Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

Quote

 

Preminuo čuveni hirurg Radan Džodić

Dugogodišnji direktor Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije prof. dr Radan Džodić preminuo je u 68. godini u Beogradu. Ugledni hirurg izgubio je bitku sa kovidom 19.

 

Prof. dr Radan Džodić bio je redovni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu i nekadašnji direktor Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije.

Rođen je 1952. godine na Goliji. Medicinski fakultet završio je 1978. godine, a redovni profesor onkološke hirurgije postao je 2005.

Bio je i potpredsednik Svetske federacije onkoloških hiruških udruženja, a objavio je oko dvesta radova u domaćim i stranim časopisma.

Usavršavao se u Francuskoj i Japanu, a tokom svog radnog veka uradio je više od 10.000 operacija.

Nosilac je više nagrada u oblasti medicinskih dostignuća.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3994364/preminuo-radan-dzodic.html

Link to comment

RIP

ostali gligorov u parizu i golubovic u novom sadu koji su zaista ozbiljni posvecenici i pioniri svih novijih metoda lecenja i operacija  kancera dojke :sad:

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Profesor Džodić, o, živote. On je inače, bio bolestan, očigledno je bio suviše slab da bi se izborio sa virusom.

Profesor je bio jako jako bolestan vec jedno duze vreme. Karcinom.

 

@nezvanova Dodao bih tu i par mladjih lekara u Novom Sadu , na prvom mestu dr Lazu Popovica

Link to comment
12 hours ago, cartman said:

Profesor je bio jako jako bolestan vec jedno duze vreme. Karcinom.

 

@nezvanova Dodao bih tu i par mladjih lekara u Novom Sadu , na prvom mestu dr Lazu Popovica

ako si lazar, izvini unapred :D moje iskustvo sa njim (a imala sam ga) nije bilo impresivno. sto, naravno, ne znaci da je los naucnik, predavac... istina, u kamenici internisti bas i nisu neki  - ja sam kod prof. dr. trifunovicke samo sto me je sestra kod nje odvela, posle sam videla da taj njihov posao sa nama, metastatskim kancer pacijentima jeste genericki, imaju opcije: snimi nesto na PETu, magnetu, nolvadex ili kseloda, a vrlo cesto je cak i profesorica i u izvestajima gresila i kod vrlo ozbiljnih stvari).

tamo je jedino  hirurge ustimao golubovic, sad rade i bez njega odlicno.

mada, naravno da je steta sto nije ostao i dalje i tamo....

Link to comment
57 minutes ago, InvisibleLight said:

Borna Ćorić :(((

Borna sigurno nije mogao da se zarazi u Beogradu, a i ne verujem da su mu preneli ovi što su došli iz Beograda, ipak je to suviše kratko vremena.

Link to comment
17 minutes ago, nezvanova said:

ako si lazar, izvini unapred :D moje iskustvo sa njim (a imala sam ga) nije bilo impresivno. sto, naravno, ne znaci da je los naucnik, predavac... istina, u kamenici internisti bas i nisu neki  - ja sam kod prof. dr. trifunovicke samo sto me je sestra kod nje odvela, posle sam videla da taj njihov posao sa nama, metastatskim kancer pacijentima jeste genericki, imaju opcije: snimi nesto na PETu, magnetu, nolvadex ili kseloda, a vrlo cesto je cak i profesorica i u izvestajima gresila i kod vrlo ozbiljnih stvari).

tamo je jedino  hirurge ustimao golubovic, sad rade i bez njega odlicno.

mada, naravno da je steta sto nije ostao i dalje i tamo....

Nisam Lazar :) ali sam profesionalno imao prilike da saradjujem sa njim. Njegov najveci "problem" je sto se jos uvek nije u potpunosti profilisao za jednu oblast.

 

Link to comment
Quote

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u ponedeljak oko podne je stigao u Beograd iz Zadra i odmah je testiran na koronavirus. Rezultati se još čekaju.

Kako je saopšteno iz njegovog tima, testirani su Novak i kompletna njegova porodica. 

Rezultati će biti naknadno objavljeni.

 

nije hteo da se testira u Hrvatskoj, već se vratio u Srbiju da to ovde uradi.

 

neko nedobronameran bi rekao da je to uradio u Srbiji, jer ovde može da prikrije da je pozitivan, a u Hrvatskoj to ne bi mogao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...