Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

zakasnela rijech osnivacha: kriznu kuhinju dozivljava kako ko hoce i smatra, sa nostalgijom na kolach bez brashna shecera i jaja, samo sa malo pekmeza ili preverzije™ prvog sveta, i zasho nema cimeta. plovimo kuda nas nosi, to sam zelela da kazem.

 

hurmashice uspele ko bog, ja ih ionako pravim samo da jedem one kolutove limuna. pa sam bahato napravila i teglicu limuna. onda i teglicu dzumbira, ispao od nekud. onda je i mater poslala kiflice i neke kolache od juche.

 

raskoshan pochetak, neka nas posluzi bozemprosti kolko treba biggrin.png

 

edip. sode imam za pola godine, kupio deda kilo kad je trebalo za hemiju zashkolu. secam se da sam pitala shta cu posle s ovolikom sodom, nastavnica rekla potroshice se. i eto ga sad :ph34r:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
Ja danas pronasao neku tartufatu od pre jedno godinu dana, koju sam zaboravio da imam i premazao piletinu njome. Avokada pun frižider. Sto kaze chandra, sada je vreme za te perverzije za koje inace nemamo vremena 
 
Osim toga skrljao jedno 4,000 kalorija danas
Ruski sladoled, plombir
Cokolada
Umakao banane u kikiriki puter
 
Imacu milion kila do leta
+1 na pristup ishrani samo dostava I đakonije.


Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

U samoposlugama jedino ima đakonija. Budale su pokupovale kvasac, brašno, ulje... Moj mesar u kraju ima sve što imao i ranije.

 

Imam onu mini pekaru i treba mi kvasac, crkli da bog da.

Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

Ja pojela sve lidl herb bagete i sve cokolade sto sam planirala da traju ceo mesec

Apetit Ko kad krenes vozom na more 83. pa pojedes peceno pile do šida

:lolol:

trebalo je da kupim brašno koje ne umem da koristim, a ne najveću teglu nutele.

Link to comment
26 minutes ago, ordi said:

valjda znaš palačinke da ispečeš

:lolol: e to jedino umem, ali trenutno sam u stanu koji ima jedino odvojen klozet. kad ispržim jaja za doručak, proklinjem ih 3 dana. zamisli sad, po ceo dan u kući, još da mi sve smrdi na palačinke, pa tačno da se ubijem

Link to comment
6 hours ago, InvisibleLight said:

Ja pojela sve lidl herb bagete i sve cokolade sto sam planirala da traju ceo mesec

Apetit Ko kad krenes vozom na more 83. pa pojedes peceno pile do šida

:lolol:

isto

Link to comment
3 minutes ago, Anonymous said:

 

Nema ni njega, bar ja nisam video.

Ima kod mene u fioci za te stvari, luksuzno pakovanje 5+1 gratis kesica. 

Reci svojim ljudima da pozovu moje ljude :cool:

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

 

Kako se to radi?

Prosto je, tako su nekad stare zene pravile hleb. 

 

Uzmes neku vecu teglu ili sta vec, stavis 2 solje brasna i 2dl mlake vode, jednu kasiku secera i poklopis ali ne zatvaras jer treba i vazduh.I ostavis na toplom npr pored radijatora i tako 3 dana,samo sto preostala 2 dana dodajes po jednu solju brasna i 1dl mlake vode.3 dan se pojavi vrenje i pocne da mirise na kvasac tad mozes da ga koristis.Za neki prosecan hleb ti treba 2 supene kasike tog kvasca u koji opet dodas 1 solju brasna i 1dl mlake vode i dalje mesis kao obicam hleb. 

 

Ima samo jednu manu nije za brzu upotrebu jer mu treba poprilicno vremena da naraste.Najbolje je uvece da zamesis, a ujutru da peces.

 

I dobijes onaj starinski hleb, na koji doduse prvi put treba da se naviknes jer nije isti kao iz pekara,ali ako si nekad jeo kod babe hleb onda nema problema :) 

Edited by Bambula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...