Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, James Marshall said:

Zar nije neko iz sistema pisao da je ionako naš max kapacitet testiranja oko 30k ili sam ja nešto prebacio? Da mi ni ne raspolažemo realnim brojevima? Ako je klinička slika lakša nego prije, a izgleda da jeste, ovo bi stvarno moglo procirkulisati kroz populaciju poput onih grip varijanti na koje smo navikli (govorim o virulentnosti, da me ne napadnu da relativizujem ozbiljnost bolesti), da se bukvalno 3/4 aktivnog stanovništva zarazi u par sedmica.

 

Mikrobiolog i virusolog Veterinarskog specijalističkog instituta u Kraljevu Milanko Šekler, komentarišući jučerašnji rekordan broj zaraženih u Srbiji, izjavio je da veruje da je i proteklih dana kada su ti brojevi bili znatno manji, mnogi ljudi zbog hladnoće odustajali od testiranja i da je zaraženih i tada bilo više, te da je stvarna brojka možda i duplo veća.

"Studija u Južnoafričkoj republici je pokazala da jedan od razloga brzog širenja omikron soja nije samo njegova osobina velike prenosivosti, već i veliki udeo ljudi koji boluju bez simptoma u ukupnom broju obolelih. Ona je pokazala da je recimo 31 odsto vakcinisanih bilo pozitivno ali bez simptoma", rekao je Šekler.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Pa evo mi sad preležali i ja idem gradom baš me briga ne mogu da pokupim ne mogu da se zarazim uđemo u kafić setim se da mogu da prenesem bilo kome s ruku, jakne, brade ako sam opro ruke pa je protrljam posle...

 

EDIT Znam da smo sve te lekcije prošli i da je na kraju krajeva normalno da se ne trljaš rukama i do te mere smo prošli da sam ja koji sam najgori šmuci počeo da uživam u pranju svaki čas, ali opet zaboraviš. Jednostavno je užasno lako da preneseš kad živiš po starom

Edited by Hermetico
Link to comment

očekujem ublažavanje mera :happy: osim ako nekim čudom u naredna 24h ne skoči broj hospitalizovanih preko 3 tisuće

- u svakom slučaju skraćenje bolovanja sa 2 na 1 nedelju, možda čak na 5 dana...

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

očekujem ublažavanje mera :happy: osim ako nekim čudom u naredna 24h ne skoči broj hospitalizovanih preko 3 tisuće

- u svakom slučaju skraćenje bolovanja sa 2 na 1 nedelju, možda čak na 5 dana...

 

možda dadu vaučer za besplatnu sahranu.....idi radi nije ti ništa, ako "egzitiraš" sve pokriveno 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...