Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

3 minutes ago, Valkyrie said:

Pa biće ta ruska po Oxford licenci. 

To će nam još biti i bože pomozi, samo dok nije kineska eksperimentalna. 

da li se to jos negde pominje osim u onom jednom tekstu koji je neko ovde kacio?

ako je tako, to bi jos bilo i prihvatljivo. valjda.

Link to comment

Ne znam stvarno, negde sam videla da će svega 4 EU države dobiti direktno "OXF" tako da tu ne verujem da imamo čemu da se nadamo.

U onom, ovde linkovanom tekstu, piše da će Rusija praviti takvu licenciranu i distribuirati je po ZND (a onda stidljivo dodato "i po Balkanu"). Tu nam je šansa da se naših 5-6 miliončića doda na ukupnu cifru koja je nemala ali to bi stvarno valjalo da pregovara neko drugi sa Putinom a ne ova sakaluda. 

Bolje Biković, leba mi. 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, precog said:

mislim da ce to da bude ok, ne verujem da ce toliko daleko da idu

 

:lol:

 

pa oni nikad ne misle da daleko idu, i u Srebrenici su imali meru ako njih pitas

Edited by Caligula
Link to comment

Moje neko mišljenje da je ugradnja glavni pokretač. Mislim da će cena vakcine biti10-20€. Ali su velike količine. Tako da ako je 10, oni kažu 25, a nije bitno ko je proizvođač i odakle je. Mi jedino da se nadamo da je GB, USA.

Link to comment
7 hours ago, Aleksija said:

ne znam, nisam sigurna. prvo, izgleda da on i dalje odbija da shvati opasnost od virusa - sve dok (ako) zdravstveni sistem ne kolabrira potpuno, on se lako svakih par  dana resetuje u mod u kome je virus moguce hendlovati spinovima i propagandom. ako ne dodje do potpunog raspada zdravstva, njemu je potpuno svejedno koliko ce ljudi umreti ili ostati sa trajnim posledicam, naravno.

drugo, ako mu fokus grupe kazu da na vakcini nece dobiti znacajne poene (a kako stoje stvari, antivaksersko raspolozenje jaca), onda se tek nece cimati.

i trece, cak i da je svestan opasnosti i siguran da epidemija moze katastrofalno uticati na stanje svih sektora, postoji u njemu neka glad koja ne moze da se odlozi, kratkotrajna, ali vidljiva dobit uvek pobedjuje u odnosu na dugotrajnije, racionalno resenje. mada bih rekla da ce dobro odmeriti da li bas da insistira na saradnji sa kinom.

 

ne znam, videcemo, sad kad je opozicija apelovala na eu da nas uvrste u blok za borbu protiv korone, mozda iskoristi priliku da poentira i oduzme im temu.

mislim da ce morati da odradi vakcinaciju jer je srbija okruzena EU zemljama, cak i da nece, morace. bice kao u nadrealistima, spektakl kad se pojavi sa paketima vakcina koje ce da rucno istovaruje.

 

 

  • +1 1
Link to comment

https://www.news-medical.net/news/20200719/Hydroxychloroquine-is-not-indicated-for-COVID-19-under-any-circumstances.aspx

 

A team of researchers, who conducted the first randomized clinical trial that tests Hydroxychloroquine as an early treatment for mild coronavirus illness, has found that the drug was no better than a placebo in patients who were not hospitalized.

...

Clinicians monitored the condition of the patients for 14 days. At the end of two weeks, the team discovered that the drug had no significant effect, and it offered no advantage in relieving the symptoms of the disease or preventing its progression. Further, hospitalizations nearly the same, with 2 percent in the hydroxychloroquine group ending up being hospitalized, compared to 3 percent in the placebo group. The death rate was the same in the two groups, at 0.4 percent.

...

On July 4, the WHO accepted the recommendation from the Solidarity Trial’s International Steering Committee to discontinue the trial’s Hydroxychloroquine and lopinavir/ritonavir arms. The committee has found that Hydroxychloroquine produces little or no reduction in deaths in hospitalized patients with COVID-19.

 

 

Link to comment

Odobriće za dve nedelje vakcinu koju je dosad primilo u najboljem slučaju 38 ljudi pri čemu rezultati I i II faze testiranja nisu objavljeni kao zvanični rad, dok je III faza najavljena za sredinu avgusta.

 

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04437875?term=vaccine&cond=covid-19&draw=4

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-russia-vaccine/russia-may-start-phase-iii-trial-of-covid-19-vaccine-in-mid-august-ria-idUSKCN24E1TG

 

Good luck with that.

Edited by vememah
Link to comment

Blumberg inače tvrdi da su je još od aprila tako neodobrenu davali bogatašima i funkcionerima.

Quote

 

(Bloomberg) — Scores of Russia’s business and political elite have been given early access to an experimental vaccine against COVID-19, according to people familiar with the effort, as the country races to be among the first to develop an inoculation.

Top executives at companies including aluminum giant United Co. Rusal, as well as billionaire tycoons and government officials began getting shots developed by the state-run Gamaleya Institute in Moscow as early as April, the people said.

 

https://time.com/5868980/coronavirus-vaccine-russian-elite/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...