Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

1 hour ago, Ayatollah said:

Ја сам мојима поделио таблете и телефоне, па су мирни за сада. После ћу им пустити цртане, па ћу их пустити на компјутер када ја завршим мемо за клијента :isuse:

 

Шта ћу са свом тројицом недељама у кући, немам појма ни издалека, тим пре што они ни отприлике не разумеју шта се догађа. Ценим да ће већ у четвртак подивљати...

Ja sam mojoj (koja ima isti problem) objasnio, tj žena je objasnila, da je virus i da je opasno. Juče je posle toga samoinicijativno ceo dan gledala neke crtaće o pranju ruku i bakterijama, Počela sama da pere ruke alkoholom i kad treba i kad ne treba. Rekao bih i da se malo uplašila...

 

 

Link to comment

LEGO DUPLO igrice su bile super. Besplatna App, ova moja ih je obozavala.

 

Inace, mislim da je jedini lek za ovo ludilo sto vise discipline, naterati klince da ustaju/lezu na vreme, da se ne sedi u pidzamama po ceo dan, ne jede po celoj kuci i da svako ima neki svoj space (vremenski i prostorni) koliko je moguce. Pravo da se zatvori i bude sam makar sat vremeno dnevno zatvoren u kupatilu. Jer ce inace da se izludi nacisto. Zapravo me vise brine kako ce ici vracanje na normalu kad ovo ludilo prodje i kad se pogube sve godinama uspostavljane rutine. Meni uvek treba nedelju dve da se mentalno resetujem posle kratkog odmora ili konferencije, a ne ovo sad.

Link to comment

ja sam u grupi ovih koji imaju nerazumni podmladak (2.5) godine.

danas smo ucile hvatanje lopte, bilo joj je zanimljivo.

 

silver lining mi je sto cemo provoditi vise vremena sada,  kada imam utisak da je najvaznije :)

 

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam mojoj (koja ima isti problem) objasnio, tj žena je objasnila, da je virus i da je opasno. Juče je posle toga samoinicijativno ceo dan gledala neke crtaće o pranju ruku i bakterijama, Počela sama da pere ruke alkoholom i kad treba i kad ne treba. Rekao bih i da se malo uplašila...

 

 

Ti tvojoj možeš da objasniš, ja mom ne mogu. Kao beba od 18 meseci u telu 11-godišnjeg dečaka visokog 140 i teškog 35 kila.

 

Nadam se samo da mojoj ženi neće država uvesti radnu obavezu u bolnici, ili da je neki prekid međugradskog saobraćaja uhvati u Vršcu. Onda ću tek najebati...

Link to comment

Nešto starih crtaća nabacano na gomilu, nije baš pregledno al dusko dugousko i tom i jerry mogu zabaviti na par minuta:

https://www.goodoldcartoons.net/video-category/srpski-sajt/

Ko ostaje kod kuće nek batali društvene mreže i nek postane dostupniji klincima, smislićete mnogo toga u hodu.

Ja ne znam šta činiti, trebao bih da idem u odvojenu kućnu izolaciju a ne vidim kako ću to da izvedem. 

Edited by maheem
Link to comment

Moje se rodilo pre 15-ak dana. Bas se lepo uklopio sveopsti karantin sa njegovim/bebecim karantinom.

A i rodio se u godini koja ce ostati upamcena. Zvace ih Generation Corona.

Link to comment
44 minutes ago, maheem said:

Nešto starih crtaća nabacano na gomilu, nije baš pregledno al dusko dugousko i tom i jerry mogu zabaviti na par minuta:

https://www.goodoldcartoons.net/video-category/srpski-sajt/

Ko ostaje kod kuće nek batali društvene mreže i nek postane dostupniji klincima, smislićete mnogo toga u hodu.

Ja ne znam šta činiti, trebao bih da idem u odvojenu kućnu izolaciju a ne vidim kako ću to da izvedem. 

 

Bravo Makso, resio si me visesatnog blejanja po forumima u potrazi za crtacima nase mladosti.

 

Hvala i tebi Ravaneli za one igrice, kaze junior to mu dosadno, hoce da se tuce kao Spajdermen :whistle:

 

Zena dosla s posla, zove da izadjem napolje da joj pomognem oko namirnica - samo sam je pitao "jel ostalo sta u radnji?" :ph34r:

Link to comment

ukljuchujte ih u kucne aktivnosti, ako niste do sad. probajte da akcije imaju veze sa zivotom, sad vaspitavate pod pritiskom, neka bude korisno. to se odnosi na malu decu i nize razrede. na ostale urlajte :D

sutra pochinje shkola. drzavna platforma se ubrzano pravi. ko ziv ko muerte, i doslovno i preneseno :ph34r:

sent from bubamoto

Link to comment
5 minutes ago, Ravanelli said:

HRT 3 kazu da kida sa programom

komentar he kao da su 5 godina unazad pripremali nastavu putem televizije

Hah ja upravo skinuo app i zapanjen sam šta sve imaju. Doduše nije sve dostupno zbog autorskih prava al vredi istražiti.

Screenshot_20200316-160820_HRTi.thumb.jpg.16c46d4e8d04e38eb17b0b89d2527acf.jpg

Link to comment

Ne mogu da uploadujem slike al ima materijala na raznorazne teme, geografija, svet oko nas, animirane bajke sa akcentom na citanje, nauka, priroda, itd. I pored svega toga i školski časovi deluju zabavno pa može da se pusti nesto starijim klincima jer kontam da ce mladjima jezik biti problem

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Ja ne znam šta činiti, trebao bih da idem u odvojenu kućnu izolaciju a ne vidim kako ću to da izvedem. 

 

uf, jebemti  :wacko:

dolaziš iz inostranstva?

ja bih na tvom mestu bio sa decom i ženom. i preležali bi sranje skupa, ako već mora. a izgleda da ćemo mi svi to pre ili kasnije preležati, pa je bezveze da sad 2 nedelje živiš neki skroz lud život, a obrni okreni isto te čeka.

ali kapiram da je tu mnogo faktora u igri. kod nas niko nema astmu, bronhitis i slične stvari. ja sam prestao da pušim pre 6-7 godina pa ni to više nije dodatni rizik.

i moraš imati plan za decu ako skontaš da ti se stanje ozbiljno pogoršava i da ćeš morati u bolnicu...

užasna je situacija, ali treba razmišljati hladne glave i donositi racionalne odluke, bez straha ako nema realnog osnova.

Edited by omiljeni
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...