Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

3 hours ago, Lancia said:

Evo sad citam da je Moderna objavila cenu svoje vakcine. za jednu dozu izmedju 25 i 30 dolara, sto je dosta vise od cene, koju je navela Spanija za svoje trziste, misleci verovatno na onu iz Oksforda. 

Cena za h1n1 je bila  mislim 13e

Link to comment
34 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Stereotip da Kinezi prave samo bofl.

preterano uopstavanje, to sto su kinezi ovladali telekomunikacionim tehnologijama ne znaci da su podjednako uspesni u farmako ili auto industriji.

Link to comment

Slažem se. 

Zato i pitam, kakvi su u proizvodnji vakcina? 

Zašto bi bili loši u medicini i farmaciji?

Oni pretenduju da je ovaj vek njihov, ipak.

Meni se "javlja" da bi protiv kineske vakcine u Srbiji bili dosta posećeni protesti. Ali ako radi "posao", tj. pravi antitela, bez kontraindikacija, ja bih se rado njome zaštitio. 

Link to comment

Mene generalno kod vakcine zabrinjava to što se sve istražuje u brzini i pod ogromnim pritiskom. Već se pokazalo da se u raznim istraživanjima vezanim za virus pogrešilo i još uvek se otkrivaju novi aspekti. Pelcovaću se svakako, pa šta bog da.

Link to comment
12 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Slažem se. 

Zato i pitam, kakvi su u proizvodnji vakcina? 

Zašto bi bili loši u medicini i farmaciji?

Oni pretenduju da je ovaj vek njihov, ipak.

Meni se "javlja" da bi protiv kineske vakcine u Srbiji bili dosta posećeni protesti. Ali ako radi "posao", tj. pravi antitela, bez kontraindikacija, ja bih se rado njome zaštitio. 

vakcinama, ako rade i ako su odobrene npr. od FDA ili od evropske agencije za lekove za upotrebu protiv kovida nije bitno ko ih je patentirao. takodje je bitno da se u procesu proizvodnje postuju propisani standardi. ako je ovo ok, svejedno je ko je proizvodjac.

Link to comment

Dopusti da budem đavolji advokat:

Da li su FDA ili evropska agencija za lekove imune na uticaj politike?

 

Esid: i mene ovo brine, nevezano za proizvođača vakcine

 

Spoiler

Mene generalno kod vakcine zabrinjava to što se sve istražuje u brzini i pod ogromnim pritiskom. Već se pokazalo da se u raznim istraživanjima vezanim za virus pogrešilo i još uvek se otkrivaju novi aspekti.

 

Negde sam pročitao da je za proizvodnju vakcine, i strogo poštovanje procedura i faza testiranja i bezbednosti iste potrebno oko 1 i po do dve godine.

Ko garantuje da će dobijena vakcina biti bezbedna ako se pojavi posle 10 meseci od otkrivanja virusa, bez obzira da li je oksfordska ili kineska?

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Dopusti da budem đavolji advokat:

Da li su FDA ili evropska agencija za lekove imune na uticaj politike?

 

Esid: i mene ovo brine, nevezano za proizvođača vakcine

 

  Hide contents

Mene generalno kod vakcine zabrinjava to što se sve istražuje u brzini i pod ogromnim pritiskom. Već se pokazalo da se u raznim istraživanjima vezanim za virus pogrešilo i još uvek se otkrivaju novi aspekti.

 

Negde sam pročitao da je za proizvodnju vakcine, i strogo poštovanje procedura i faza testiranja i bezbednosti iste potrebno oko 1 i po do dve godine.

Ko garantuje da će dobijena vakcina biti bezbedna ako se pojavi posle 10 meseci od otkrivanja virusa, bez obzira da li je oksfordska ili kineska?

FDA je i dalje institucija koju svi slede kada je u pitanju bezbednost, odobrenje upotrebe lekova. ako je u pitanju lek za moju licnu upotrebu necu koristiti nesto sto nije odobreno od strane FDA ili makar Evropljana. u sustini, dugorocni efekti vakcina se svakako nece videti ni sa standardnom procedurom. ovo sto sada rade je da su svi resursi fokusirani na covid vakcinu i administrativne prepreke su uklonjene (priority review i slicno). nisam video da rizikuju bezbednost ljudi, zato se rade i faze 3 klinickih studija. 

(a i ameri su pokupovali sve vakcine, ionako, dok stignu do nas vec ce je istestirati, heheheheh).

Link to comment
1 hour ago, precog said:

vakcinama, ako rade i ako su odobrene npr. od FDA ili od evropske agencije za lekove za upotrebu protiv kovida nije bitno ko ih je patentirao. takodje je bitno da se u procesu proizvodnje postuju propisani standardi. ako je ovo ok, svejedno je ko je proizvodjac.

A u nekoj hipotetičkoj situaciji, recimo Kina nam isporuči vakcine u kasnu jesen ili početkom zime. A da za konkurentske vakcine treba čekati još dodatnih 6 meseci jer su "unapred razgrabljene". U toj situaciji, imamo li razloga da sumnjamo u kinesku nauku? Da li su se ikada osramotili sa nekim lekom, preparatom, vakcinom? Već sada se naslućuje da nijedna rana vakcina neće biti idealna. A takođe se naslućuje iz svih prethodnih događaja, od marta na ovamo, da je jedino republika Kina spremna da nam brzinski isporučuje medicinsku opremu, čak i u uslovima "suše" i "grabeža" na tržištu.

Link to comment
27 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

A u nekoj hipotetičkoj situaciji, recimo Kina nam isporuči vakcine u kasnu jesen ili početkom zime. A da za konkurentske vakcine treba čekati još dodatnih 6 meseci jer su "unapred razgrabljene". U toj situaciji, imamo li razloga da sumnjamo u kinesku nauku? Da li su se ikada osramotili sa nekim lekom, preparatom, vakcinom? Već sada se naslućuje da nijedna rana vakcina neće biti idealna. A takođe se naslućuje iz svih prethodnih događaja, od marta na ovamo, da je jedino republika Kina spremna da nam brzinski isporučuje medicinsku opremu, čak i u uslovima "suše" i "grabeža" na tržištu.

pogledaj post iznad svog.

Link to comment
18 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

A u nekoj hipotetičkoj situaciji, recimo Kina nam isporuči vakcine u kasnu jesen ili početkom zime. A da za konkurentske vakcine treba čekati još dodatnih 6 meseci jer su "unapred razgrabljene". U toj situaciji, imamo li razloga da sumnjamo u kinesku nauku? Da li su se ikada osramotili sa nekim lekom, preparatom, vakcinom? Već sada se naslućuje da nijedna rana vakcina neće biti idealna. A takođe se naslućuje iz svih prethodnih događaja, od marta na ovamo, da je jedino republika Kina spremna da nam brzinski isporučuje medicinsku opremu, čak i u uslovima "suše" i "grabeža" na tržištu.

 

Da,

https://www.danas.rs/svet/bih-kineski-lekovi-za-krvni-pritisak-izazivaju-rak/

 

a nešto sveže: u martu pokušali da uvale nepouzdane kovid testove Špancima

 

Ti baš ne možeš bez konstantnih pokušaja relativizacija koje, vid' čuda, uvek idu u prilog opravdavanja neke muljačine ove pošasti što uzjaha vlast?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...