci doneo hranu, a kada su ih konacno pustili, onda nisam imao vremena, kao da sam to vreme potrosio na pametnije stvari...


Danas je prva subota bez njega, i jedan od beskonacno mnogo dana u kojima se nece pojaviti na mojim vratima...


Putuj mirno, ćale, srešćemo se nekad na nekom boljem i lepšem mestu...

Sin svoga oca

  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

Već vidim u ponedeljak kad nagrne raja sa ovih protesta u kondor ambulante kako mi šef saopštava da na redovnom poslu provodim 12 sati dnevno, i da sam određen kao dobrovoljac za random konrad bolnicu za ostalih 12 sati dnevno.

Da sam momak tačno bih otišao u hajdučiju na potezu Pištinci - Klještavica - Nijemci via Jamena - Erem, štekao pčele na brdu i švercovao med u Hrvatsku, a naftu izbosne. Da se lepo poserem na svu medicinu, usrani zanat, emigraciju i ukurac.

Edited by desboj
Link to comment
16 hours ago, desboj said:

Već vidim u ponedeljak kad nagrne raja sa ovih protesta u kondor ambulante kako mi šef saopštava da na redovnom poslu provodim 12 sati dnevno, i da sam određen kao dobrovoljac za random konrad bolnicu za ostalih 12 sati dnevno.

Da sam momak tačno bih otišao u hajdučiju na potezu Pištinci - Klještavica - Nijemci via Jamena - Erem, štekao pčele na brdu i švercovao med u Hrvatsku, a naftu izbosne. Da se lepo poserem na svu medicinu, usrani zanat, emigraciju i ukurac.

 

Krećem i ja s porodicom, mi ćemo kokošinjac i par koza. Pošto se plašim aviona, našla sam da ima teretnim brodom NY - Evropa.

Link to comment

Kuma prošle nedelje rasporedilo u Pazar da leči iz šatora. Dijabetičar, pritisak ispod 160 imao u osnovnoj možda, i pored molbi da ne ide dobije rešenje sa sve pečatom. Pošto više nije vanredno stanje batara da otkaz bez straha od prekog suda i svega što ide u paketu sa idejom da digne ruke od medicine i posveti se zemljoradnji. I juče počne da razvija simptome konrada :isuse:

Link to comment

Kolega iz firme (inače porod poznatog emeritusa FTN-a) uzeo godišnji kad je počelo otvaranje u junu, švrćkao se po kopaoniku, Vrnjačkoj Banji. i diljem Srbije.

Kad je trebalo da se vrati natrag na posao - dobije temp i pojave mu se određeni simptomi. Budući da mu je tatica jedan od bitnijih članova društva, imao je pristup svim mogućim testovima i lekarskoj nezi. Tri puta se PCR testirao i sva tri testa su bila negativna, no, temperatura nikako da prođe. Pre par dana mu urade serološki test, i konstatuju da je pozitivan na antitela. Sva sreća pa se nije vraćao na posao, pošto je kategorički odbijao da nosi masku.

 

Ništa mi nije jasno, osim da su testovi kod nas teško i nepouzdano sranje.

 

 

Link to comment

kolega iz kanca ove nedelje radio houm ofis. ripa ko stoka al kao sve super jer nema temp. nadam se da ce crci do sledece nedelje jer je isto koronoskeptik i nema sanse da nosi masku. u suprotnom cu mu morati presuditi.

Link to comment

Kolega mi je juče ujutro umro. Još bar 6 što ih ja znam ima, a koliko ih tek ne znam. Ne mogu od nas oko 1500 znati sve. Ni pola. A preminuli se prilično čuvao, poslednjih meseci slabo i radio, ali eto. Imao je 60 godina. 

Link to comment
On 25.7.2020. at 8:25, nesha taxista said:

Kolega mi je juče ujutro umro. Još bar 6 što ih ja znam ima, a koliko ih tek ne znam. Ne mogu od nas oko 1500 znati sve. Ni pola. A preminuli se prilično čuvao, poslednjih meseci slabo i radio, ali eto. Imao je 60 godina. 

Moj poznanik s kojim sam nekad igrao fudbal, ekipa s Brda, isto taksista, 47 godina. Ni kvaran zub nije imao. Otišao pre tri nedelje.

 

Taksisti su posle medicinara realno najugroženija kategorija. Mada iskreno ne mogu da razumem zašto se ne ograde kliritom, kao kasirke.

Link to comment

Ja imam pregradu, kao i svi u mojoj firmi. U ostalim poneko. Nije to apsolutna zaštita, ali je svakako bolje nego ništa, kao i maska. Prozore stalno držim otvorenim. Sad to mogu jer je toplo, a kako ću na zimu ne znam. U međuvremenu je još jedan kolega preminuo. Ne znam koliko ima zaraženih. Znači u Novom Sadu eto dvojica preminula koliko ja znam. U Beogradu sigurno mnogo više. 

Žena mi radi u bolnici pa se i za nju bojim. Nije dobro. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
44 minutes ago, nesha taxista said:

Ja imam pregradu, kao i svi u mojoj firmi. U ostalim poneko. Nije to apsolutna zaštita, ali je svakako bolje nego ništa, kao i maska. Prozore stalno držim otvorenim. Sad to mogu jer je toplo, a kako ću na zimu ne znam. U međuvremenu je još jedan kolega preminuo. Ne znam koliko ima zaraženih. Znači u Novom Sadu eto dvojica preminula koliko ja znam. U Beogradu sigurno mnogo više. 

Žena mi radi u bolnici pa se i za nju bojim. Nije dobro. 

ja se nadam da se ova obaveza sa maskama odnosi i na taxi, tj. da mušterije ne smeju da uđu u auto bez maske

 

 

Link to comment

Trebalo bi, ali u praksi skoro pola njih neće, bune se, žale se firmi,  ma svašta bude. Žene su po pravilu disciplinovanije. Dobro, sad bar su nekako prihvatili da moraju sedeti nazad, do pre recimo 2 - 3 nedelje i oko toga je bilo prepirki. Više njih nije htelo da se vozi. 

A onda ima i takvih situacija gde moramo ljude i razumeti. Recimo meni je juče došao težak invalid i morao sam mu pomoći da uđe i izađe iz kola. To je naravno značilo i da sam bio direktno uz njega , ali šta da radim, nije čovek kriv. Takav je posao.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...