Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, vememah said:

 

 

sa b92

 

Crveni trg u Moskvi biće zatvoren tokom novogodišnje noći zbog koronavirusa. Kako je saopšteno iz kancelarije gradonačelnika Moskve, pristup Crvenom trgu biće zabranjen od 17 časova kako bi bile ispoštovane mere i sprečene gužve, prenosi Interfaks. U saopštenju je upozoreno da će na mestima okupljanja u Moskvi tokom novogodišnje noći policija i druge službe za sprovođenje zakona sprovoditi kontrole.

Link to comment

kod nas su ti antigenski testovi mukte al trenutno je nestasica. testiraju se svi bar par puta nedeljno. pocelo od skolske dece i prosirilo se. sad je bas navala jer se ljudi dosta druze.

 

ja, na srecu, narucio na kucu pre neki dan i stiglo danas. sedam komada u kutiji. ceprka se prvo po krajnicima pa se zatim zavuce u nos i vrti dok ne proplaces. tako kaze uputstvo. i dobar je fazon, radi posao.

Link to comment
3 hours ago, adam said:

kod nas su ti antigenski testovi mukte al trenutno je nestasica. testiraju se svi bar par puta nedeljno. pocelo od skolske dece i prosirilo se. sad je bas navala jer se ljudi dosta druze.

 

ja, na srecu, narucio na kucu pre neki dan i stiglo danas. sedam komada u kutiji. ceprka se prvo po krajnicima pa se zatim zavuce u nos i vrti dok ne proplaces. tako kaze uputstvo. i dobar je fazon, radi posao.

 

Definitivno treba obratiti paznju na uputstvo, posto ih ima nekoliko vrsta. Ovo je bilo u onoj prvoj, prvoj verziji (bela kutija sa plavom straftom, NHS - grlo i obe nozdrve), onda sledeca (isto pakovanje, ali drugacije uputstvo) je bila grlo + samo jedna nozdrva umesto obe, pa Flowflex (tamnoplava kutija sa ilustracijom virusa) ide samo nos, ali u obe nozdrve. Ima i zeleno-belo kutija (Orient Gene's), ali to jos nisam probao.

Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

 

Definitivno treba obratiti paznju na uputstvo, posto ih ima nekoliko vrsta. Ovo je bilo u onoj prvoj, prvoj verziji (bela kutija sa plavom straftom, NHS - grlo i obe nozdrve), onda sledeca (isto pakovanje, ali drugacije uputstvo) je bila grlo + samo jedna nozdrva umesto obe, pa Flowflex (tamnoplava kutija sa ilustracijom virusa) ide samo nos, ali u obe nozdrve. Ima i zeleno-belo kutija (Orient Gene's), ali to jos nisam probao.

Dobro mi rece. Ja sam do sad potrosio tri kutije i sve su bile i grlo i nos. Bele. A stigla mi je tamno plava, to cu sutra koristiti prvi put. Pitanje da li bih citao uputstvo da nisi ovo pomenuo. Hvala. :)

Link to comment
On 29.12.2021. at 9:53, Malkmus said:

Kupih antigenski test iz pljuvačke u Lilly-ju za 1000 dinara.

Ovdje u fr, u farmacijama je 5€ a od juce su poceli de ih prodaju i u supermarketima za 2€ (nabavna cijena)

Link to comment
Dobro mi rece. Ja sam do sad potrosio tri kutije i sve su bile i grlo i nos. Bele. A stigla mi je tamno plava, to cu sutra koristiti prvi put. Pitanje da li bih citao uputstvo da nisi ovo pomenuo. Hvala. [emoji4]

Provalio bi i sam, posto su (kao u ovom tvitu iznad) stapici upola kraci od prethodnih - ne bas pogodni za grlo :lol:


Sent from my iPad using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment

Porodični prijatelj, nevakcinisan, ima 15 nekih jedinica antitela.

To znači da je zakačio malu količinu virusa i da ga je njegov imunitet ubio?

Inače su mi ti prijatelji nejasni - intelektualci, pravilno glasaju, dobri su ljudi, nisu skloni neobičnim verovanjima i opet ne žele vakcinu, ne žele ni da pričaju o tome.

Edited by Malkmus
Link to comment

Navodno s interne domaće kovid grupe medicinskih radnika:

 

Quote

"Drage kolege, omicron se siri kao pozar. Kod vakcinisanih sa blagim simptomima u vidu blage virusne infekcije cak i asimptomatski. Izgleda da cemo uskoro svi postati pozitivni, samo je pitanje ko ce onda da radi, da nas leci, izdaje lekove, prevozi, odnosi smece… da li uopste testirati ljude…jer ce sve stati . Pod hitno bi trebalo zvanicno promeniti vreme bolovanja. Ljudi se osecaju dobro, neki misle da imaju “Prehladu” , a sa takvim prehladama smo isli na posao ranije. Kod nevakcinisanih su simptomi izrazeniji u vidu povisene TT nekoliko dana , malaksolosti i slomljenosti. Raste potraznja za kongestivima Coldrex, Fervex jer uglavnom imaju simptom curenje iz nosa, bola u grlu i kaslja"

 

Edited by vememah
Link to comment
18 hours ago, jms_uk said:


Provalio bi i sam, posto su (kao u ovom tvitu iznad) stapici upola kraci od prethodnih - ne bas pogodni za grlo :lol:


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ovi testovi po Nemačkoj se razlikuju i nekad po tome koliko kapljica treba da iskapljes u rupicu na toj test-plocici, tako da mi uvek dobro pogledamo uputstvo.

  • +1 1
Link to comment
 
Ovi testovi po Nemačkoj se razlikuju i nekad po tome koliko kapljica treba da iskapljes u rupicu na toj test-plocici, tako da mi uvek dobro pogledamo uputstvo.

U pravu si, i ovde isto: dve za one ranije, cetiri za ove novije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...