Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Primećujem dosta ljudi, što onih koji treba da prime prvu dozu, što onih kojima je vreme za buster, da su sad u fazonu "što da primim kad ne deluje na omikron"...
Tako će nam i biti.







... Shiit has hit the fan


Šta i da deluje? Više se razbolim od vakcine nego od soja™

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

 

Već mesecima gledam u komšiluku ove užasne redove. Zar ne mogu brže te procedure i više tih kovid ambulanti da se otvori.? Dokle ovo mučenje naroda?

 

Ja imam glup predlog, koji je možda zapravo toliko genijalan da može upaliti.

 

Sestrić i još neki poznanici rade u kovid ambulantama, i ono što čujem je da (malo karikiram možda) oni pregled pacijenta uz urađen brzi test, završe za 5min.. ali onda im treba još 20min da popune neke gomile izveštaja, pošalju ih na 3 različita mesta i popune usput neku statistiku.

 

Kontam da bi im svima pomoglo to da imaju nekog veštog za računarom, koji će brzo da tipka sve što doca diktira tokom pregleda i šalje gde treba.

 

Tako da doktori obavljaju preglede, a ta neka osoba roka dokumenta i popunjava tu statistiku uporedo.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Have_Fun said:

 

Kontam da bi im svima pomoglo to da imaju nekog veštog za računarom, koji će brzo da tipka sve što doca diktira tokom pregleda i šalje gde treba.

 

Tako da doktori obavljaju preglede, a ta neka osoba roka dokumenta i popunjava tu statistiku uporedo.

Ovo mogu i ja potvrditi, sam medicinski deo kovid pregleda traje kraće od birokratskog, a sesrte i doktori, pogotovo stariji, su na "vi" sa brzim kucanjem.

 

Link to comment

pametno, ali ko je ta osoba? oni ne mogu/nece, sa akcentom da nece, da zaposle ni lekare ni sestre, a ne sad neke volontere amatere.

ja sam svedochila situaciji da se u jednoj meni dragoj ustanovi otpusna lista cheka 3 dana, jer sve otpuste kucaju nachelnik i direktor, poshto su svi drugi u kovidu isuse.gif

kad vidite kako izgledaju i kako se osecaju ljudi u npr kcs, koji rade samo svoje, bez kovida, onda ne mozete ni da zamislite ove druge, kako im je.

a srbi kljuchaju od nezadovoljstva shto stvari ne rade. iznenada odjednom, bash kad treba. za zdravstvo je trebalo da budemo na ulici pre 10 godina. sad mozemo da budemo bilo gde, koga briga dry.png

iznenadili se ph34r.gif


edip. i za shkolu. za shkolu je trebalo da zapalimo grad, vatrom, da jebeno gori. ali shkola srecom vishe nije vazna. deca kad porastu nece ni znati da na srpskom vrach nije lekar dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.















  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

+1

 

u medicini rada sam imao slično iskustvo. bukvalno sve medicinsketm radnje se obave za max 5-10 min. sve ostalo je administracija dr upisuje u neku svesku(ime prezime, br telefona) sestra čuka u komp. sad moguće da je to zbog lakše kliničke slike razgovor i pregled je uključivao merenje saturacije i gledanje grla sa bezbedne udaljenosti. 
prevashodno verujem da je dobra organizacija u medicini rada na nbg povezana sa logistikom, veliki izdvojeni objekat, minimum 5-6 ordinacija za preged…

najveći broj covid ambulanti nema tih uslova pa je zbog toga i situacija u njima loša do tragična, a ima i do organizacije od strane direktora(deljenje brojeva za pregled i sl)

  • +1 1
Link to comment

Ma da, mi gledali u Kliničkom kako je nervozni lekar slomio dugme od CDa i onda ne mož se čita MR. Kad bi neko smislio neki način da se to umreži i samo šalje de treba...

 

A i računar je bio na umoru, moja baba ima noviji.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Primećujem dosta ljudi, što onih koji treba da prime prvu dozu, što onih kojima je vreme za buster, da su sad u fazonu "što da primim kad ne deluje na omikron"...
Tako će nam i biti.

 

 

... bukvalno. Kao da kaze "necu da se trujem bez razloga"

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jesi dobio doznakutm

 

 

Ma ne treba mi to, mi advokati nismo u radnom odnosu, tako da nisam morao da jurim doznake i otvaranje bolovanja.

 

Btw sestri rekli u Novom Sadu da po isteku dve nedelje od pozitivnog testa treba da uradi "zatvaranje izolacije", tj. da dobije napismeno da je istekao karantin i da se to negde evidentira. Prvi put čujem to, da li je istina ili je njoj pogrešno rečeno?

Link to comment
pametno, ali ko je ta osoba? oni ne mogu/nece, sa akcentom da nece, da zaposle ni lekare ni sestre, a ne sad neke volontere amatere.

ja sam svedochila situaciji da se u jednoj meni dragoj ustanovi otpusna lista cheka 3 dana, jer sve otpuste kucaju nachelnik i direktor, poshto su svi drugi u kovidu isuse.gif

kad vidite kako izgledaju i kako se osecaju ljudi u npr kcs, koji rade samo svoje, bez kovida, onda ne mozete ni da zamislite ove druge, kako im je.

a srbi kljuchaju od nezadovoljstva shto stvari ne rade. iznenada odjednom, bash kad treba. za zdravstvo je trebalo da budemo na ulici pre 10 godina. sad mozemo da budemo bilo gde, koga briga dry.png

iznenadili se ph34r.gif


edip. i za shkolu. za shkolu je trebalo da zapalimo grad, vatrom, da jebeno gori. ali shkola srecom vishe nije vazna. deca kad porastu nece ni znati da na srpskom vrach nije lekar dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.
















Ja se sećam kad sam bio klinac kada doktor stoji i diktira sestri/daktilografu osnovne stvari onda se vrati u ordinaciju i prima sledećeg pacijenta, ona popunjava ostalo i to je to...
A pre par godina gledao načelnika grudne hirurgije (ili kako već) u kliničkom kako bode po tastaturi i onako rezignirano meni koji čekam kaže:
Ja sam najplaćeniji daktilograf ovde...

To je ta "racionalizacija" zdravstvenog sistema...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

ne znam za to

 

meni je doslovce rekla, posle kontrolnog pregleda koji je bio ok, da sam sa njima završio i da samo ujurim doznaku za zatvaranje bolovanja kod svog izabranog lekara. videću šta će on da mi kaže u četvrtak

 

e

@napadaj

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

opet, neshto se mora upisati. mora se upisati i rechima, ne moze samo da se kvantifikuje na shifre i ogranichen broj stanja, ljudi su analogni sistem po svojoj makroskopskoj prirodi unsure.gif

@frenk. dakako.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...