Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

22 hours ago, Velocipede said:

U međugradskom i gradskom prevozu u BGD je stanje užasno. Mere o broju ljudi u autobusu se ne poštuju, većina putnika ne nosi maske ili ih nosi ispod nosa, bukvalno jedni drugima dišu za vratom. Uveliko se planira proslava NG...

 

Bio danas do post ekspresa u Zemunu, ona maaaala prostorijica. Unutra jedno pet musterija, troje nose maske a ovo dvoje koji su zaglavili salter sa (bukvalno) sedamdesetak paketa se deru na sav glas i maske naravno ne nose. Salju one silne posiljke koje vrv prodaju preko sajta, savijaju se i traze po kesama, komuniciraju, vicu, pljuju. Goveda.

 

Nikada do sada nisam bio u iskusenju da nekoga zbog nenosenja maske oteram u tri pizde materine, po pravilu ocutim, ignorisem, stedim zivce - ali da sam danas ostao samo pet minuta duze u onoj sobici to bi se sigurno desilo jer sam prokuvao od besa. Za sve bi im se naplatio.

 

Idioti sebicni.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
2 hours ago, Ted said:

nije tako bilo za vreme Miloševića. da, i to su bili odvrtatni likovi, u svakom smislu, ali nisam imao takve reakcije na njihovu pojavu, govor. ne znam, možda zato što sam stariji

možda što nije bilo neta i ovoliko kanala, pa se nisu toliko ni pojavljivali.

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

možda što nije bilo neta i ovoliko kanala, pa se nisu toliko ni pojavljivali.

 

pa ima i toga. sam Milošević se za vreme dok je vladao (nekih 12 godina) nije pojavio na televiziji sveukupno koliko se Žvaljo pojavi za mesec dana. bilo je tu raznih ogavnih likova, tipa Gorana Matića, čije pojavljivanje i "umovanje" jeste izazivalo jači stepen neprijatnosti, ali ni prineti ovome.

 

bilo je i u medijima svakavih ludaka. ali tad smo, kao srednjoškolci pa posle akademci, umeli da to posmatramo kao neku vrstu komedije, apsurda, skeča. iako ništa od toga realno nije bilo smešno, a dosta toga je bilo odvratno, vulgarno i klasičan govor mržnje. čuveni Miki Vujović npr (dođite nećete se vratiti, skečevi gde Tijanić puši nešto što nije cigara itd).

 

šta ja znam, kad je počelo sranje imao sam jedva 15 godina. ne mogu da kažem da sam baš bio svestan u potpunosti svega što se događa. imao sam sreću što moje bliže okruženje nije bilo indoktrinirano, pa sam se i sam nekako provukao. dobio sam i batine čak na nekoj žurci, proslavi, jebem li ga šta je bilo, mislim da sam imao 17 godina možda, kada su neki likovi zaključili kako treba klati muslimane i njihovu decu. inače sam bio ćutljiv, pošto sam bio debela manjina, ali na tako nešto sam reagovao vrlo burno jer nisam mogao da verujem. dobio sam nekolko šamara i udaraca, gomilu uvreda i otišao kući baš sjeban, kao bolesno pseto. taj neki period, a išao je i letnji raspust, sam se baš povukao u ilegalu. manje više sam bio kući, ograničio kretanje i kontakte maksimalno, i pročitao sumanutu neku količinu knjiga, to mi je bio kao neki ventil, da ne izludim skroz 

 

danas nemam nikavu želju da idem u ilegalu. iskreno, više imam želju da ih mlatim

Edited by Ted
  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Sandradjer said:

To postoji minimum godinu dana u liliju

Ja saznao juče i sav srećan što sam ga našao, pošaljem nekoliko sms-ova. Splasnuše mi zadovoljstvo. "Kad dođe idem u kovid ambulantu, šta će mi to?" je rezultanta odgovora. 

Link to comment
6 minutes ago, Malkmus said:

Ja saznao juče i sav srećan što sam ga našao, pošaljem nekoliko sms-ova. Splasnuše mi zadovoljstvo. "Kad dođe idem u kovid ambulantu, šta će mi to?" je rezultanta odgovora. 

Pojavili su se u Liliju, posle su i druge apoteke imale. Bila je nestasica u oktobru dok je delta cirkulisala maksimalno

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Malkmus said:

Evo ga https://shop.lilly.rs/pcl-covid19-ag-gold-saliva-a1-507053

Može biti lažno negativan.

 

Moze biti lazno pozitivan (naravno i lazno negativan ali u zanemaljivom broju slucajeva)

 

Ova vrsta testa je bas zeznuta, mora da se izbaci baaaas duboka pljuvacka da bi imalo nekog smisla i posto je to tesko uraditi, ti testovi nisu bas od neke koristi (bilo je i moje laicko misljenje a to su komentarisali i moja apotekarka i doktor opste prakse). Ako hocete da budete iole sigurni, uzmite one koji ceprkaju po nosu.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...