Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

5 hours ago, Ravanelli said:

HRT 3 kazu da kida sa programom

komentar he kao da su 5 godina unazad pripremali nastavu putem televizije

Nastava putem televizije i radija je bila u Hrvatskoj i 91/92. Doduse samo za osnovnu skolu.

Link to comment

Nasa sutra puni 9 meseci. Pocela sama da stoji, bez da se drzi, tako da u karantinu mozda i prohoda. Zena i ja se menjamo, jedno radi 2-3 sata, drugo sa bebom, i tako do negde 18h kad krece zajednicka bleja.

Link to comment

ja sa svojim konjem od 8.5 godina cepam basket na obliznjem kosu. ovde slabo ko igra, pa smo sami. danas bio prvi dan, uspeli smo 1.5h na basketu da ubijemo, cak me nisu mnogo ni smarali mailovima, porukama i pozivima. ako bude moglo ovako do kraja, milinica.

 

Link to comment

Ja sam odigrao ne ljuti se čoveče, posle pomagao starijem da dizajnira neku igru sa kockicama. Opasno ju je smislio, čekam da je upicanimo pa ću je podeliti s vama.
Do malopre gledali poslednjeg skajvokera, morao sam da odgovorim na zilion pitanja. Malo je falilo da mi eksplodira glava ko u onom filmu Skeneri.[emoji2962]

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
16 hours ago, Ravanelli said:

isto, na tabletu sam instalirao neke igrice gde pravi bagere, deo po deo, pa ga pere i puni gorivom. 

Daj koja je. 

Mi imamo sreće jer je stariji nenormalno razumno i zrelo dete za svoje godine (4) i s njim se mnogo priča i može pričom. Napolje ga od petka ne vodim jer je osvanuo sa temperaturom i imao je ceo dan i noć na subotu. Ništa drugo osim toga, u subotu ujutru kao da ništa nije bilo. Vodiću ga kad se malo narod dozove sebi i batali da jurca okolo ovoliko. Smeta mi što on mora da zove lift, pritisne gde ćemo, pipa svašta. 

Spas u kući je što on ume da se igra sam (to je vlažni san mnogih roditelja pa se malo sad hvalim) tako da ode u svoju sobu i igra se autićima na tepihu sa ulicama, garažama i sl. To može da traje i sat i po. Sad je, takođe, u fazi graditeljstva pa je dupli lego u pogonu kao i bambuchi slamke i neke puzle plastične od kojih se takođe prave oblici. Kad je beba brat s njim na podu, hoće da se poigra i mazi s njim. Tablet - YouTube na max, monster trucks, policijske potere, vatrogasci, trkačka auta, ma sve što ima 4 točka. Na tv gleda Blejza (naravno), Rastija, Dinotrax i ne znam šta još beše. Ne voli baš da crta (osim temperama) ali zato uči da čita (zna sva slova). 

Bebište se ne pita ništa a i zabole ga gde ga nosimo. Ubi boobie - ibi patria, to ga se tiče. 

Link to comment

Ja sam ionako visila satima svakodnevno na whatsapp videu sa bratanicom a sad jos duze ( ne zivimo u istom gradu)

Ovih dana igramo kaladont, brzalice, zagonetke, a sad krece rts nastava pa moram u 10:20 i na casove s njom :)

smejemo se jer sad kao krecu u skolu i roko i kiki, nasi psi, kazem joj kul je ova nastava preko tv-a sad kad se neko upuva na casu uciteljica ne zna ko je ( ok, ovo mora malo uvek ono tetka kao los uticaj i opustencija)

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Prenosim direktno pitanje za braću i sestre po pasošu od četvorogodišnje ekspatice: zašto na YT mogu da se pronađu samo dve epizode Jagodice Bobice na srpskom?

 

(misli se na nove epizode sa fensi animacijom, onih starih sa muzejskom animacijom ima više nego dovoljno)

Link to comment

koji pakao od dosade ova RTS 3 škola za prvi razred. neverovatno loše vizuelno izgleda. nemam HRT 3, pa ne znam kako su komšije to realizovale, ali ovo je jako jako loše. 

Link to comment
21 minutes ago, Lezilebovich said:

koji pakao od dosade ova RTS 3 škola za prvi razred. neverovatno loše vizuelno izgleda. nemam HRT 3, pa ne znam kako su komšije to realizovale, ali ovo je jako jako loše. 

 

Ovo je bas lose :lol:

 

Vidi sa aplikacijom hrt3, ali mislim da rizikujes da ti dete postane Hrvat. Ne znam da li je vredno toga :Jova:

Edited by Ravanelli
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Prenosim direktno pitanje za braću i sestre po pasošu od četvorogodišnje ekspatice: zašto na YT mogu da se pronađu samo dve epizode Jagodice Bobice na srpskom?

 

(misli se na nove epizode sa fensi animacijom, onih starih sa muzejskom animacijom ima više nego dovoljno)

Autorska prava?

Link to comment
27 minutes ago, Lezilebovich said:

koji pakao od dosade ova RTS 3 škola za prvi razred. neverovatno loše vizuelno izgleda. nemam HRT 3, pa ne znam kako su komšije to realizovale, ali ovo je jako jako loše. 

:( izgleda ko kraj 80ih. Grafoskop, dinamika govora, ajme.

gledao sam juče isto kod hrvata, produkcija je super, deluje zanimljivo al isto tako deluje kao da je za mlađi uzrast od 1.razreda

Link to comment
14 minutes ago, Ravanelli said:

 

Ovo je bas lose :lol:

 

Vidi sa aplikacijom hrt3, ali mislim da rizikujes da ti dete postane Hrvat. Ne znam da li je vredno toga :Jova:

dete mi je već polu bosanka zbog zage i filipa, pa kontam da bi to bio upgrade :Jova:

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...