Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

16 hours ago, Anonymous said:

 

To ne bi trebalo raditi iz milion razloga. I pravnih i etičkih.

 

16 hours ago, koksy said:

+1

 

16 hours ago, Hamlet Strašni said:

Из етичких. Кад неко умре нема угрожавања безбедности било шта да кажеш за њега. 

To je malograđanština. Ako neko aktivno doprinosi useravanju života u zemlji u kojoj živiš i ako nestanak te osobe to društvo čini za nijansu boljim i lepšim, ne vidim problem da se to prokomentariše kako ta osoba zaslužuje. Nema gluplje stvari od onog "o pokojniku sve najbolje". Zamisli, pokojnik ne može da se brani, KOGA ZABOLE :lol:

 

Ili neka mi neko da argument, zašto Srbijica neće biti za nijansu lepše mesto za život ako recimo neko od često spominjanih smradova crkne? 

 

 

  • +1 2
Link to comment
33 minutes ago, Sammael said:

U lošem je stanju, ali sumnjaju na nešto što nema veze s koronom.

 

Evo, biću taj koji će da napiše ono što svi misle... A sa čim ima veze?... :dry:

Link to comment
17 hours ago, SNARC said:

@Redoran

 

Jel moze neko iz uprave da mi obeca da necu da popasem dugotrajni ban budem li se jako radovao ako krenu da pristizu neke..kako da ih nazovem..vesti o zasluzenim ishodima pojedinaca diskutabilnog kredibiliteta ?

 

Radovanje necemu je privatno osecanje, isto kao i mrznja prema nekome. OK je podeliti to osecanje s nekim bliskim ali se obicno s njima dele pozitivna osecanja kako bi se prosirio taj vajb na drage i bliske ljude ili se deli ekstremna bol sa bas najblizima zbog izazivanja saosecanja i "smanjivanja emocionalnog tereta". Javna obznana radovanja zbog smrti neke za nas zivot nebitne osobe kao sto je Maja Gojkovic je najobicnija poza, ne proizvodi nikakvu emocionalnu gratifikaciju i ne sluzi nicemu korisnom. Nije to toliko ni pitanje etike, cak ni elementarne ljudske pristojnosti, buduci da su se mnogi ljudi cijom nestanku bismo se obradovali po pravilu vec diskvalifikovali iz te eticke sfere, vec obicne funkcionalnosti. Osetiti olaksanje zbog smrti neke spodobe koja se tesko moze nazvati ljudskim bicem, ne zaliti za tom osobom, pa cak i osetiti neku osvetnicku satisfakciju ukoliko vam je ta osoba ucinila nesto nazao je prirodna reakcija. Ulagati toliki emocionalni angazman da osetis potrebu da se javno radujes i to svima obznanis je, po mom misljenju, besmisleno. Cemu? Niti ce ta javna obznana osecanje radosti uciniti boljim i vecim, niti ima neki drugi smisao koji ja mogu da vidim. Osim tog poziranja za javnost, koje u sustini pokazuje da taj koji pozira ima neke svoje nerazresene probleme koji nemaju veze s onim ko je umro.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

nebitne osobe kao sto je Maja Gojkovic je najobicnija poza

 

Danas se niko ne seća imena producenta koji je otpustio Klinta i Berta, ali pamtimo da su mu se posle par piva popišali na grob.

A zašto sam se ja setio ovoga ne znam ni sam.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Cyan said:

 

Danas se niko ne seća imena producenta koji je otpustio Klinta i Berta, ali pamtimo da su mu se posle par piva popišali na grob.

A zašto sam se ja setio ovoga ne znam ni sam.

 

12 minutes ago, harper said:

Osetiti olaksanje zbog smrti neke spodobe koja se tesko moze nazvati ljudskim bicem, ne zaliti za tom osobom, pa cak i osetiti neku osvetnicku satisfakciju ukoliko vam je ta osoba ucinila nesto nazao je prirodna reakcija.

 

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

 

 Javna obznana radovanja zbog smrti neke za nas zivot nebitne osobe kao sto je Maja Gojkovic je najobicnija poza, ne proizvodi nikakvu emocionalnu gratifikaciju

 

Niti ce ta javna obznana osecanje radosti uciniti boljim i vecim, 

 

 

Proizvodi, proizvodi...

 

I naravno da hoce, radost podeljena sa zajednicom po misljenju i sentimentu bliskih ljudi moze samo postati jos veca.

 

No moderacija se nazalost izjasnila da nase izlive emocija ovog tipa nece tolerisati, tako da jedino sto nam preostaje je da pokusamo da svoju eventualnu ushicenost uvijemo u slojeve kriptovanih nagovestaja koji nisu kvalifikovani za ban :happy:

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

To je malograđanština. Ako neko aktivno doprinosi useravanju života u zemlji u kojoj živiš i ako nestanak te osobe to društvo čini za nijansu boljim i lepšim, ne vidim problem da se to prokomentariše kako ta osoba zaslužuje. Nema gluplje stvari od onog "o pokojniku sve najbolje". Zamisli, pokojnik ne može da se brani, KOGA ZABOLE :lol:

 

Ili neka mi neko da argument, zašto Srbijica neće biti za nijansu lepše mesto za život ako recimo Maja Gojković crkne? 

 

 

S jedne strane, možda se čovek plaši da sebi ne prizove smrt ako se raduje tudjoj. To je malogradjanština u najmanju ruku, valjda.

 

S druge, kada se raduješ nečijoj smrti previše sebi daješ za pravo. Pokojnik je isto (bio) ljudsko biće kao i ti i tu ste jednaki. Zato je smrtna kazna etički problem. Da li ako neko uradi užasne stvari drugi ljudi mogu sebi da uzmu za pravo da ga liše života ili ne mogu čak ni tada?

 

Ja ne vidim rešenje tj. odgovor a plašim se i uroka pa se ne bih radovala ničijoj smrti to be safe (to be safe i moralno i zbog uroka). 

Edited by trustno1
  • +1 1
Link to comment

Ako iko napravi, neka me ubaci slobodno. Predlažem ime grupe "pocrkali svi da bog da u najgorim mukama". :D

I da, emotivno me nadražuje samo da pomislim/napišem da će barem neko od njih da se preseli kod velikog manitua, ako se to pak desi, očekujem i intenziviranje istih emocija. :cool:

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

mislim da je ovo velika nepravda na nas nehrishcanske etichare emoji38.pngol:



sent from bubamoto
 

 

Napravite i vi svoju grupu :rolleyes:

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

Gotovo..

 

Dede i babe ste svi koji ste nekad bili cool

 

Ne moze covek ni da se zeza ovde a da ne dobije "Politikin komentar dana".

:lolol:

 

da sacekamo prvo da vidimo sta ce biti. evo jos jedne teme: smemo li se razocarati ako se ne desi nista sto bi moglo izazvati neku eticku nedoumicu?

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...