Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Rodbina štićenika niškog Gerontološkog traži informacije, nejasno kako je korona "ušla" u centar

 

Quote

Nakon što je kod 135 od 260 štićenika Gerontološkog centra potvrđeno prisustvo virusa korona, a Centar stavljen u karantin, rođaci štićenika koji su se javili Južnim vestima kažu da je njima još pre uvođena vanrednog stanja zabranjeno da ih posećuju, a sada traže informacije u kakvom su zdravstvenom stanju njihovi najbliži i gde se nalaze. Na telefonske pozive se u Centru, kažu građani, niko se ne javlja. U Kriznom štabu kažu da je do zaraze dovela neodgovornost, ali bez preciznih informacija kako je virus "ušao" u tu ustanovu.

 

Quote

Posete korisnicima su zabranjene pre proglašenja vanrednog stanja, iako je pokretnim korisnicima bilo dozvoljeno da se kreću van doma do 15. marta. Srodnici sem pelena nisu mogli da donesu ništa do kapije. Uskraćeno im je sve sem redovnih obroka Gerontološkog centra. Korisnike koji su pozitivni već odvode do bolnice, a nas obaveštavaju tek kad ih smeste. Oni ne znaju kako su se zarazi li. Pa ko da zna? - pita se jedna Nišlijka.


 

Quote

 

Kome se rodbina štićenika može javiti za informacije, zbog čega nema odgovora na telefonske pozive i kako je virus "ušao" u ustanovu, za sada nema odgovora.

Podsetimo, zaraženi štićenici Gerontološkog centra smešteni su u niški Klinički centar.

 

 

 

Link to comment

Moj prijatelj ima privatni dom za stara lica i ušla je vojska u objekat odavno. On kaže da mu je laknulo jer tako skida odgovornost sa sebe, vojska sve drži u karantinu, niko ne ulazi niti izlazi.

 

Kolubara je krenula, očekujte hell on earth nažalost.

Link to comment
4 hours ago, Dimitrije said:

Zabrinjava porast odnosa zarazenih i testiranih.  Od desetog do dvanaestog aprila taj odnos je imao zaravnjene, oko 12-13%.  Danas je skocio na 16.02%.  Ocekivalo se da ovaj broj ako ne opada, onda se bar ne mmenja znacajno, pogotovo sto su mere izolacije postale restriktivnije u poslednjih 7 dana.  Ili se ove mere ne ispunjavaju, ili je virus lukaviji od "kineskog modela".

 

Mere su formalno restriktivnije jer celo vreme rade fabrike i gradjevina sa radnicima mahom bez zastitne opreme. To tako ne ide po ostalim zemljama. A to se radi zbog izbora, kao sto su se skupljali potpisi u desetinama hiljada mahom starijih ljudi kada je virus vec bio u Srbiji i kada se lagalo o tome ili kada se partijalo po Valjevu kada se zvanicno znalo da je virus usao. Samo je vazno isporuciti penzionerima preko tv ekrana ono sto se vidi u istrazivanjima javnosti i ciljnih grupa.

Ja sam jad od srpskog zdravstva dobro upoznao prethodnih 5 godina sa dva smrtna slucaja. Mogu da pricam o raspadnutim krevetima, neznanju sestre da namesti kateter, panicenju lekara kada leukemicar krvari 24h bez prijema na hematolosko odeljenje, sate cekanja na vozilo da bi se pacijent poslao na Ugrentni itd. To ljudi sa vlasti ne znaju jer se oni i njihovi najblizi se slabo lece po Srbiji. Kao sto i lekari zarazeni od virusa beze iz Infektivne jer dobro znaju kako tamo izgleda.

Link to comment

@dùda

Širi se korona među radnicima Kolubare. Od juče info: čovek infarkt, testiran pozitivno, dva stenta i živ. Žena 1985 infarkt, umrla. Oboje radnici Kolubare, poslati iz Lazarevca istog dana za bg. 

Ne traži izvor, info je od moje najbliže porodice. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
2 minutes ago, pasha said:

Virus je na povrsinske kopove Kolubara usao ima vec 7-10 dana. Jedan do razloga je nedostatak zastitne opreme.

Znam, odmah sam cimala brata ali on je bio tri nedelje na odmoru pa nije tad znao. Juče se vratio na posao, i to baš je terenac. Živi nismo, tim pre što njegov otac (moj ujak) je nedavno operisao srce i ne da je rizična grupa nego.. Ne moram ni da pričam. 

Prevoze radnike tzv "majmunarama", to su neki autobusi za koje je valjda i Lastin "pilićar" de luxe. 

Link to comment

Majmunara je kabina lakseg tovarnog kamiona..poput TAM-a. Doduse, slengovi su razliciti ali ako u tome voze ljude, divota. 

 

Jebo mater ako ne bih uzeo neko bolovanje..na konto cega god. Depresija je dobra ideja.

Link to comment
22 minutes ago, Valkyrie said:

@dùda

Širi se korona među radnicima Kolubare. Od juče info: čovek infarkt, testiran pozitivno, dva stenta i živ. Žena 1985 infarkt, umrla. Oboje radnici Kolubare, poslati iz Lazarevca istog dana za bg. 

Ne traži izvor, info je od moje najbliže porodice. 

 

Kako to mislis infarkt? Izazvan virusom? 

Link to comment

Ne znam, vrlo moguće, taj čovek je pušač i ima plućna krila nešto uža od normale. Nakon infarkta je testiran, i on i ta mlađa žena koja je takođe imala srčani. On se izvukao a ona nažalost nije.

 

@SNARC

Moguće, slao mi je čak i snimak na viber iz tog "prevoznog sredstva", ja sam pretpostavila da je autobus. Pitaću ga baš. 

Link to comment
25 minutes ago, Mil@n said:

Jako me zanima što je onoj doktorki zagašen tviter nalog, ako se pojavi neki info, pucajte.

 

Au, zaista je ugašen :(

 

Quote

This Tweet is from an account that no longer exists

 

Link to comment



Jako me zanima što je onoj doktorki zagašen tviter nalog, ako se pojavi neki info, pucajte.


Ona ga deaktivirala (valjda svojevoljno), vratila se i napisala

52890bc3958c9de8256f6c703e38974b.jpg

Ali očigledno ga opet zgasila.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...