Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kakvi dućani, ni po domu zdravlja neki ne nose maske i niko ne reaguje. Mada, primetila sam izvesne promene od kraja decembra, stariji svet ipak nosi kn95, valjda se plaše i oni. Autobusi standardno bez maski.

Link to comment
9 hours ago, Plajvi said:

Vise ni po ducanima ne nose maske, niti ih kasirke opominju, bice ruski rulet cuvajte se junaci. :D

 

 

Хоће да воде рачуна кад попију казну. Сад сам се вратио из месаре где је продавачица вратила једну жену која је ушла после мене, јер је добила казну. Уз извињење да је и она прва против маски, али такав је закон. :rolleyes:

 

Quote

До 31. децембра у нашој земљи је омикрон био присутан у циркулацији с 30 одсто, а 70 одсто је чинио делта сој короне. После новогодишњих и божићних празника ситуација се променила.

– Сада у анализираним узорцима откривамо углавном омикрон, али још не можемо да кажемо у ком проценту је тачно доминантан у нашој земљи. Вирус се променио у корист човека и везује се за горњи респираторни тракт, даје симптоме прехладе и благих респираторних инфекција, а ређе пнеумоније, и то пре свега код старијих и особа с ослабљеним имунитетом. Сада највише оболевају млади од 20 до 29 година. Тек за седам дана ћемо видети како се омикрон заправо понаша када почне у већој мери да оболева старија популација од 65 година којој ће млади пренети вирус. Питање је да ли ће и код њих бити блажа клиничка слика или ће, ипак, морати да буду хоспитализовани. Вероватно у овој популацији и даље може да изазове тешку форму ковида 19 с неизвесним крајем – пита се др Јовановић.

https://www.politika.rs/scc/clanak/497047/Lekari-se-nadaju-da-ce-svaki-novi-soj-korone-biti-slabiji

Edited by NiZdr
  • Hvala 3
Link to comment
 
Da se nose maske u gradskom prevozu npr. Genijalna ideja
 
 
ne moze. to je teshko. kao da dodje ridza ubode ti iglu u oko i uzme ti i pare, 2u1.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 2
Link to comment

Slušam nekog "mladolidera" iz Privredne komore Srbije kako zapomaže:
"Zaista moramo naći rešenje za odsustvovanje sa posla ljudi koji su pozitivni na PCR testu, a nemaju nikakve simptome, poslodavci neće moći još dugo da izdrže tkva odsustvovanja sa posla tih ljudi"
Očekujem da se ukinu bolovanja, kao takva.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Realno je tako, ako mogu u guzvu na planinu, na odmor pozitivni sto ne bi i na posao :sad:

A ako nisu pozitivni mogu da srede pcr pozitivan kao Nole pa na skijanje.

Nista ne izmisljam, tako je 

Edited by Sandradjer
Link to comment
On 5.1.2022. at 12:13, General Ripper said:

Kod mene je prošlo više od mesec dana od pozitivnog testa, i imao sam problem sa upisom

Laičko pitanje: upravo preležavam kovid kao potpuno asimptomatičan i sa perfektnom krvnom slikom, pa nisam ni išao kod bilo kakvog doktora, ali imam pozitivan PCR iz Batuta, i stigao mi je zeleni sertifikat pdf gde je uredno unet PCR+.

 

Da li će se ovo po automatizmu pretvoriti u potvrdu o preležanom kovidu za dve nedelje, ili moram da izvodim još neki mambo-džambo?

  • +1 1
Link to comment

Što reče renne to je to, posle dve nedelje si zelen.  Ja nisam dobio pdf  rezultat testa, jer sestra nije poslala podatke Batutu, ti si u sistemu kao PCR+ tako da je sve OK nema veze što si asimptomatski i nisi bio kod lekara.

Edited by General Ripper
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

"Zaista moramo naći rešenje za odsustvovanje sa posla ljudi koji su pozitivni na PCR testu, a nemaju nikakve simptome, poslodavci neće moći još dugo da izdrže tkva odsustvovanja sa posla tih ljudi"

rad od kuce? To mu nije palo na pamet... ?

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...