Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

pa i prosli put su isto uradili. znaju da zivim van Londona, znaju da sam se prijavio da glasam - i kad misle da me obaveste da izbori 20.januara u stvari nisu tada, vec dan ranije? i da MOZDA treba da nekako organizujem prevoz etc...ako ne zaspim ovde na faksu i ne zaboravim, bas cu da ih okrenem popodne i pitam <_<
Znam da je i prošli put bilo tako, za parlamentarne, onda sam čuo ne od jedne osobe da je dosta ljudi zvalo ambasadu da im se načestita mile nove godine jer nisu bili obavešteni da treba da se prijave. Onda su se ovi izvinjavali i obećali da će se stvari popraviti za naredne izbore, i da će dosta vremena pre zaključivanja spiskova poslati obaveštenje preko mailing liste. Na predlog da se organizuje poštansko glasanje bi se verovatno smejali, kao da je teško uz ovo pismo što ionako šalju svima ubaciti po glasački listić i dodatnu kovertu, i zadužiti 3-4 posmatrača da paze na poštanske glasove, kad se ionako busaju da su primili ne znam kakvu kintu da nam omoguće ovu ceremoniju vanmateričnog glasanja, kao da ju je zemlja Srbija u svetu izmislila.
edit: jos uvek stoji: na sajtu ambasade
Da, ali detalji su ti trebali stići pismom, meni stiglo u subotu. Znači subota 19-ti, poneti ličnu ili pasoš. Posle glasanja daće ti ratni raspored i reći u koju jedinicu da se javiš.
Link to comment
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

Ambasada koristi priliku da vas pozdravi i obavesti da ce se u ambasadi glasti na predsednickim izborima koji ce se odrzati 20.januara 2008.g. Vreme glasanja je od 8 do 20 casova i mogu da glasaju svi koji su su se prijavili ambasadi da budu uneti u posebne biracke spiskove za inostranstvo.
Link to comment
Da, ali detalji su ti trebali stići pismom, meni stiglo u subotu. Znači subota 19-ti, poneti ličnu ili pasoš. Posle glasanja daće ti ratni raspored i reći u koju jedinicu da se javiš.
ne znam, jutros sam mnogo rano izasao iz kuce, mozda me i ceka pismo.sto se RR tice, to me ceka u julu :s_d:
Link to comment
Dakle, i ja ću u subotu glasati u ambasadi. Ono što mi je bilo neshvatljivo je da, iako sam na mailing listi ambasade nisam dobio nikakav mail o prijavljivanju/pozivanju na glasanje. Ovamo priče kako hoće da ohrabre više ljudi da odavde glasaju, a onda ni reč o tome da se treba prijaviti i o roku za prijavljivanje, kamoli da su izbori 19-tog, a ne 20-tog. Vidim da je jms okačio još 23/12 info o tome, ali ako se sajt ambasade ne gleda svaki dan, malo je teško dobiti informacije. Dosta poznanika je čulo o obaveznom prijavljivanju tek trećeg, kad je rok već istekao. Ljudi koji već nisu bio upisan na birački spisak ambasade za prošle izbore, sumnjam da su mogli saznati o prijavljivanju i rokovima.
Ni ja nisam dobio nikakav poziv. Prosli put, barem sam dobio mejl kao poziv (od chikaskog Konzulata), od ovih iz Njujorka - nista. Sto se tice prijavljivanja, trebalo je pratiti vesti iz Srbije, sa naglaskom na "zakljucivanje birackog spiska". Ja sam na sajtu bivseg foruma procitao da se biracki spiskovi azuriraju do 31. decembra u inostrastvu i valjda 4.januara u Srbiji.
Link to comment
evo me kod kuce, pismo jos nije stiglo <_<
nije ni u jutrasnjoj posti, ali evo na sajtu ambasade:
VAZNO OBAVESTENJEIZBORI ZA PREDSEDNIKA REPUBLIKE SRBIJEGlasanje ce biti odrzano u subotu, 19. januara 2008. godine, od 07.00 do 20.00 casova, u prostorijama Ambasade Republike Srbije, 28 Belgrave Square, London SW1X 8QB.Mogu da glasaju gradjani koji se nalaze na birackom spisku Ambasade.Podsecamo da je na glasanje neophodno poneti vazeci pasos Republike Srbije ili licnu kartu.
Link to comment

nadjoh pismo kod kuce juce, ne znam da li je stiglo u sredu ili cetvrtak posto nisam bio kod kuce dva dana.ali, poslato je jos 10. januara po nekoj glupavoj ceni od ?1.02 [a obicno pismo], medjutim posle nekoliko prepiski uspeli su da pogrese postcode [koji je najbitniji info u adresi u UK]@Marvin: ako si rekao da cemo da pijemo do 5, sto ne bi do 6 - pa pravo na glasanje? da pecatimo kutiju :lol:

Edited by jms_uk
Link to comment
Ni ja nisam dobio nikakav poziv. Prosli put, barem sam dobio mejl kao poziv (od chikaskog Konzulata), od ovih iz Njujorka - nista. Sto se tice prijavljivanja, trebalo je pratiti vesti iz Srbije, sa naglaskom na "zakljucivanje birackog spiska". Ja sam na sajtu bivseg foruma procitao da se biracki spiskovi azuriraju do 31. decembra u inostrastvu i valjda 4.januara u Srbiji.
Troll on:Slucajno danas od klijentkinje iz USA saznadoh da je konzulat u NYC zatvoren. :blink::unsure: Bolje se raspitaj gde glasas.Troll off!
Link to comment
Troll on:Slucajno danas od klijentkinje iz USA saznadoh da je konzulat u NYC zatvoren. :blink::unsure: Bolje se raspitaj gde glasas.Troll off!
Pa ne verujem da su bas toliko ludi :lol: Usput, da cestitam sugradjanima iz Kailifornije na dobijanju birackog mesta :Hail: Eto, da vise ne kukaju, kako bi svi glasali, ali im daleko Chikago. Da vidimo koliko ce da ih bude sutra :wink:
Link to comment
nadjoh pismo kod kuce juce, ne znam da li je stiglo u sredu ili cetvrtak posto nisam bio kod kuce dva dana.ali, poslato je jos 10. januara po nekoj glupavoj ceni od ?1.02 [a obicno pismo], medjutim posle nekoliko prepiski uspeli su da pogrese postcode [koji je najbitniji info u adresi u UK]@Marvin: ako si rekao da cemo da pijemo do 5, sto ne bi do 6 - pa pravo na glasanje? da pecatimo kutiju :lol:
Konzulat u Trstu, kao i uvek ide u krajnosti. Ili ne može ništa, ili kao ovaj put za glasanje, dobio sam pismo, e-mail i SMS sa pozivom na glasanje. :lol: Sutra idem da glasam(u Italiji se glasa 20-og.)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...