Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Fajzerovo i Biontekovo saopštenje od 1.4.
 
Quote

- Analysis of 927 confirmed symptomatic cases of COVID-19 demonstrates BNT162b2 is highly effective with 91.3% vaccine efficacy observed against COVID-19, measured seven days through up to six months after the second dose
- Vaccine was 100% effective in preventing severe disease as defined by the U.S. Centers for Disease Control and Prevention and 95.3% effective in preventing severe disease as defined by the U.S. Food and Drug Administration
- Vaccine was 100% effective in preventing COVID-19 cases in South Africa, where the B.1.351 lineage is prevalent
- Vaccine safety now evaluated in more than 44,000 participants 16 years of age and older, with more than 12,000 vaccinated participants having at least six months follow-up after their second dose
...
In South Africa, where the B.1.351 lineage is prevalent and 800 participants were enrolled, nine cases of COVID-19 were observed, all in the placebo group, indicating vaccine efficacy of 100% (95% CI, [53.5, 100.0]). In an exploratory analysis, the nine strains were sequenced and six of the nine were confirmed to be of the B.1.351 lineage. These data support previous results from immunogenicity studies demonstrating that BNT162b2 induced a robust neutralizing antibody response to the B1.351 variant, and although lower than to the wild-type strain, it does not appear to affect the high observed efficacy against this variant.

 

Link to comment

Ne znam gde da pitam, moze verovatno i na ovoj temi - majci je brzi test u kovid ambulanti pokazao da je pozitivna (od juce joj nos proradio, nista drugo od simptoma a testirala se zato sto je otac pozitivan i zavrsio u areni sa pocetkom obostrane upale pluca), krvna slika super, snimak pluca super. Doktor u ambulanti joj nije prepisao nista sem sto joj je ponudio (a ona uzela) neki novi eksperimentalni lek Favipiravir. Pitao je jel ima hronicna oboljenja jetre ili bubrega - nema, sem sto je poslednji put kad je merila kreatinin bio malo iznad gornje granice. Pitanje za forumske lekare ( @steins, @Kelt) ako imate neku preporuku da li probati sa tim lekom ili ne? Ona zena ima 65 godina i nazalost nije primila vakcinu (nisu je zvali 2 meseca od kako se prijavila, ali to je posebna prica). Ja sam video samo naucni rad na tu temu gde nije bilo mnogo ucesnika, ne znam da li postoji nesto novije: 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2095809920300631?fbclid=IwAR1AkfIkSI-ndav87WjATbCLJq3y20O02LEUMakVUIWs-rH0T4pUIkMBpf8

 

A opet racunam da joj doktor ne bi ni nudio da je rizik veci?

 

Link to comment
1 hour ago, Chika Spale said:

Ne znam gde da pitam, moze verovatno i na ovoj temi - majci je brzi test u kovid ambulanti pokazao da je pozitivna (od juce joj nos proradio, nista drugo od simptoma a testirala se zato sto je otac pozitivan i zavrsio u areni sa pocetkom obostrane upale pluca), krvna slika super, snimak pluca super. Doktor u ambulanti joj nije prepisao nista sem sto joj je ponudio (a ona uzela) neki novi eksperimentalni lek Favipiravir. Pitao je jel ima hronicna oboljenja jetre ili bubrega - nema, sem sto je poslednji put kad je merila kreatinin bio malo iznad gornje granice. Pitanje za forumske lekare ( @steins, @Kelt) ako imate neku preporuku da li probati sa tim lekom ili ne? Ona zena ima 65 godina i nazalost nije primila vakcinu (nisu je zvali 2 meseca od kako se prijavila, ali to je posebna prica). Ja sam video samo naucni rad na tu temu gde nije bilo mnogo ucesnika, ne znam da li postoji nesto novije: 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2095809920300631?fbclid=IwAR1AkfIkSI-ndav87WjATbCLJq3y20O02LEUMakVUIWs-rH0T4pUIkMBpf8

 

A opet racunam da joj doktor ne bi ni nudio da je rizik veci?

 

 

ako se primeni u ranoj fazi kod nekih može da smanji simptome i ubrza oporavak, pošto je rizična grupa bilo bi dobro da se pokuša, nema bitnijih neželjenih efekata. Ne zna se još koliko je zaista efikasan. Par kolega je primalo i dobro su reagovali

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Izašla neka studija za efikasnost Sinopharma protiv britanskog i južnoafričkog soja. U tvitu kaže da je reassuring a meni nije baš bajkovito, pa mi nije baš jasno.

 

  • Hvala 1
Link to comment

LVQjy4O.jpg

 

Da, Sinofarm radi sa sličnom efikasnošću kao protiv originalnog virusa protiv britanske, a uglavnom ne radi protiv južnoafričke varijante.

 

BBIBP = Sinopharm (pekinška verzija, koja se koristi kod nas)

CoronaVac = SinoVac

 

B.1.1.7 = United Kingdom 
B.1.351 = South Africa 

 

Quote

We first determined the serum neutralizing-antibody titer against wild-type pseudovirus...
Notably, undetectable neutralization titers were seen in 4 of 34 convalescent serum samples, in 6 of 25 BBIBP-CorV serum samples, and in 4 of 25 CoronaVac serum samples.

 

Dakle, 24% uzoraka seruma osoba vakcinisanih Sinofarmovom vakcinom nije delovalo protiv pseudovirusa s ključnim karakteristikama prvobitne verzije virusa.

 

Quote

We next assessed the neutralizing activity of convalescent serum and vaccinee serum against D614G, B.1.1.7, and B.1.351 variants as compared with wild-type pseudovirus...
For the BBIBP-CorV vaccinee serum samples, although the GMTs of neutralization against the variants were not significantly different from the GMTs against the wild-type virus, 20* serum samples showed complete or partial loss of neutralization against B.1.351...
B.1.1.7 showed little resistance to the neutralizing activity of convalescent or vaccinee serum, whereas B.1.351 showed more resistance to the neutralization of both convalescent serum (by a factor of 2) and vaccinee serum (by a factor of 2.5 to 3.3) than the wild-type virus. Most of the vaccinee serum samples that were tested lost neutralizing activity

 

20 od 25 uzoraka seruma osoba vakcinisanih Sinofarmovom vakcinom potpuno ili delimično je izgubilo sposobnost neutralizacije kada je u pitanju južnoafrička varijanta.

 

Treba naglasiti da su uzorci seruma za Sinofarmovu vakcinu uzeti 2-3 nedelje posle vakcinacije drugom dozom tako da je moguće da bi rezultati bili nešto bolji da su uzeti kasnije.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

U Francuskoj tuzbe protiv AstraZeneke 

 

Porodica 63-ogodišnjeg čoveka koji je umro u martu u centralnom delu Francuske od „više tromboza“ posle dobijanja prve doze antikovid vakcine Astrazeneke, uložila je tužbu protiv nepoznatog lica za ubistvo iz nehata.

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...