Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, levi said:

 

ponedeljak 20. april je neradni dan, državni praznik

 

mada može lako da ne bude ni đurđevdana ove godine, ako bude trebalo, kao što nema ni uskrsa. i važnje stvari su otkazane zbog epidemije

 

Vec vidim saljivdzije na fejsu, ako bude lockdowna "djurdjevdan je a ja nisam s onom koju volim" xexe, treba preziveti te bogove humora, izljubio bih svakog ponaosob

Link to comment
2 minutes ago, levi said:

 

ponedeljak 20. april je neradni dan, državni praznik

 

mada može lako da ne bude ni đurđevdana ove godine, ako bude trebalo, kao što nema ni uskrsa. i važnje stvari su otkazane zbog epidemije

 

A kako ces da otkazes Djurdjevdan? U toku dana do 17h je dozvoljeno kretanje.. kako ces spreciti ljude da dolaze jedne kod drugih na slavu i da u 16h odu svojim kucama?

 

Ili si samo ironican?

Link to comment
 
Moj brat na svom spratu stavio plastiku od poda automobila, napunio je nekim dezinfekcionim sredstvom (ne znam koje je sredstvo) i unutra stavio sundjer. Pa ko izadje iz lifta, moze da ugazi u to i dezinfikuje obucu.
ako po mraku ne (stigne da) ugleda pa zapne, ssklizne? ne znam koliko je to dezinfikovanje obuće potrebno/poželjno ili delotvorno... dobro razumem ako se po stanu/kući vrzmaju sitna deca (i krupni kućni ljubimci) a obuća se npr valja na otvorenom. Isto tako i dezinfekcija ulica mi se čini samo kao bacanje resursa, npr kod mene:





Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

hrvati su to reshili bez ikakvog uzbudjenja. tezga ima stubove koji drze strehu, oko stubova ide providna folija, nema pipanja, kad dodjesh kuci peri prokleti krompir, polivaju narod dezinfekcijom na ulasku, pushtaju po nekoliko, mislim, drugari srbi, vec je 1 uskrs bio, vec je neko mislio o tome. nego mi prvi u svetu da se suochimo sa poshastima otvorene pijace.

 

onda i onaj genijalni veseljak iz fronta shto nije hteo da plashi trudnice, zar nije za aps?

 

lepo ce oni sve ovo da iskoriste za sve shto im treba. (ne kazem da nije kriv, nemam pojma. ako sudimo po medijima, takvih ima ihahaj, tih nije-to-nishta likova. predvodjenih najsmeshnijim nestorom, kog su mnogi slushali, a neki i shvatali ozbiljno. najverovarnije shereti slichni njemu, kojih medu medicinskim upravljachima im ko zna koliko :unsure: )

O plastično/staklenim barijerama nije bilo ni reči do sada a to je toliko jednostavna i logična mera, i sad i kao prvi korak u daljem "normalnom" životu.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Baš je tuga gledati kako je skoro celo okruženje već danima dvocifreno, a mi redovno štrikamo 200-300, a danas i 400.

 

Treba stalno podsećati da smo lideri u regionu.

Link to comment
55 minutes ago, mlatko said:

aa, hvala. barijere...

zamišljah nešto kao neke prepreke kao za ograničanje pristupa vozilima pa ideš cik-cak

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Posle hiljadugodisnjih poplava je na ulazu u Obrenovac sa beogradske strane bilo neko udubljenje sirinom celog asfalta ispunjeno tecnoscu, secam se da je pisalo dezinfekcija vozila. 

Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

Baš je tuga gledati kako je skoro celo okruženje već danima dvocifreno, a mi redovno štrikamo 200-300, a danas i 400.

Pa to je zato što smo mi nedisciplinovani smradovi. Sigurno se sad pojavljuju žarišta tipa Košutnjak, Ada, vikendica na Banstolu ...

Link to comment

Ajte molim vas, da neko razjasni, ovo u Nišu...
Oni su dozvolili posete? U vreme corone?

Koji moj?
Jel moguće to? Jbte...

Izvinjavam se zbog tona, ima i ličnih stvari...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 minutes ago, mlatko said:

ako po mraku ne (stigne da) ugleda pa zapne, ssklizne? ne znam koliko je to dezinfikovanje obuće potrebno/poželjno ili delotvorno... dobro razumem ako se po stanu/kući vrzmaju sitna deca (i krupni kućni ljubimci) a obuća se npr valja na otvorenom. Isto tako i dezinfekcija ulica mi se čini samo kao bacanje resursa, npr kod mene:

 

Nemam pojma koliko im to vredi sto se zastite od korone tice, ali ne moze da skodi...sto se mraka tice, izlaze uglavnom iz lifta (mada bih ja voznju liftom propustio u ove dane) pa svetlo iz lifta svakako osvetli tu rukotvorinu, a na spratu imaju tri stana, jedan je mozda i prazan, tako da ih nema mnogo koji se tu motaju.

ja isto videh neke noci prskanje kolovoza u Nisu nekom tekucinom iz slicnih prskalica kao sto je ovo iz tvita (ne znam da li je to redovna pojava) i pitao sam se cemu to sluzi kad se pesaci krecu po trotoaru koji se ne prskaju.

Edited by Nesh
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajte molim vas, da neko razjasni, ovo u Nišu...
Oni su dozvolili posete? U vreme corone?

Koji moj?
Jel moguće to? Jbte...

Izvinjavam se zbog tona, ima i ličnih stvari...



... Shiit has hit the fan...
 

Pa dođe si sestrić iz Nemačku, da vidi ujku, kako da mu ne učini gos'n direktor ...

Pod uslovom da je istina ovo što su rekli na KZŠ ... Pakao ...

Nadam se da su u ovim drugim domovima malo razumniji, jbg

Edited by zgembo
Link to comment
13 minutes ago, vememah said:

Baš je tuga gledati kako je skoro celo okruženje već danima dvocifreno, a mi redovno štrikamo 200-300, a danas i 400.

Zabrinjava porast odnosa zarazenih i testiranih.  Od desetog do dvanaestog aprila taj odnos je imao zaravnjene, oko 12-13%.  Danas je skocio na 16.02%.  Ocekivalo se da ovaj broj ako ne opada, onda se bar ne mmenja znacajno, pogotovo sto su mere izolacije postale restriktivnije u poslednjih 7 dana.  Ili se ove mere ne ispunjavaju, ili je virus lukaviji od "kineskog modela".

Link to comment
Just now, Dimitrije said:

 pogotovo sto su mere izolacije postale restriktivnije u poslednjih 7 dana.  Ili se ove mere ne ispunjavaju, ili je virus lukaviji od "kineskog modela".

 

Restriktivnije na papiru, sede svi kući vikendom, a radnim danom svuda gužva i redovi.

Link to comment
8 minutes ago, Dimitrije said:

Zabrinjava porast odnosa zarazenih i testiranih.  Od desetog do dvanaestog aprila taj odnos je imao zaravnjene, oko 12-13%.  Danas je skocio na 16.02%.  Ocekivalo se da ovaj broj ako ne opada, onda se bar ne mmenja znacajno, pogotovo sto su mere izolacije postale restriktivnije u poslednjih 7 dana.  Ili se ove mere ne ispunjavaju, ili je virus lukaviji od "kineskog modela".

130 i kusur je sa jednog mesta, iz tog staračkog doma u Nišu, verovatno je to uticalo na procenat danas.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...