Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

pa, u ovom narodu postoje izreke "crko dabogda", i "dobro ga đavo odneo". sigurno ima još.

 

sad, ja razumem i našu upravu što nam sugeriše stišavanje emocija.

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:

 

 

Proizvodi, proizvodi...

 

I naravno da hoce, radost podeljena sa zajednicom po misljenju i sentimentu bliskih ljudi moze samo postati jos veca.

 

No moderacija se nazalost izjasnila da nase izlive emocija ovog tipa nece tolerisati, tako da jedino sto nam preostaje je da pokusamo da svoju eventualnu ushicenost uvijemo u slojeve kriptovanih nagovestaja koji nisu kvalifikovani za ban :happy:

 

Kazem, ako proizvodi onda problem nije u tom ko je umro vec kod onog kod koga proizvodi. I taj problem je psiholoske prirode. Sto je OK, svako ima pravo da se "zabavlja" na svoj nacin. Da sam ja u moderaciji ne bih branio nikome da se ovde raduje javno koliko god hoce. Mislim da je to pitanje licne pristojnosti i procene koliko je taj koji je bacio kasiku zasluzio naseg emocionalnog angazmana a za to smo licno odgovorni. Cak i ne mislim da bi to proizvelo nekakve pravne posledice, nije zabranjeno zakonom radovati se necijoj smrti.

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

S jedne strane, možda se čovek plaši da sebi ne prizove smrt ako se raduje tudjoj. To je malogradjanština u najmanju ruku, valjda.

 

S druge, kada se raduješ nečijoj smrti previše sebi daješ za pravo. Pokojnik je isto (bio) ljudsko biće kao i ti i tu ste jednaki. Zato je smrtna kazna etički problem. Da li ako neko uradi užasne stvari drugi ljudi mogu sebi da uzmu za pravo da ga liše života ili ne mogu čak ni tada?

 

Ja ne vidim rešenje tj. odgovor a plašim se i uroka pa se ne bih radovala ničijoj smrti to be safe (to be safe i moralno i zbog uroka). 

Mešaš ovde babe i žabe, kakve veze smrtna kazna ima sa tim kada crkne neki ološ? Jesam li ja taj koji je odlučivao o smrti te osobe? Nisam - i tu se priča završava. 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, trustno1 said:

 

S jedne strane, možda se čovek plaši da sebi ne prizove smrt ako se raduje tudjoj. To je malogradjanština u najmanju ruku, valjda.

 

S druge, kada se raduješ nečijoj smrti previše sebi daješ za pravo. Pokojnik je isto (bio) ljudsko biće kao i ti i tu ste jednaki. Zato je smrtna kazna etički problem. Da li ako neko uradi užasne stvari drugi ljudi mogu sebi da uzmu za pravo da ga liše života ili ne mogu čak ni tada?

 

Ja ne vidim rešenje tj. odgovor a plašim se i uroka pa se ne bih radovala ničijoj smrti to be safe (to be safe i moralno i zbog uroka). 

 

Ljudsko bice ne naziva javasluk koji nekog kosta zivota - nesporazum.

 

Mislim nemam ni ja nameru da opletem kolo ako zvekne bilo ko od njih, ali bas da cu ga zaliti kao fellow human being - tough luck on that one :lolol:

Link to comment

Što se tiče moderacije, bar evo u svoje ime govorim, ko se jednom o mlijeko opeče, taj i u jogurt duva, tako da smatram da nam ta vrsta pažnje i spotlighta da se eventualno nađemo kao prilog na Pinku ili u Shit-tvitu ne treba, jer to automatski povlači dodatnu pažnju.  Što se ostalog tiče, likovanje nad nečijom smrću nije pravni delikt, moralno gledano može se diskutovati, ali to je pitanje za svakog upisnika pojedinačno, kao i to da li takva mišljenja obznanjivati urbi et orbi. 

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Kazem, ako proizvodi onda problem nije u tom ko je umro vec kod onog kod koga proizvodi. I taj problem je psiholoske prirode. Sto je OK, svako ima pravo da se "zabavlja" na svoj nacin. Da sam ja u moderaciji ne bih branio nikome da se ovde raduje javno koliko god hoce. Mislim da je to pitanje licne pristojnosti i procene koliko je taj koji je bacio kasiku zasluzio naseg emocionalnog angazmana a za to smo licno odgovorni. Cak i ne mislim da bi to proizvelo nekakve pravne posledice, nije zabranjeno zakonom radovati se necijoj smrti.

 

Ma ajde bre bezi :lolol: 

Jeste, imam traume iz detinjstva koje se ispoljavaju kao nedostatak empatije prema Maji Gojkovic.

 

Cuj pristojnost... bas si nasao primer na kom ces da se zalazes za pristojnost, u 3pm.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Što se tiče moderacije, bar evo u svoje ime govorim, ko se jednom o mlijeko opeče, taj i u jogurt duva, tako da smatram da nam ta vrsta pažnje i spotlighta da se eventualno nađemo kao prilog na Pinku ili u Shit-tvitu ne treba, jer to automatski povlači dodatnu pažnju.  Što se ostalog tiče, likovanje nad nečijom smrću nije pravni delikt, moralno gledano može se diskutovati, ali to je pitanje za svakog upisnika pojedinačno, kao i to da li takva mišljenja obznanjivati urbi et orbi. 

 

Bez panike, rekli smo da necemo! Ali mozemo valjda izraziti dusevnu bol usled ove svirepe uskracenosti :dry:

Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

Što se tiče moderacije, bar evo u svoje ime govorim, ko se jednom o mlijeko opeče, taj i u jogurt duva, tako da smatram da nam ta vrsta pažnje i spotlighta da se eventualno nađemo kao prilog na Pinku ili u Shit-tvitu ne treba, jer to automatski povlači dodatnu pažnju.  Što se ostalog tiče, likovanje nad nečijom smrću nije pravni delikt, moralno gledano može se diskutovati, ali to je pitanje za svakog upisnika pojedinačno, kao i to da li takva mišljenja obznanjivati urbi et orbi. 

 

++

Link to comment

Ajde ovako..ja sam poceo pa shvacen preozbiljno.

 

 

Elem, ne planiram da se radujem nicijoj smrti, makar taj pojedinac ili grupa ljudi bili deo trenutnog ili bivseg rukovodstva republike Srbije.

 

Ne zato sto sam puritanac nego zato sto to malo nije pristojno..malo vise nije pristojno..a malo i zato sto ne zelim da im dajem znacaj i potrosim ni dzul energije obelezavajuci nacin i okolnosti njihovog potencijalnog skoncavanja.

 

To nije nacin na koji se ja ponasam niti nacin na koji bih zeleo da se moje dete ponasa. 

 

Bok svima.

Link to comment
Just now, Leia said:

 

Ma ajde bre bezi :lolol: 

Jeste, imam traume iz detinjstva koje se ispoljavaju kao nedostatak empatije prema Maji Gojkovic.

 

Cuj pristojnost... bas si nasao primer na kom ces da se zalazes za pristojnost, u 3pm.

 

 

 

Ne govorimo o tome, Leia. Vrati se na moj post koji si citirala, ne mogu 15 puta da izvlacim taj deo koji govori o prirodnom nedostatku empatije prema nekom kao sto je mucena Maja Gojkovic koju sam upotrebio kao primer, da bih udovoljio svakom ko je propustio/la da procita to sto je citirao/la. Govorimo o potrebi da se javno obznani taj nedostatak. Ljudi izbegavaju to od pamtiveka, neki zbog morala, neki zbog pristojnosti, neki zbog pseudoreligioznog sujeverja, neki zbog straha od smrti. Svaki od tih argumenata je valjan za onoga ko ga koristi jer upucuje na odgovarajuce mentalno stanje. Kao sto javno deklarisanje nedostatka empatije upucuje na odgovarajuce mentalno stanje.

 

Moja poenta je da to najcesce nema veze s onim ko je umro, osim ako taj koji je umro nije prvorazredna stetocina cije dalje zivljenje ugrozava zivote drugih. Sto Cedomir Jovanovic, oko cije bolesti se i potegla ova rasprava, sta god mi mislili o njemu jednostavno nije. U Srbiji postoji samo jedan covek cija smrt bi me isprovocirala da joj se javno obradujem. I ne, to nije Aleksandar Vucic vec Dragan J. Vucicevic. Jebi ga, svako ima neku svoju granicu preko koje pocinje patologija.:D

Link to comment
22 minutes ago, djordje geprat said:

pa, u ovom narodu postoje izreke

1. "crko dabogda",

2. "dobro ga đavo odneo". 

dešava se da promrmljam ovo pod 1 gledajuć vesti na TV

desiće se i da izreknem pod 2 gledajući vesti na TV

 

ovde, biću fin i napisaću "o pokojniku sve najlepše".

Link to comment
 
Bez panike, rekli smo da necemo! Ali mozemo valjda izraziti dusevnu bol usled ove svirepe uskracenosti :dry:
apsolutno. ako uspemo sad da se nakompenzujemo oko ove teshke dileme, posle mozda prodjemo neprimeceni usled iscrpljenisti :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...