Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

 

Ispovest sa Sajma: I ako nemamo koronu, dobićemo upalu pluća

 

Autor: Nela Bunčić
30. Mar. 2020 23:20

Prvi pacijenti zaraženi koronavirusom primljeni su juče u improvizovanu bolnicu na Beogradskom sajmu. Dok se po medijima provlače informacije kako tamo postoji biblioteka, televizijska sala, pa čak i stolovi za stoni fudbal, na adresu naše redakcije stigla je priča sa lica mesta.

“Kreveti su stari, prljavi, ćebad prepuna prašine, hrana je kao u vojsci. Svetla se gase u 22h i posle toga nema više ni do toaleta. Za večeru smo dobili hleb i paštetu. Jako je hladno i, pored toga što imamo koronavirus, dobićemo i upalu pluća. Znam da su najavili da će biti uslovi kao u vojsci, ali nas je ipak napao virus koji može da napadne i naša pluća sada, a nama je hladno,” započeo je priču naš sagovornik koji je želeo da bude anoniman.

On je kazao da im je najveći problem što im je hladno, jer je to ogromna hala koja se teško greje, pogotovo sa tako malim brojem ljudi, a prema njegovim rečima radi se o broju od njih 37. Za vikend je u halu došlo 33 pacijenta, a danas još četiri za koje zna naš sagovornik, među kojima je majka sa detetom. Svi koji su za vikend stigli, poslati su iz KBC Dragiša Mišović i nemaju simptome koronavirusa već neko vreme.

“Brisevi su nam uzeti u sredu i četvrtak, i ne znam zašto još nema rezultata. Ne znamo da li imamo virus ili ne i to isčekivanje nas ubija. Ne znamo šta nas očekuje ako smo pozitivni, ni da li možemo kući ako smo negativni. Nemamo ni kome da se obratimo, jer nema osoblja, lutamo tu po sajmu ko gde želi da ide, možemo i da se sakrijemo. Danas su pustili jednu ženu doktorku preko veze, verovatno se razočarala u uslove ovde. Dole su oni javni toaleti, a tuševa nema,” požalio se naš sagovornik.

Pacijenti su, prema njegovim rečima, slojevito obučeni. Na sebi imaju po nekoliko majica, duks i jaknu da se ne bi smrzli. Osećaju kao da su ih poslali tamo samo da bi ”napunili” sajam, a i samo čekanje rezultata po nekoliko dana je kao neki eksperiment.

“Najviše me je pogodio naslov u medijima ”Mirna noć na sajmu”, a niko nije pitao kako je stvarno. Obraćam se medijima da bi apelovali na dostavljanje naših rezultata, na to da nam je hladno i da nema osoblja sa kojim bismo mogli da porazgovaramo šta se dalje dešava. Neznanje i isčekivanje nas muče,” završio je svoju priču naš sagovornik sa Beogradskog sajma.

 

https://nova.rs/drustvo/ispovest-sa-sajma-i-ako-nemamo-koronu-dobicemo-upalu-pluca/

Edited by vememah
Link to comment
6 hours ago, ljuttko said:

Pazte, par sledećih dana se predvidja ladno vreme i naroda ionako neće biti po ulicama , petak subotu nedelju, da se kladim možda bi stavila koju kintu da će probati da to uradi , čisto da vidi da može. Prosto, on je sad u modu, može mi se. I niko nema nii trunčicu integriteta od tzv struke da mu kaže da umukne . On baš čezne da kaže kako je u nekoj meri bio prvi i da je time spasao milion života.  

I ja mislim da će da pokuša nešto za vikend. Jer lepo vreme. A i drugo oko ga izazvalo na čelendž: policijski čas vikendom od subote u 13 do ponedeljka u 5. U 10 marki da će da ide na petak popodne - ponedeljak ujutro lockdown

Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

ne kapiram, odveli su na sajam ljude koji sasvim moguce da nemaju koronu i tamo ih testiraju i drze iako nema potvrde da su zarazeni?

milioniti put , na sajam idu oni koji su pozitivni

ovi uslovi pak su skandalozni

ne razumem naslov - i ako nemamo koronu

jel se opet nesto promenilo, stalno je naglasavano da tamo idu pozitivni sa najlaksom klinickom slikom samo da bi bili dostupniji medicinskom osoblju ako krene nesto na gore, i da ne  site zarazu u porodici (kao sto je bilo prilikom principa kucne izolacije_)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

milioniti put , na sajam idu oni koji su pozitivni

ovi uslovi pak su skandalozni

 

Pa ne idu, ako su ovi izvestaji tacni a ja nemam razloga da im ne verujem

Link to comment
Just now, Tutankamon said:

Pa ne idu, ako su ovi izvestaji tacni a ja nemam razloga da im ne verujem

e svasta. eitovala sam post gore i bas se to pitala

ja ne mogu vise, kakva konfuzija oko protokola, prijavljivanja za test, algoritama, smestaja, kretanja, zabrani, dozvoli, svega

Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

milioniti put , na sajam idu oni koji su pozitivni

ovi uslovi pak su skandalozni

ne razumem naslov - i ako nemamo koronu

jel se opet nesto promenilo, stalno je naglasavano da tamo idu pozitivni sa najlaksom klinickom slikom samo da bi bili dostupniji medicinskom osoblju ako krene nesto na gore, i da ne  site zarazu u porodici (kao sto je bilo prilikom principa kucne izolacije_)

"“Brisevi su nam uzeti u sredu i četvrtak, i ne znam zašto još nema rezultata. Ne znamo da li imamo virus ili ne i to isčekivanje nas ubija. Ne znamo šta nas očekuje ako smo pozitivni, ni da li možemo kući ako smo negativni."

Link to comment

Čitate na preskoke i oslanjate se na idiotski naslov: imali su koronu i prebačeni su iz bolnica da se oslobodi prostor za teže pacijente, ali sad već danima čekaju na rezultat testova da se potvrdi da su negativni.

 

Quote

Jako je hladno i, pored toga što imamo koronavirus, dobićemo i upalu pluća.

Quote

nas je ipak napao virus koji može da napadne i naša pluća sada, a nama je hladno

Quote

nemaju simptome koronavirusa već neko vreme

Edited by vememah
Link to comment

Meni delovalo da su ih primili jer su imali simptome na Dragisu Misovica pa testirali (cekaju rezultate)...ja tako shvatio sorry...u medjuvremenu sibnuli na sajam

Edited by Tutankamon
Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

cekaj, tek sto su dosli na sajam i vec ih testiraju da vide da li bolest prolazi?

Došli iz bolnice gde su prethodno bili lečeni.

Quote

Svi koji su za vikend stigli, poslati su iz KBC Dragiša Mišović i nemaju simptome koronavirusa već neko vreme.

 

Edited by vememah
Link to comment

da, jasno je kad se iscita sa strpljenjem i razumevanjem. tendenciozni naslov je napravio zbrku.

jebiga, za takve slucajeve su realno morali osloboditi neki hotel. ili makar skolu il vrtic il bilo kakav kurac sa grejanjem.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...