Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

40 minutes ago, J-♣ said:

 

Ti baš ne možeš bez konstantnih pokušaja relativizacija koje, vid' čuda, uvek idu u prilog opravdavanja neke muljačine ove pošasti što uzjaha vlast?

Misliš da imam vidovnjačke sposobnosti pa da unapred znam koga će nam pošast izabrati za isporučioca vakcine. :)Ja pretpostavljam da Kina ima mnoštvo farmaceutskih kompanija, to je dzinovsko tržište, ja sam guglanjem i sam uvideo da su hapšeni tamo mnogi iz te industrije. Ali takođe pretpostavljam da će najbolje kompanije i najbolje kadrove baciti na projekat te vakcine, jer kao što rekoh jednom, to je važna bitka za svetski prestiž. Tu ne igra igru ni zarada, ni osvajanje tržišta, to je prosto stvar časti, ugleda i nadmoći, određene civilizacije.

Link to comment

.... da li je kompanija National Biotec Group , tj. kineska državna kompanija koja se bavi ovom vakcinom, kredibilna kompanija ili nije? Guglanjem sam našao da proizvode 50-tak vrsta vakcina, a nijedan upadljiv skandal nisam našao.

Link to comment
12 hours ago, Filozof manijak said:

Dopusti da budem đavolji advokat:

Da li su FDA ili evropska agencija za lekove imune na uticaj politike?

 

Možemo da budemo konzervativni za svaki slučaj i da kažemo da nisu. Onda bi trebalo da tražimo naznake i kod njih a i kod proizvodjača da li se tu nešto muva. Mene lično bi zabrinjavalo da Tramp pokušava da zbrza vakcinu. Ja za sada nisam primetila takve naznake, i to me ohrabruje.

 

12 hours ago, Filozof manijak said:

 

  Hide contents

Mene generalno kod vakcine zabrinjava to što se sve istražuje u brzini i pod ogromnim pritiskom. Već se pokazalo da se u raznim istraživanjima vezanim za virus pogrešilo i još uvek se otkrivaju novi aspekti.

 

Negde sam pročitao da je za proizvodnju vakcine, i strogo poštovanje procedura i faza testiranja i bezbednosti iste potrebno oko 1 i po do dve godine.

Ko garantuje da će dobijena vakcina biti bezbedna ako se pojavi posle 10 meseci od otkrivanja virusa, bez obzira da li je oksfordska ili kineska?

 

Garancija su rezultati poslednje faze testiranja. Ukoliko imamo verodostojna istraživanja i verodostojne podatke o rezultatima, onda nema razloga za sumnju. Ja kao potpuni laik mislim isto kao što je neko napisao, ali, kako da znamo koje su dugoročne posledice? Ali mislim da stručnjaci kažu da nema tu problema, ako sva testiranja pokažu da je sve ok. Zar se i svaka druga vakcina se pušta u upotrebu odmah nakon poslednje faze testiranja i odobrenja nadležnog organa? Ne verujem da izmedju poslednje faze i prve upotrebe prodje neko dugo vreme.

 

Tako da, trebalo bi da bude isto kao i za svaku drugu vakcinu, samo će research i development kraće da traje - i to ne zato što će, koliko shvatam, da skraćuju faze testiranja ili na drugi način kompromituju kvalitet, već samo tako što će da pokreću naredne faze i proizvodnju mnogo ranije nego što bi inače.

Link to comment
21 hours ago, Time Crisis said:

 

Da

 

I veliki lol za "da li su se ikada osramotili"

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2008_Chinese_milk_scandal

 

Covece! Stavljali plastiku da bi izgledalo da ima vise proteina. :ohmy:

Quote

Of an estimated 300,000 victims,[1] 6 babies died from kidney stones and other kidney damage and an estimated 54,000 babies were hospitalized.[2][3]

 

Melamine is used to manufacture melamine-formaldehyde resin, a type of plastic known for its flame-retardant properties and commonly employed in countertops, dry-erase boards, etc. Melamine itself is nitrogen-rich and is sometimes illegally added to food products to increase their apparent protein content. It has also been employed as a non-protein nitrogen, appearing in soy meal, corn gluten meal and cottonseed meal used in cattle feed.[8] Melamine is known to cause kidney failure and kidney stones in humans and animals when it reacts with cyanuric acid inside the body. The use of melamine in food production is not approved by WHO or national authorities.[9]

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pitam sad konkretno za kompaniju koja je napravila eksperimentalnu vakcinu. (National Biotec Group) Ima li ona kakvih skandala? Inače, oko mleka za bebe bio je skandal i u zapadnim kompanijama, baš skoro, mrzi me da guglam detalje, mislim da je francuska kompanija prodavala mleko u prahu za bebe, sa salmonelom.

Link to comment

Hvala.

Ali... Koji deo u tim člancima se odnosi na državnu kompaniju Biotec National Group? Možda sam propustio nešto, Njujorktajms tu imenuje neke druge kompanije, čini mi se. 

Link to comment
1 minute ago, Frile said:

... troluje zli pčelar, ali suptilno...

A što uvek mora ta "zla krv" među ljudima... Mogu i ja da razgovaram na tvoj "podjebavajući" način, mislim da si se uverio u to, ali to ne doprinosi baš ničemu.

Link to comment
On 31.7.2020. at 0:57, trustno1 said:

 

Možemo da budemo konzervativni za svaki slučaj i da kažemo da nisu. Onda bi trebalo da tražimo naznake i kod njih a i kod proizvodjača da li se tu nešto muva. Mene lično bi zabrinjavalo da Tramp pokušava da zbrza vakcinu. Ja za sada nisam primetila takve naznake, i to me ohrabruje.

...

Meni je fascinantno da je Tramp postao jedini negativac u Americi. Opasno je misliti da su svi ostali "dobri". Pogotovo farmako-mafija.

Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Hvala.

Ali... Koji deo u tim člancima se odnosi na državnu kompaniju Biotec National Group? Možda sam propustio nešto, Njujorktajms tu imenuje neke druge kompanije, čini mi se. 

kao sto sam napisao ranije, nemam nista protiv bilo koje vakcine dokle god je odobrena od fda ili evropske agencije za lekove, a proizvodjac ima pristojnu istoriju u kontroli kvaliteta.

  • +1 1
Link to comment

kum mi poslao na viber neki snimak u kome bill gates odgovara (nemušto) na pitanja o vakcini neke novinarke ali ne umem to ovde da ubacim

 

sve deluje kao namešteno za ove pristalice teorije zavere

i uopšte mi nije jasno šta koji đavo ima da pitaju bg o vakcini :wacko:

 

ed.

našla, ovde je ta priča

https://www.cbsnews.com/news/coronavirus-vaccine-bill-gates-multiple-doses/

Edited by dùda
Link to comment
2 hours ago, Lila said:

Meni je fascinantno da je Tramp postao jedini negativac u Americi. Opasno je misliti da su svi ostali "dobri". Pogotovo farmako-mafija.

 

Ja bih rekla da je opasno uopšte procenjivati ko je dobar a ko ne. Treba gledati samo činjenice. Činjenice pronalaziš tako što razmišljaš svojom glavom i pronadješ reputabilne izvore. Kao što sam ranije pisala, nadješ 3 ili 4 izvora informacija - stručnjake kojima veruješ. Na primer, ja lično pratim ovog Dereka https://blogs.sciencemag.org/pipeline/ jer objašnjava sve vesti i naučne objave u vezi sa vakcinama na običnom jeziku, i to radi tačno. Na primer, kada su kinezi objavili da kod puno ljudi nestanu antitela ubrzo i kada su mediji počeli da prenose kako to znači gubitak imuniteta, on je objasnio za t-cells i da to ne mora to da znači. Tako da, to je izvor kome ja verujem. Naravno, kao što je rekao drug Staljin, veruj ali proveravaj. ;) Zato pored toga i mislim svojom glavom. Je l nešto deluje sumnjivo i čudno?

 

Uglavnom, za ove vakcine, pratiš šta se dešava sa kliničkim istraživanjima i da li je sve po proceduri. Za sada ne vidim nikakve naznake da se nešto muva (ne mislim na Kineze) i ne vidim da neko pod Trampovim pritiskom mulja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...