Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

1 hour ago, gone fishing said:

како би могли да се курче по свету да хумамитарном помоћи сиромашним земљама

Javi tamo da mi nećemo, nek se kurče preko nekog drugog :fantom:

Link to comment

-Због њиховог курчења ми до децембра наредне године не можемо да купимо те фајзерове вакцине

- то је проста узрочно последична веза

- то није ни птање пара, дупло више је дато за оних 100 јевреја по особи :happy: него што би нас коштале вакцине

- 5 пута више пара је дато за помоћ привреди

- ми имамо око 1,8 милиона старијих од 65 год и 700к хроничних болесника млађих од 65

- додај на то најугроженије здравство школство итд долазимо до цифре од око 3 милиона ок неки не би смели да приме вакцину из здравствених разлога опет је то око 2,5 мил које ттеба пелцовати и још толико здравих да се постигне имунитет крда да се тако заштити оних пола милиона болесних који не смеју да се вакцинишу 

- е нама су господа одредила 1,8 милиона доза што није довољно да покрије ни петину наших потреба

- и онда ће њихове владе крајем наредне године када заврше пелцовање код куће и увере се да им неће бити потребна ревакцинација наредне јесени еликодушно делити своје вишкове по свету

 

Link to comment

čudno kako niko nije brinuo šta će biti sa jadnim Izraelcima kad je naš predsednik otimao respiratore od agenata Mosada ili šta bi se desilo sa Njemcima da mu onda zbog Žakline sa N1 nije propao plan da prejebe Muttiku na žvaku da da nam fali još respiratora, a sad svi mrze Kanađane samo zato što njihov premijer želi da pokrije sve baze i verovatno naručuje i rezerviše doze i za 2024 i 2025

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Aleksija said:

s tim sto kod nas manje od 50% zeli da se vakcinise (prema anketama), tako da je to otprilike taman.

U Spaniji 40.3% ne zeli da se vakcinise, 11,2 lazmislja, 2 do 3% su oni kojima su potrebne garancije i u zavisnosti od porekla vakcine. 

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

oni kojima su potrebne garancije i u zavisnosti od porekla vakcine.

To bi rešilo problem u Srbiji. Da nabave rusku i američku vakcinu, 50% će se vakciniše prvom, 50% drugom.

Link to comment
2 minutes ago, Barti66 said:

Pa ja to tvrdim od početka ovog nečinjenja njihovog, što više prokuženih da bude za koje pretpostavlja da neće želeti bocu, za ostale će nekako da nakrpi budžet.

budzet nije problem, to su bas sitne pare u odnosu na sve ostalo. nego sto ih je mrzelo da se cimaju kad nema neke znacajne zarade i ugradnje.

  • +1 4
Link to comment

Svim pristalicama vlasti i/ili avaxima pričam kako vlast radi antivaksersku kampanju. Nemam volje da se raspravljam sa njima, ovako im makar kažem šta mislim, a što se de facto i dešava po tabloidima i hepijima.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Ros said:

sad ce psiho da radi antivakcina kampanju da smanji potraznju za vakcinom

 

Nema potrebe za kampanjom. Ja ne poznajem nikoga ko bi se vakcinisao.. ali bukvalno nikoga, ne preterujem.

Prognoziram da je 15% max ljudi koji bi se dobrovoljno vakcinisali. I dve babe na pijaci pricaju o Bil Gejtsu i teoriji zavere.

Nestorovic je pre neki dan javno izjavio da se on prvi nece vakcinisati. Jbg, kad Nestor legenda tako nesto kaze, i strucno obrazlozi svoju odluku, sta ja to da osporavam. DKT ne bih verovao da kaze da je zemlja okrugla.

Link to comment
2 minutes ago, Banjo said:

 

Nema potrebe za kampanjom. Ja ne poznajem nikoga ko bi se vakcinisao.. ali bukvalno nikoga, ne preterujem.

Prognoziram da je 15% max ljudi koji bi se dobrovoljno vakcinisali. I dve babe na pijaci pricaju o Bil Gejtsu i teoriji zavere.

Nestorovic je pre neki dan javno izjavio da se on prvi nece vakcinisati. Jbg, kad Nestor legenda tako nesto kaze, i strucno obrazlozi svoju odluku, sta ja to da osporavam. DKT ne bih verovao da kaze da je zemlja okrugla.

 

nije bilo potrebe ni za izbornom kampanjom, ali je kampanje bilo. njemu je to hrana, to mu daje smisao ujutro kad se probudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...