Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

nisu jezivi brojevi, potpuno su ocekviani i znalo se da ce biti ovako evo vec 45 dana. zar nije bolje sto omikron u potpunosti izbacuje deltu?!

 

 

I jeste i nije bolje.

 

Bolje je jer je laksa klinicka slika, ne valja jer ce zarazti par milijardi ljudi pa je mogucnost za neku gadnu mutaciju mnogo veca.

Link to comment
8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

nisu jezivi brojevi, potpuno su ocekviani i znalo se da ce biti ovako evo vec 45 dana. zar nije bolje sto omikron u potpunosti izbacuje deltu?!

Kako smo znai pre 45 dana da će biti ovako, omicron je negde tad tek registrovan?

I kako znamo da u potpunosti izbacuje deltu?

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

 

I jeste i nije bolje.

 

Bolje je jer je laksa klinicka slika, ne valja jer ce zarazti par milijardi ljudi pa je mogucnost za neku gadnu mutaciju mnogo veca.

 

sirenje ovog virusa ne moze da se spreci nikako, ako se gadna mutaicja desi, desice se. mada, veliki broj strucnjaka tvrdi da je ovo veorvatno kraj pandemije tako da videcemo. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Kako smo znai pre 45 dana da će biti ovako, omicron je negde tad tek registrovan?

I kako znamo da u potpunosti izbacuje deltu?

 

ubrzo nakon sto je registrovan bilo je jasno da ce se ovo desiti i da cemo imati ovakve brojeve, bukvalno svi ljudi koje pratim su ovo predvideli jos na pocetku i vec nekoliko nedelja znamo da su bili u pravu tako da mi je fascinacija brojkama zarazenih potpuno nejasna. jedino sto treba pratiti je hospitalizaciju.

 

znamo zato sto postoje konkretni podaci o tome, omikron veoma brzo izbacuje deltu. mrzi me sada da trazim ali sa dva klika mozes da nadjes to. 

  • +1 8
Link to comment
13 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

sirenje ovog virusa ne moze da se spreci nikako, ako se gadna mutaicja desi, desice se. mada, veliki broj strucnjaka tvrdi da je ovo veorvatno kraj pandemije tako da videcemo. 

 

Ma naravno da ne moze da se spreci jer je visoko zarazan.

 

Spanski grip je btw. harao par godina i bukvalno iscezao za par meseci. Nista nije nemoguce.

Link to comment

Veselo...

Upravo sam opremio ordinaciju i za cetvrtu ekipu u smeni.

Ogromna guzva, gotovo polovina pacijenata pozitivno, nije da nema i sa tezim simptomima...

Sudeci po broju ljudi koji svakodnevno u ustanovi ispadaju iz procesa rada, tesko ce bilo ko da izbegne zarazavanje.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam sta da kazem o ovim brojevima. Citam kako pisete da je guzva u covid ambulantama, kao u kosnici i tako to.

Ja bio u covid ambulanti u Subotici pre 5 dana, a u Subotici imamo samo tu jednu covid ambulantu, napolju nije stajao niko, unutra je bilo nekih 15 ljudi ( za to vreme dok sam ja bio tamo ). Doduse u Subotici ljudi vise postuju pravila, nose zastitne maske u zatvorenim prostorijama. U prodavnice ne mozes uci bez maske a i docek Nove godine je bio otkazan. Tako da mozda je to razlog.

Link to comment

Sa fb. :cry:

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1608905789447627&id=100009846632257

 

 

Quote
 
Zao mi je sto niste upoznali Anu.
Ana je bila anesteziolog.
Ana je volela zivot.
Ana je uvek bila vedra i nasmejana, brza i pomalo sasava, onoliko koliko je potrebno da se ovaj nas posao obavlja sa lakocom i sa sto manje tenzije, jer nam je ionako ne fali.
Anu znam otkad je usla u bolnicu na specijalizaciju, bila je tek neku godinu mladja od mene, cetrdesetak. Izvrstan lekar, inteligentan, sposoban i posvecen.
Ana je u svojim tridesetim obolela od bubrezne insuficijencije i dijalizirala se ali je i pored toga nastavila da radi svoj posao koji je obozavala.
Ana je sa tom dijagnozom uprkos svim rizicima rodila prekrasnu cerkicu koju je takodje obozavala.
Ana je cekala godinama transplantaciju bubrega, docekala i u toj bitki pobedila, sa celim nizom komplikacija koje samo zdravstvenom radniku mogu da se dese.
Ana je nastavila da radi i u vreme pandemije iako je to bilo maksimalno rizicno za osobu na imunosupresivima.
Ana je obolela od kovida, lececi druge.
Ana nas je danas zauvek napustila.
Ana je sada u nebeskom KBC-u u kom se nalazi preko 140 nasih kolega preminulih od kovida.
Ana je moj heroj, tihi plemeniti nenametljivi junak koji pobedjuje s osmehom.
Ana je jedan od najvecih boraca za koje sam u zivotu cuo.
Pricu o Aninoj zivotnoj borbi necete cuti nigde drugde i zato sam je podelio s vama.
Moramo znati ko su pravi heroji i idoli.

 

http://www.lks.org.rs/in-memoriam-covid-19/cid208/index/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...