Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Samo da prijavim da je moja majka tu negde. Jedino se još nije (valjda je sramota) javno izjasnila. Inače, ako se slučajno pomene vučić, izraz lica i stav joj se prmeni u nešto između egzaltacije, epifanije i euforije. Sa sve suzama u očima. Kao da posmatra Isusa kog upravo pribijaju na krst da bi ispaštao naše grehe.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
[mention=2693]pt 2.0[/mention]
 
Koliko je umrlo kod nas? Ja sam na brzinu našao 3, po jednog u Ćupriji, Varvarinu i Čačku. Zna li neko za još slučajeva?
Leskovac, žena infektolog, valjda se vratila iz penzije da pomogne...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Samo da prijavim da je moja majka tu negde. Jedino se još nije (valjda je sramota) javno izjasnila. Inače, ako se slučajno pomene vučić, izraz lica i stav joj se prmeni u nešto između egzaltacije, epifanije i euforije. Sa sve suzama u očima. Kao da posmatra Isusa kog upravo pribijaju na krst da bi ispaštao naše grehe.

moja keva bi ovu babu raskosala i nahebala bi joj se svega po spisku :D

Link to comment

nakon nepravednih i nicim zasluzenih sankcija mog naloga, eo sam se vratio.

 

dakle, par izvestajcica odavde sa severa.

kao sto Ros kaze, mi Vojvodjani smo izgleda manje osetljivi na Sizoja. moja mama vise nece ni TV da pali. kaze, sta god da krene gledati, ovaj iskace i dere se nesto. citiram "sto ga ne sklone makar dok ovo ne prodje". mama car :D 

 

za divno cudo, mi se za sada(pu pu, da se pomerim, da zlo ne cuje) dobro drzimo. jedan od razloga je taj sto se ovde nije zarazio nenormalan broj medicinskih radnika. KCV(odavde imam direktne info od njihovih radnika) je u OK stanju. citat "za divno cudo, dobro i brzo smo se organizovali i nismo se raspali". kako im je uspelo, meni nije jasno, jer je trenutno u renoviranju Interna klinika(najveca zgrada u KCV) i Vaskularna/Anesteziologija/Neurohirurgija. radnici i pacijenti pre ovoga su vec prebaceni na Abdominalnu, Infektivnu, Neurologiju, Rehabilitaciju, Urgentni centar. e sada zamisli pripremu Infektivne, a tamo vec deo Interne(mislim da je tamo endokrinologija presla), ludilo... isto tako, Neurologija, svi su raseljeni, taj deo pripremljen za prihvat... dobre stvari su sto je pred novu godinu zavrsen i sredjen dodatak Infektivne(na KCV Infektivna su bile dve zgrade, jedna do druge, sada je izgradjen treci deo koji spaja te dve zgrade... na zalost, dve stare zgrade su ubedljivo najlosije sredjene u celom KCV a nije da nemaju konkurenciju), te sto je Ortopedija sredjena prosle godine. e sad, Vaskularna/Anesteziologija/Neurohirurgija je vec trebala biti gotova, ali naravno kasni se, i kada ce biti zavrseno, neam pojma. Interna, rok je kraj godine, znaci od toga nema nista... oprema je bila problem na pocetku, sada su OK. dokle ce biti OK, to niko ne zna. stedi se, van korona centra nije sjajno, ali jbg, snalaze se ljudi nekako. i sto se tice korone, tu ima jos mesta, ali problem je ostatak(mislim da je ovo i u BG i Nisu itekako vidljivo), tu ce jedni drugima na glavama sedeti. Kamenica(tamo su kardiovaskularna, pulmologija i hemoterapija) je u opsadnom stanju. zatvoreni su, mrav ne moze da prodje, ne covek. cak i nemedicinsko osoblje koje radi tamo nema dozvolu ulaska. i to je dobro, jer su onkoloski pacijenti te ovi sa srcanim i plucnim problemima zasticeni. tamo ako korona i primirise, pisi kraj.

 

Bolnica u Vrbasu za sada isto dobro funkcionise. napravljeni su i timovi za koronu(medicinsko osoblje se samo prijavljivalo, trazili su sestre koje imaju iskustva u radu sa respiratorom... bukvalno preko 90% njih sto je znalo da rukuje su se prijavili sami. i da, sestre rukuju sa time. anesteziolog radi intubaciju, odredjuje terapiju, ali sestra onda nadgleda i kontrolise) i za sada nemaju poteskoca. ima obolelih, ali ukupno mislim manje od 10 registrovanih slucajeva. svi oboleli se transportuju u Novi Sad za sada, bolnica se sterilise makar dva puta dnevno. komentar jedne od sestara je, nece nas korona ubiti, ali cemo se pogusiti od ovog s cime prskaju. imaju i opremu i pizde zbog toga jer im je vruce i otezava rad, ali svi postuju propise. moram reci i da je direktor bolnice sasvim OK lik, ali sto je jos vaznije, za sam medicinski rad je zaduzen nekadasnji upravnik, mega giga seronja od coveka, ali i jebeno najbolji lekar koji je verovatno ikada zakoracio tamo. i dok je on tamo, bice radnici maksimalno zasticeni. cak su poceli i sami da rade testove. nije to puno, ali odrade 20ak dnevno u Vrbasu, moguce i deo iz Kule, Srbobrana, Beceja, Backe Palanke... ne znam kako ide za sve gradove, ali znam da za Vrbas rade. dobra stvar je sto je ta bolnica pravljena kada je Vrbas bio na vrhuncu, imao 40K ljudi, i pravljena je kao centralna bolnica za juznobacki okrug, da se rastereti KCV, tako da ima kapaciteta. plus tu je i stara hirurgija, tamo su ostali pulmologija i psihijatrija, ona je u fazi gadnog raspada, ali jbg, u ovakvom vremenu, svaki krevet moze biti dragocen. mada ponavljam, tamo bolje niko da ne zavrsava, to nije sredjivano vise od 30 godina. 

odlicna stvar i za Vrbas i za Novi Sad je sto je medicinsko osoblje step up big time. verujem da je i u drugim gradovima tako, jer sa generalnim stanjem u zdravstvu i ovom bandom na vlasti, jedino nas pozrtvovanje tih ljudi moze spasiti.

 

isto tako, i u Subotici je situacija za sada stabilna, ali tamo ne poznajem prilike i osoblje, te sam dobio informacije iz druge ruke, pa da ne prenosim.

 

sus, daleko od toga da je sve idealno, cak ni blizu toga, ali kada vidim manhajm u Nisu i ludilo u BG, ovi nasi jos dobro stoje. najveci problem je bilo kasnjenje sa pripremama u KCV. sve se trebalo uraditi ranije. u Vrbasu to nije bio problem, jer kad su krenuli u pripreme, ceo okrug Vrbas/Kula/Srbobran nije imao nijednog pozitivnog, pa dok su se pozitivni pojavili, oni su bili spremni.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

kako to mislite?

sent from bubamoto
 

Lepo. Otišao čovek.

Meni je i bilo sumnjivo njegovo nepojavljivanje. 

Verovatno se protivi ovim najavama olabljivanja mera.

A i ako se dozvoli da ljudi idu na liturgije u nedelju, sve je jasno.

Link to comment
Lepo. Otišao čovek.

Meni je i bilo sumnjivo njegovo nepojavljivanje. 

Verovatno se protivi ovim najavama olabljivanja mera.

A i ako se dozvoli da ljudi idu na liturgije u nedelju, sve je jasno.

ovo poslednje pogotovo.

 

mislim, ako pusti liturgije, shto je onda zakljuchao katolike :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

Da li moze neki link ili detaljnije objasnjenje?

 

Videh, objava na FB jer se napada krizni stab za upad korone u dom za stare u Nisu

 

Kon je na Fejsbuku napisao da je po društvenim mrežama video da su glavni krivac za prodor virusa u Gerontološki centar u Nišu on i stručni tim.

"Koliko vidim po Fejsbuku glavni "krivac" za prodor virusa u Gerontološki centar u Nišu sam ja i stručni tim. Vreme je da se zbog toga povučem i prepustim boljima da vode pandemiju. Bolje ne znam i ne umem. "Ratove" neću da vodim ni protiv koga, osim protiv virusa. Neprekidno pratim sve misleće ljude i kako se sav gnev umesto na situaciju i sam virus okrenuo prema meni i stručnom timu vreme je da se sklonim. Privremeno isključenje... Sve najbolje", napisao je dr Kon.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ovo je odvratno iz svakog mogućeg ugla. Da li kao dezerter (ej, čovek vojno lice), da li kao glavni epidemiolog koji uredno prima platu sve dok ne dođe virus i napravi epidemiju, da li kao kao pion u Vučićevoj neprekidnoj PR šahovskoj partiji, da li kao stručnjak koji je pravio pogrešne procene i sad više neće da se igra, da li kao ozbiljan i mator čovek koji se ponaša kao uvređena šiparica...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...