Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

image.png.2a5002fba86656ac809f3ea00b64a2aa.png

 

Ovo je valjda nakon 190 slucajeva. Ima novih 15 koji se ispituju.

 

8 zavrsilo u bolnici svi iz placebo grupe koja je 50% manja

Iznenadjujuce dobri rezultati ako su tacni :-) Mada ovaj podatak za starce se pokazao spot on u UK

Ovo je radila Astra dok je Oksoford radio u UK i BRA.

Ne bih se cudio da je efikasnost veca upravo zbog toga sto ga je radila Big Pharma. Oni uvijek imaju trikove da malo poboljsaju cifre a ostanu u okvirima pravila.

Link to comment
Quote

There are many other sorts of proteins which can be stimulated to therapeutic effect. A project on which Moderna is collaborating with AstraZeneca, a pharmaceutical giant, delivers the mRNA for a protein which encourages the regrowth of blood vessels. The idea is that the therapy, now in phase 2 clinical trials, could stimulate the growth of new cardiac blood vessels after heart attacks.

 

Quote

There are thus mRNA treatments being studied for phenylketonuria, a metabolic disorder which requires sufferers to restrict their diets for their entire lives; glycogen-storage disease, which enlarges the liver and kidneys and stunts children’s growth; and propionic and methylmalonic acidemias, two illnesses in which the body cannot properly break down proteins and fats. All are conditions that gene therapists are looking at, too.

Quote

The application of RNA has met many obstacles over past decades, and the fact that it has proved itself in vaccines does not mean it will not meet more in the future. But it does seem that medicine now has a way to target drugs not just at proteins, but at the processes that make them, and that opens up new realms of possibility. The next RNA world awaits.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

zabranise astrazeneku u nemackoj za mladje od 60 godina. 31 slucaj tromboze na 2,7 miliona vakcinisanih, od toga 29 zene.

posto ima dosta mladjih od 60 koji su primili prvu vakcinu odlucuje se o tome kako dalje sa tim osobama. 

Link to comment

Izgleda ne treba mjiesati anribejbi pilule i AZ. Mada u UK je vakcinisano vise od toga broja ispod 55g pa samo 5 slucajeva a jedan fatalan.

Neko tu debelo laze. Ili Njemci ili Englezi.

Ili su Britanke konzervativne a Njemice progresivne.

  • Hvala 1
Link to comment

Baš sam se pitala da nisu te žene bile na oralnoj kontracepciji ali mi bilo neumesno da to kažem naglas. Moj slučaj je takav da mi je izgleda korišćenje pilula pre planiranja potomstva triggerovalo trombofilije koje nisam ni znala da imam i umalo da nagrabusim u prvoj trudnoći, i beba i ja.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Pa to sa pilulama se namece kao logicno objasnjenje. Ocigledno da AZ izaziva prejaku reakciju. Mnogo ljudi se zali i jos ne shvatam zasto su odbacili pola doze kao opciju za mladje. Navodno su shvatili da je u pitanju greska kad su vidjeli da se mnogo manje ljudi zali na reakciju iz te grupe.

Link to comment

pa definitivno ako su reakcije gotovo 100% kod žena i to u reproduktivnom dobu (ili malo posle njega), a zna se odavno da su oralni kontraceptivi kontraindikovani sa stanjima tromboza i sl - nameće se odgovor. 

ja se sad čak pitam da li mi je d-dimer malo povišen od Astra Zeneke od pre nepunih mesec dana ili kao posledica korone od prošlog jula.

Link to comment

Antibejbi pilule su fantasticna alatka za moderan i progresivan lajfstajl ali sama cinjenica da unosis hemikalije da bi privremeno zaustavila reproduktivni sistem da radi je zastrasujuci.

Nikad nisam vidio sta sve pise na njima kao upozorenje ali preptostavljam da je spisak poprilcno dug.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...