Jump to content
IGNORED

Roditeljstvo, 2-8 Nedelja pakla


Ravanelli

Recommended Posts

2 minutes ago, chandra said:

 

Blago tebi sto mozes sebi da dozvolis da ti produktivnost bude 2%. Pakao iz naslova se, verujem, odnosi na roditelje koji su se nasli u situaciji da moraju da odrade full working hours ne bi li imali od cega da zive i kad se ovo zavrsi plus full parenting hours, nekako sve u isto vreme. A ima i do uzrasta deteta i od faze u kojoj je. Ovo moje se sada da hendlovati, pre dve godine tacno bih mogao otkaz da dam u ovakvoj situaciji ako ne bih zavrsio u ludari.

 

 

Naravno da ne mogu da dozvolim produktivnost od 2%. Zato sad sedim i radim, pa dokle izdržim. Svejedno, nije pakao.

Edited by Tihajeza
Link to comment

Chandra, pakao je stavljen kao sala. Tipa aaa moracemo da provodio sve vreme sa malim djavolima dok vrtici ne rade

 

Nisam stvarno ocekivao da neko ima probleme na nivou ruskih vojnih zarobljenika u ww2

Edited by Ravanelli
Link to comment
7 minutes ago, Ravanelli said:

Chandra, pakao je stavljen kao sala. Tipa aaa moracemo da provodio sve vreme sa malim djavolima dok vrtici ne rade

 

Nisam stvarno ocekivao da neko ima probleme na nivou ruskih vojnih zarobljenika u ww2

Jbg, žena i ja smo razmišljali da angažujemo dadilju da živi sa nama, dok se ovo ne završi... Dotle došlo...

 

Ja radim 12+ sati svaki dan, ona mora da odradi nekih 5-6-7... Još na mene navalili kao da da će svet sutra propasti, svaki dan imam zakazane sastanke od 10 do 3, pa ne mogu ni da fleksibilišem, kao u regularnim situacijama, kad pomeram radno vreme kako mi odgovara... Ne da je sve ovo pakao, nago mislim da ću slaviti kad se ovo sve završi,  i vratim se na normalni režim od 50-60 sati nedeljno...

 

A klinja traži svoje, danas je baš podilkanisao, iako smo se iskombinovali za čak 3 šetnje... jbg... AKo ništa, poščeo je više da priča, i sklapa rečenice... I psuje.. Danas je pokušao da skrati put silaska sa sprata, da ne ide stepenicama, pa je na no-no, odgovorio sa jednim sočnim "jebem ti sunce"... Jbg, očigledno da i žena i ja psujemo dosta u poslednje vreme... :(

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Ja samo da izjavim da mi se ime ove teme uopšte ne sviđa. 
Neopisivo mi je smaranje da sedim u kući, ne izlazim posle 17h, ne viđam prijatelje ni rodbinu... Ali mi je super što mogu ceo dan da se igram sa mališom. A i inače svaki put kad ga pogledam, ubrizga mi se doza serotonina direkt u mozak, a sad to imam po ceo dan, pa sam u blaženstvu.

 

+1

Link to comment
57 minutes ago, radisa said:

Jbg, očigledno da i žena i ja psujemo dosta u poslednje vreme... :(

meni je ćerka uvela kaznu 100 din za svaku psovku....inteligentna je, skapirala je lak izvor prihoda

 

pokušao sam sa tim da se kazna ne izriče za vreme gledanja utakmica, ali avaj, ne može ni to. ne može ni za vreme vožnje auta. pokušao sam da ukažem da su to situacije kada je maltene nepristojno ne psovati, ne ide.

 

a psujem i kad kuvam, ispustim ili prospem nešto, odsečem deblje ili tanje nego što sam zamislio, prsne ulje i tako to

 

sve u svemu, dužan sam ko Grčka

Edited by Ted
Link to comment
10 hours ago, JozoMujica said:

Ja radim full remote i sedim u gaćama za kompom i blejim po internetu, igram igrice i pizdim na sebe jer mi idu dedlajni a mene sve nešto mrzi. :(

 

:D

da, klinci ce se izvuci, mi cemo ded

 

sta rece da je vlasnik vremena, lepo ce reagovati ljudi pod stresom

 

dobili smo mailove, domace, tamo ima neki rok za slanje otvorio da vidim sta pise al kad otvoris vise nije crno a ima mnogo pa zakasnio yutuber, al nije to moj problem

Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

100 din je mnogo skupo. pozivaj se na oskudaciju i prepolovi to brate. utebe je novchanik :hihi:

u supruge je buđelar :)

 

u nje je i eksel tabela sa troškovima. jbg. inženjer je pa sve voli da trpa u tabele statistike i tako to. a ja eksel jedva da znam da koristim. glupi pravnik.

 

odavno je još postignut sporazum između nas dvoje u pogledu toga ko je racionalan sa novcem a ko nije. ja nisam, živa istina (sve bi spucao na neki hedonizam i putovanja). tako da se sav moj kontakt sa novcem svodi na to da kad pare legnu, elektronski idu na njen račun. iako zvuči jezivo (a zaradim gotovo duplo više od nje), meni je super. a i njoj očito :laugh:

Edited by Ted
Link to comment

Malo da se izjadam.... 

 

Mislim da taj tempo, metro, maxi, svi oni zive od moje zene, jebes mi sve. Ona kad udje u tempo, a ovo je ziva istina, dotrcavaju oni sljakeri sa crvenim tepihom "izvolte gospoja", ona ide medju onim rafovima ko dart vejder, prvo suhomesnato, pa namazi, ovakvi, onakvi, idemo onda mleko i jogurti, od 2 koma 8 % masti, pa onda ovi sa malo manje %, ja vec jedva guram ona kolica, zanosim se u krivinama, a tek smo poceli, konzerve, pastete, mesni naresci, tuna fish obavezno, za babu i dedu jer poste, daj jedan senf, thomy, pa majonez, kecap, pa tomatello, vidim trebace i druga kolica. Dolazimo do alkohola, tu se vec zainteresujem, kao ja preuzmem rec, narokam 10 piva i jos neke zestine, i tu prodje mojih 5 minuta, vratim se pukom guranju kolica, pocnem vec da sacujem kojekakve cice i druge mamike, a ima ih vazda u tempu, cak i nasminkane i u stiklama. Neke mi upute sazaljiv pogled, al trudim se da ne obracam paznju. Evo nas kod slanisa i slatkisa, buntovi cipsa, smokija i kojekakvih dijetalnih o'kejkova, bananice, cokoladice, jafa, domacica, kurac palac, pa aj sad sokovi, jabuka, pomorandza, pa ona bljutava aronija, nek ide u kurac, pa one hidroaktivne vode... I onda ostane best for last, hemijaaaaa. Kolica su vec ko avala, moram rukom da pridrzavam da ne popada, a tek slede domestos, arf, feri, axel, pa ubrusi, samponi, ulosci, vlazne maramice... I onda cela ta balans kolica presipanje iz supljeg u prazno, iz kolica na traku, pa sa trake u torbe i to brzo da ostali ne cekaju, pa nazad u kolica, vas racun je 35 hiljada 715 dinara el imate bus plus, zena vec drzi spreman bus plus u ruci, ja provlacim karticu, ona cvili iz one masine, pa iz kolica u gepek.... 

I onda u kolima namerno zapalim cigaru, a zena kaze "vozi u lilly"... 

 

Nema veze, pare su da se trose

Link to comment

@ted. vec smo se dogovorili na nekom drugom topiku da postoje dogovori, stilovi i dogovori o stilovima, u kojima su ljudi srecni :hihi:

 

samo smanji na 50 hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, MocaVukotic said:

Malo da se izjadam.... 

 

Mislim da taj tempo, metro, maxi, svi oni zive od moje zene, jebes mi sve. Ona kad udje u tempo, a ovo je ziva istina, dotrcavaju oni sljakeri sa crvenim tepihom "izvolte gospoja", ona ide medju onim rafovima ko dart vejder, prvo suhomesnato, pa namazi, ovakvi, onakvi, idemo onda mleko i jogurti, od 2 koma 8 % masti, pa onda ovi sa malo manje %, ja vec jedva guram ona kolica, zanosim se u krivinama, a tek smo poceli, konzerve, pastete, mesni naresci, tuna fish obavezno, za babu i dedu jer poste, daj jedan senf, thomy, pa majonez, kecap, pa tomatello, vidim trebace i druga kolica. Dolazimo do alkohola, tu se vec zainteresujem, kao ja preuzmem rec, narokam 10 piva i jos neke zestine, i tu prodje mojih 5 minuta, vratim se pukom guranju kolica, pocnem vec da sacujem kojekakve cice i druge mamike, a ima ih vazda u tempu, cak i nasminkane i u stiklama. Neke mi upute sazaljiv pogled, al trudim se da ne obracam paznju. Evo nas kod slanisa i slatkisa, buntovi cipsa, smokija i kojekakvih dijetalnih o'kejkova, bananice, cokoladice, jafa, domacica, kurac palac, pa aj sad sokovi, jabuka, pomorandza, pa ona bljutava aronija, nek ide u kurac, pa one hidroaktivne vode... I onda ostane best for last, hemijaaaaa. Kolica su vec ko avala, moram rukom da pridrzavam da ne popada, a tek slede domestos, arf, feri, axel, pa ubrusi, samponi, ulosci, vlazne maramice... I onda cela ta balans kolica presipanje iz supljeg u prazno, iz kolica na traku, pa sa trake u torbe i to brzo da ostali ne cekaju, pa nazad u kolica, vas racun je 35 hiljada 715 dinara el imate bus plus, zena vec drzi spreman bus plus u ruci, ja provlacim karticu, ona cvili iz one masine, pa iz kolica u gepek.... 

I onda u kolima namerno zapalim cigaru, a zena kaze "vozi u lilly"... 

 

Nema veze, pare su da se trose

miijatura :hail:

samo što smo u mojoj situaciji ja kao tvoja žena, moju ništa od svega toga u životu ne interesuje

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

@ted. vec smo se dogovorili na nekom drugom topiku da postoje dogovori, stilovi i dogovori o stilovima, u kojima su ljudi srecni :hihi:

 

samo smanji na 50 hihi.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

probaću još jedared, pa obaveštavam o ishodu ;)

 

3 hours ago, MocaVukotic said:

.......

Nema veze, pare su da se trose

fenomalnalan post :ziga:

 

pare jesu da se troše,  ono načelno, mogu biti razlog za sreću ali ne nužno

 

e sad, kako ono beše....eve srećnee porodice  liče jedna na drugu, svaka  nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način ;)

 

recimo, kada dođe sudnji dan, to je onaj pred kraj meseca kada mi eksel kaže kako smo prošli, to već idu kreativna tumačenja

 

npr. ako smo dali 400e za zamenu seta kvačila i još nekih pizadija reakcija je burna, pa što je to toliko, pa šta će sledeći mesec da bude, kola su bure bez dna.....ako je slična suma potrošena za proizvode koji se, da kažemo, nose po rukama,  na nogama, oko vrata i generalno po telu, oko tela ili se po istom razmazuju, to je podrazmevajuće i nije razlog za uzbunu.....zapravo je nužno iz nekog meni nedokučivog razloga :)

 

sve jedno, ja sam srećan, mi smo srećni skupa a i klinka je kao boginja, tako da pevam.....a pare nek idu, zabole me

 

 

 

Edited by Ted
Link to comment

Ma verovatno je tako i bolje, ja bi pare potrosio na kupindu, za bobby robson's diary mexico 86, ili za almanah serije a za sezonu 70/71. Ovako bar nisam gladan, a znamo da put do srece vodi preko stomaka. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...