Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

rad od kuce? To mu nije palo na pamet... ?
Mislim da im nisu problem ti koji mogu da "rade od kuće".
Tipujem na pritisak korporacija, tipa trgovinski lanci, fabrike itd...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, papapavle said:

Laičko pitanje: upravo preležavam kovid kao potpuno asimptomatičan i sa perfektnom krvnom slikom, pa nisam ni išao kod bilo kakvog doktora, ali imam pozitivan PCR iz Batuta, i stigao mi je zeleni sertifikat pdf gde je uredno unet PCR+.

 

Da li će se ovo po automatizmu pretvoriti u potvrdu o preležanom kovidu za dve nedelje, ili moram da izvodim još neki mambo-džambo?

Samo nemoj da ides u Australiju

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment

Nova pravila

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=17&nav_category=12&nav_id=2089774

 

Kako je odlučeno na poslednjem sastanku Kriznog štaba, koji je održan u petak, nova pravila za samoizolaciju ljudi koji su imali kontakt sa zaraženima, kao i karantin za zaražene kovidom 19, skraćuje se na 10 dana, umesto dosadašnjih 14.

Međutim, ako neko želi ranije da je prekine može da uradi PCR test posle sedam dana i to o trošku države. Test mora biti negativan kako bi izolacija mogla da se prekine.

Link to comment

Mislim da je potpuno besmisleno pričati o broju zaraženih ovih dana s obzirom na to koliko ljudi ni ne dolazi na testiranja iz raznoraznih okolnosti i s obzirom na to da mi imamo limit u mogućnostima testiranja. Možemo samo da naslućujemo sa koliko bi trebalo da se množi ova cifra, ja tipujem na nešto između 4 i 5 trenutno

  • +1 6
Link to comment

ima li uopste svrhe to testiranje na ovu masu zarazenih? testiranje ima smisla kada nema tako puno zarazenih, pa da se zarazeni izoluju od ostalih, kao sto je bilo na pocetku pandemije.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Šekler: Omikron je vrlo verovatno kraj korone

 

"Velike su šanse da je ovo kraj korone. Omikron je verovatno korak u dobrom smeru", kaže u razgovoru za Novu virusolog dr Milanko Šekler.

 

 

Naš sagovornik smatra da je strah koji je eskalirao sa pojavom omikrona bio preteran.

 

„Otkazivanje letova, po meni je to bilo pogrešno.Ne treba da se štitite od virusa koji je prenosiviji, ali je manje patogen. U isto vreme u svojoj zemlji imate virus koji je mnogo patogeniji. To je bilo ishitreno“, smatra Šekler.

 

Novi sojevi su međusobno sve sličniji i sve se bolje preklapa zaštita, nastavlja sa optimizmom dr Šekler. Prema njegovim rečima, hospitalizacija obolelih sa delta sojem bila je pet posto, a sa omikronom je oko jedan posto.

 

"Prvi soj iz Vuhana se najviše razlikuje od omikrona. Pa onaj ko se zarazio u martu/aprili 2020. taj ima velike šanse da se opet zarazi. Ko je preležao delta soj, šansa da se zarazi omikronom je 30-40 posto. Ko je preležao južnoafrički soj, ima šansu oko 50 posto. Ko je prležao alfa soj, kod njega su šanse 60 posto. Onaj ko je preležao onaj prvi - Vuhanski soj, on ima čak 75% šanse da se zarazi", navodi Šekler.

 

Kao dobru vest on navodi i jednu malu studiju koja je obavljena među oko 50 porodica koje su imale neki od četiri humanih korona virusa, pokušavali su da ih inficiraju omikronom. Ipak, ta zaštita koju su oni imali pokazala se kao efikasna i sprečila je infekciju omikronom.

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...