Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

40 minutes ago, Ted said:

meni da se isporučuju cigarete, rotmans belo-plavi dugački (može i laki 100s) ili počinjem da ubijam u roku od 3 do 5 dana

I vutru, za mene purple haze.

Link to comment
Quote

U privatnom domu "Doživeti stotu” u Zemunu je 19 korisnika o kojima je do juče brinuo samo jedan volonter, jer je kompletno osoblje u samoizolaciji.

Kako je navedeno, kod šest korisnika Doma, direktorke ove ustanove socijalne zaštite i jedne medicinske sestre potvrđen je koronavirus, ali ovaj objekat u Šilerovoj ulici i dalje radi i u njemu se trenutno nalazi 19 korisnika.

 

O njima je prethodnih dana danonoćno brinuo samo jedan muškarac, koji inače nije medicinski radnik, već volonter, i to zato što su svi ostali zaposleni u samoizolaciji.

 

:sad:

Link to comment
12 minutes ago, Ravanelli said:

Treba ovom narodu cvrsta ruka

Sad je najbitnije da se suzdrzi virus

24/7 treba da se uvede zbog kurve, verujte mi, procitao sam par clanaka na internetu oko ovog sranja

 

Ja bih radije rizikovao da fasujem konrada, nego da sigurno umrem od gladi. Da podsetim, genije je rekao da neće biti prodavnica. Gospodar Živora i Smrti.

Link to comment
35 minutes ago, Apollo Creed said:

Naravno da će uraditi 24/7

Neće niko donositi ništa,nego će,tipujem,dozvoljavati da se kupuje jednom u 3,4 dana.

 

A kako će tačno proveravati ko je na ulici koliko udaljen od (u 20% slučajeva netačne) adrese prebivališta i koliko je puta kupovao?

Panduri će da nose mobilne čitače LK i laptope da proveravaju?

Ili da puste sve da idu svuda jednom nedeljno na sat vremena, što je verovatnija ideja koja može poteći od ovih bizgova? :laugh:

Link to comment
45 minutes ago, Ted said:

meni da se isporučuju cigarete, rotmans belo-plavi dugački (može i laki 100s) ili počinjem da ubijam u roku od 3 do 5 dana

:lolol:

Link to comment

Narod je kriv. Osim sto se lagalo o prvim slucajevima virusa u srbiji da bi se skupili potpisi za izbore, mahom penzioneri njegovi clanovi. Tu je bilo i par sletova posle provg zvanicnog slucaja, eto bas Valjeov gde je buknulo. Dobro, barem je odmah ukinuo skupstinu dok se kafici jos koju nedelju radili. Ne sme tio grupisanje. Narod je kriv. Sada narod treba stiskati da on ispadne car i najbolji u celoj Jevropi zbog izbora.

Edited by pasha
Link to comment
5 minutes ago, levi said:

pa verovatno planiraju kao sada sa penzionerima, samo da budu npr dva termina nedeljno za prodavnicu

 

Što bi bila dobitna kombinacija da se čitava populacija zarazi. I ovako je haos. Zamišljam čitavu Srbiju dva puta nedeljno u redu sa razmakom od dva metra i po pet ljudi u prodavnici.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
1 minute ago, levi said:

pa verovatno planiraju kao sada sa penzionerima, samo da budu npr dva termina nedeljno za prodavnicu

To je baš ostvarivo, pola penzionera ne izlazi ni u tom terminu jer su prepadnuti, ili jednostavno nisu pokretni, pa opet ima redova kad izađu.

Mogu da zamislim na šta bi ličili ti termini sa ~5 miliona ljudi napolju. A proleće tek stiže. :lolol:

Link to comment

da....i u ta dva termina će da bude ogromna gužva, a ljudi će da kupuju kao mahniti, što im treba (20% od kupljenog) i što im ne treba (80%). ja mislim da bi poneli i police iz maxija da može. a na nekim policama ima i ostataka brašna, što se može pokupiti. u ovoj varijanti se mora uvesti i koliko čega može da se kupi (nikome ne treba 8 kila brašna na nivou tri dana ili 24 pakovanja viršli i 15 litara ulja, okim ako nema suicidne tendencije).

 

da ne pominjemo sitnice kao da gužva povećava opasnost od infekcije.

Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

 

Ja bih radije rizikovao da fasujem konrada, nego da sigurno umrem od gladi. Da podsetim, genije je rekao da neće biti prodavnica. Gospodar Živora i Smrti.

 

Problem je što ako ga fasuješ (daleko bilo) to ćeš znati tek kada se pojave simptomi. Pošto je na snazi 24/7, sve što imaš na raspolaganju su oni čuveni brojevi telefona. Kada najzad nekog dobiješ, ako im ne opišeš full raspadno stanje reći će ti da sediš kod kuće i javiš se ponovo samo ako počneš da se raspadaš. Dakle, ostaješ kod kuće da gladuješ ali uz to ti glava zvoni danima od bolesti. Ako se spusti na pluća pa krene raspad, zoveš ih ponovo i onda te šetaju jedno 5-6 sati od ustanove do ustanove dok se neko najzad, eventualno, smiluje da pošalje hitnu da te pokupe. U zavisnosti od toga kada se sve dešava može da se desi da završiš u hodniku neke pretrpane bolnice, čekajući da nekog skinu sa respiratora.

 

Ja bih radije kuvao mebl sa sofe u čorbu nego da zavisim od srpskog zdravstvenog sistema ukoliko ovo krene baš jako.

Link to comment
59 minutes ago, Momir said:

 

 

Po ovom istrazivanju stanje u vojsci je lose. Zanimljivo da je odgovor vlasti na objavljivanje istrazivanja izostao jer je bas tada pocela izborna kampanja i sama pandemija u Srbiji.

 

Letos je Vojna akademija imala tri upisna kruga, a do pre svega desetak godina je i dalje bila otimačina za upis i jurile su se veze. Plate bedne, oficiri žive sa porodicama na spratovima internata za pitomce i da ne nabrajam dalje.

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Ja bih radije kuvao mebl sa sofe u čorbu nego da zavisim od srpskog/makedonskog zdravstvenog sistema sa ili bez korone

 

ispravio sam malo

nicega se ne plasim u zivotu osim da mi stvarno treba lekar

Link to comment
A kako će tačno proveravati ko je na ulici koliko udaljen od (u 20% slučajeva netačne) adrese prebivališta i koliko je puta kupovao?
Panduri će da nose mobilne čitače LK i laptope da proveravaju?
Ili da puste sve da idu svuda jednom nedeljno na sat vremena, što je verovatnija ideja koja može poteći od ovih bizgova? [emoji23]
za tih sat vremen mozemo i da se grlimo i ljubimo :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...