Jump to content
IGNORED

гласање Дија-Споре


srgjeef

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • jms_uk

    35

  • Luc

    31

  • Indy

    30

  • Marvin (Paranoid Android)

    18

Nisam se registrovao,jednostavno mnogo me nervira ova ekipa u konzulatu NY.Ja njima da objasnjav i crtam sta i kako,jer navodno oni nisu obavesteni od matice?Mislim stvarno,ko koga ovde zeza?Tako su mi i prijatelja setali jedno par dana.Ja nisam mogao,imam preca posla nego da se smaram sa nasima iz konzulata.

Link to comment

Ja sam glasao na proslim izborima u chikaskom Konzulatu - prijavu sam poslao netom. Sve je funkcionisalo beskprekorno. Posto njujorski Konzulat nema opciju za prijavljivanje "netom" morao sam da prosetam do Konzulata i prijavim suprugu i mene. Barem se nadam da sam to ucinio, jel' ta ekipa izgleda skroz nepouzdano. Niko mi nista nije trazio. Popunio sam formulare za 30 sekundi i predao ga chika panduru (sluzenik Konzulata), posto je osoba koja se time bavi negde vatala zjale.

Link to comment
Ja sam glasao na proslim izborima u chikaskom Konzulatu - prijavu sam poslao netom. Sve je funkcionisalo beskprekorno. Posto njujorski Konzulat nema opciju za prijavljivanje "netom" morao sam da prosetam do Konzulata i prijavim suprugu i mene. Barem se nadam da sam to ucinio, jel' ta ekipa izgleda skroz nepouzdano. Niko mi nista nije trazio. Popunio sam formulare za 30 sekundi i predao ga chika panduru (sluzenik Konzulata), posto je osoba koja se time bavi negde vatala zjale.
meni su ove godine rekli ako si vec bio prijavljen na prethodnim izborima da nema potrebe prijavljivati se ponovo. [mada, ovo verovatno ne vazi u tvom slucaju, jer je drugi DKP u pitanju]
Link to comment
ako su se registrovali u decembru 2007 onda jesu. ne znam cemu ironija. nije ni smesno.
Slažem se da nije smešno da ljudi mrtvi celu jednu deceniju mogu da se registruju i glasaju. Al šta ćeš kad mogu.
Link to comment
uzimanje ili ne uzimanje pasosa u konzulatu u kanadi nema bas nikakve veze sa birackim spiskom
Možda načelno nema, ali u mom slučaju ima, jer nakon razgovora u kome mi je nagovešteno da će mi nedržavljani odobriti boravak u zemlji čiji sam državljanin (opet: :blink: wtf), ja se više nisam javljao tom konzulatu (iz čista bijesa), pa nisam ni mogao da se registrujem.
Link to comment
Ajd sad mala ispoves', kad već pitaš. :D Nisam iznad rekao da se ne družim u Torontu sa ljudima iz Srbije zato što ih aktivno izbegavam. Jedino sam rekao da ovde postoji jedna osoba iz Srbije s kojom sam u redovnom kontaktu, što je prosto konstatovanje činjenica. Osobu o kojoj govorim sam upoznao ovde i ona mi je najbliži prijatelj na ovom kontinentu (ne računajući partnera mi, incidentally, Nesrba). Sa druge strane, ja ne tražim aktivno za druženje ljude iz bilo koje posebne zemlje (pa ni iz Srbije), već se družim s onima na koje naletim i s kojima se skapiram. Stoga me ni nećeš videti po monoetničkim žurkama, slavama, poselima, vašarima i ostalim događanjima te vrste. Nit me zanima, nit bih imao s kim da idem. Dodatno, kako sam introvertan po prirodi, ionako se zbližim s tri osobe svakog drugog veka, pa se uzorak dodatno iskrivljuje. ...Srpskohrvatski, na žalost, govorim jako malo (kad se vidim ili čujem s osobom od gore ili s nekime iz Srbije i ostalih domicilnih zemalja, ali se trudim da svoj lepi jezik maksimalno održavam makar tako što visim na ovom forumu. I funkcioniše! Nalazim da što više piskaram i čitam ovde sve lakše pišem na SHom.EDIT: Izgleda ipak ne vežbam ovaj srpskopis koliko bi trebalo...
лепе речи, матетм.ни је не волим моноетничке радове, неважно који етнос им је аутор. риспект за СХЈ употребу.
Link to comment
U inostranstvu mogu da glasaju samo oni koji ispunjavaju svih pet uslova, a to je da su državljani Srbije, da su punoletni, da su upisani u birački spisak s prebivalištem u Srbiji i da im nije ukinuta poslovna sposobnost.
Ako ovo nije (samo po sebi) protivzakonito stvarno ne znam sta je... Ustvari - da li je moguce biti upisan u biracki spisak s prebivalishtem "van Srbije"?? Ako je moguce - sta onda biva a ako nije sta ustvari znaci "biti upisan u birački spisak s prebivalištem u Srbiji"?? Mis'im...
Link to comment
Ako ovo nije (samo po sebi) protivzakonito stvarno ne znam sta je... Ustvari - da li je moguce biti upisan u biracki spisak s prebivalishtem "van Srbije"?? Ako je moguce - sta onda biva a ako nije sta ustvari znaci "biti upisan u birački spisak s prebivalištem u Srbiji"?? Mis'im...
ma vidis da i oni vise nemaju pojma...
Link to comment
ma vidis da i oni vise nemaju pojma...
Srecom je prakticno (savesheno) nebitno ko ce i kako (sam/koalicija/etc) biti na vlasti. Bilo bi dobro da dodju i formalno radikali, da narodu (konacno) skinu mrak s ociju, da im ne prete vishe sa "jeste gadno al' pod radikalima bi bilo duplo gore"... Da se i to zavrti pa da zatvaramo radnju.
Link to comment
Srecom je prakticno (savesheno) nebitno ko ce i kako (sam/koalicija/etc) biti na vlasti. Bilo bi dobro da dodju i formalno radikali, da narodu (konacno) skinu mrak s ociju, da im ne prete vishe sa "jeste gadno al' pod radikalima bi bilo duplo gore"... Da se i to zavrti pa da zatvaramo radnju.
Ma idi bre, sad sam se razocarao... Ameri vode the Grave Diggerovu kampanju ccc... Srbijo, nacisto si propala... i dobro je sto necu da glasam. Sve izdajnici. <_<
Link to comment

Dakle, i ja ću u subotu glasati u ambasadi. Ono što mi je bilo neshvatljivo je da, iako sam na mailing listi ambasade nisam dobio nikakav mail o prijavljivanju/pozivanju na glasanje. Ovamo priče kako hoće da ohrabre više ljudi da odavde glasaju, a onda ni reč o tome da se treba prijaviti i o roku za prijavljivanje, kamoli da su izbori 19-tog, a ne 20-tog. Vidim da je jms okačio još 23/12 info o tome, ali ako se sajt ambasade ne gleda svaki dan, malo je teško dobiti informacije. Dosta poznanika je čulo o obaveznom prijavljivanju tek trećeg, kad je rok već istekao. Ljudi koji već nisu bio upisan na birački spisak ambasade za prošle izbore, sumnjam da su mogli saznati o prijavljivanju i rokovima.

Link to comment
Dakle, i ja ću u subotu glasati u ambasadi. Ono što mi je bilo neshvatljivo je da, iako sam na mailing listi ambasade nisam dobio nikakav mail o prijavljivanju/pozivanju na glasanje. Ovamo priče kako hoće da ohrabre više ljudi da odavde glasaju, a onda ni reč o tome da se treba prijaviti i o roku za prijavljivanje, kamoli da su izbori 19-tog, a ne 20-tog. Vidim da je jms okačio još 23/12 info o tome, ali ako se sajt ambasade ne gleda svaki dan, malo je teško dobiti informacije. Dosta poznanika je čulo o obaveznom prijavljivanju tek trećeg, kad je rok već istekao. Ljudi koji već nisu bio upisan na birački spisak ambasade za prošle izbore, sumnjam da su mogli saznati o prijavljivanju i rokovima.
pa i prosli put su isto uradili. znaju da zivim van Londona, znaju da sam se prijavio da glasam - i kad misle da me obaveste da izbori 20.januara u stvari nisu tada, vec dan ranije? i da MOZDA treba da nekako organizujem prevoz etc...ako ne zaspim ovde na faksu i ne zaboravim, bas cu da ih okrenem popodne i pitam <_<edit: jos uvek stoji:
Напомена: Прецизан датум и време одржавања избора у амбасади Р. Србије у Лондону јавићемо накнадно.
na sajtu ambasade Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...