Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts



...
Izgleda se ovde više dece rađa kad je muškima i ženskima dozvoljeno da švrćkaju unaokolo. :fantom:
 
 
vishe dece se radja kad ljudi nisu zabrinuti.



sent from bubamoto

  • +1 4
Link to comment

mozda nije prava tema za postaviti ovo pitanje, al svejedno, zna li neko da li cu morati imati negadivan pcr (ili uraditi isti na torlaku) kad budem usao u srbiju iz nemacke?

proslog meseca sam odradio vakcinaciju i imam taj satro zeleni kurton.

Link to comment

ne, al imaj tu zelenu kartu pri sebi tj potvrdu da si vakcinisan

 

ako ti to ne pomogne pomeni mene, onako neobavezno i sve će biti ok

  • Wub 1
Link to comment

Smeši nam se povećanje broja poginulih od autobusa.

 

Quote

Ministarstvo zdravlja formiralo je Radnu grupu za analizu smrtnih slučajeva tokom epidemije korona virusa, jer i dalje ne može sa sigurnošću da se tvrdi koji je tačan uzrok smrti ljudi, zbog toga što nije moguće raditi obdukcije, izjavio je danas ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

Lončar je, posle sastanka sa državnim sekretarima i direktorima zdravstvenih ustanova, rekao za Tanjug da će radna grupa analizirati smrtne slučajeve, bez obzira da li su ljudi bili pozitivni ili negativni na koronu, te da to rade najviše zbog budućih generacija.

"Pošto niko nije mogao da radi obdukciju, a i dalje ne može da se radi, doneli smo tu odluku, jer smo obećali građanima. Mi ćemo pokušati i bez obdukcije, jer su ti podaci jako bitni i za nas, da vidimo šta smo i kako uradili, ali bitni su i za buduće genracije da bi mogli da izvuku pouke i iskustva", istakao je Lončar.

Radnu grupu će činiti stručnjaci sa Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" i drugih instituta, stručnjaci iz inspekcije Ministarstva zdravlja, Republičkog zavoda za statistiku, ljudi iz bolnica i lokalnih samouprava, te svi oni koji su učestvovali tokom epidemije i imaju iskustva sa koronom i onim što se dešavalo sa osobama koje su preminule.

"Nadamo se da će nam trebati par nedelja, najmanje, da sve te podatke sakupimo i analiziramo i, ono što je najbitnije, da obuhvatimo i one koji nisu bili u bolnici, a sumnja se da su imali veze sa kovidom, da i oni uđu u tu statistiku, jer bi to bio pravi način da niko sutra ne može da kaže da smo nekoga izostavili, a bili su sumnjivi", objašnjava ministar.

Dodaje da je ovo prva takva analiza, a da će ih biti još, i da će se na tome raditi i u buduće.

"To dugujemo građanima Srbije, zdravstvenom sistemu. Hoću da vide šta smo radili, kako smo radili, kako je bitka vođena. Ovo je takav period da nemamo opterećenje zdravstvenog sistema i možemo da krenemo da radimo da ne čekamo dugo jer ne znamo u kom pravcu će ići ova situacija na dalje", poručio je Lončar.

Ministar je apelovao na sve da se sačekaju zvanični podaci, te da se ne iznose informacije koje nisu proverene, a koje se tiču umrlih tokom pandemije.

"Molim sve za strpljenje, da sačekamo da imamo zvanične podatke, potkrepljene dokazima, sad imamo vremena i prostora. Da se ne izlazi sa neproverenim informacijama. Ovo radimo iz tog razloga da bi ljudi imali tačan uvid šta se i kako dešava", zaključio je Lončar.

https://www.zdravlje.gov.rs/vest/356777/osnovana-radna-grupa-za-analizu-smrtnih-slucajeva-u-epidemiji.php

Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

mozda nije prava tema za postaviti ovo pitanje, al svejedno, zna li neko da li cu morati imati negadivan pcr (ili uraditi isti na torlaku) kad budem usao u srbiju iz nemacke?

proslog meseca sam odradio vakcinaciju i imam taj satro zeleni kurton.

Pokazes dokaz o vakcinaciji i to je to, tako je moja mama prosla sa LH pre dve nedelje.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, I*m with the pilots said:

Pokazes dokaz o vakcinaciji i to je to, tako je moja mama prosla sa LH pre dve nedelje.

 

da li i u srbiji gledaju da li je proslo 14 dana od druge vakcine?

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

da li i u srbiji gledaju da li je proslo 14 dana od druge vakcine?

 

Da li je to znacila ona tvoja jednacina? :D

Ne znam! Mama je uspela da zavrsi sa vakcinom krajem marta pa je onda dosla kod nas, tako da je sve odlezalo. Tada je za ulaz u Nemacku ipak morala da radi PCR test, jer vakcinacija nije znacila nista. (Moram da vidim kakvo je stanje sada, valjda joj nece trebati ponovo test :unsure: ). Posle smo za povratak pogledali zvanicni stav Srbije, LH je isto to poslala putem mejla pred let, i nije bilo brige.

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Da li je to znacila ona tvoja jednacina? :D

Ne znam! Mama je uspela da zavrsi sa vakcinom krajem marta pa je onda dosla kod nas, tako da je sve odlezalo. Tada je za ulaz u Nemacku ipak morala da radi PCR test, jer vakcinacija nije znacila nista. (Moram da vidim kakvo je stanje sada, valjda joj nece trebati ponovo test :unsure: ). Posle smo za povratak pogledali zvanicni stav Srbije, LH je isto to poslala putem mejla pred let, i nije bilo brige.

 

naravno da je to znacila moja jednacina. zar nisam bio dovoljan jasan? :D

 

posto je ona odavno zavrsila vakcinaciju onda nje igralo ulogu. ja cu pri povratku u nemacku imati 12 dana posle druge vakcine, to bi nemackim birokratama bilo no go. jos ako ubace u software... ipak cu izvaditi pcr test pred oba leta pa nemam brige

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

naravno da je to znacila moja jednacina. zar nisam bio dovoljan jasan? :D

 

posto je ona odavno zavrsila vakcinaciju onda nje igralo ulogu. ja cu pri povratku u nemacku imati 12 dana posle druge vakcine, to bi nemackim birokratama bilo no go. jos ako ubace u software... ipak cu izvaditi pcr test pred oba leta pa nemam brige

 

Evo bre, nema na cemu sto sam proverila :P Mozda ti je jeftinije da produzis ostanak za jos nekoliko dana?

 

Testpflicht

Alle Einreisenden ab 6 Jahre, die per Flugzeug in die Bundesrepublik Deutschland einreisen, müssen sich vor Abreise testen lassen. Ausnahmen gelten für vollständig geimpfte oder genesene Personen, diese müssen keinen negativen Test mehr vor Abflug vorlegen.

  • Als geimpft gilt, wer alle erforderlichen Impfdosen eines auf der Webseite des Paul-Ehrlich-Instituts genannten Covid-19-Impfstoffs erhalten hat. Seit der letzten Impfdosis müssen mindestens 14 Tage vergangen sein. Der Impfnachweis ist bei Einreise in schriftlicher Form (z.B. CDC-Karte) oder digital mitzuführen (ein Handyfoto genügt nicht). Zusätzlich dürfen Geimpfte keine einschlägigen Symptome aufweisen.
  • Als genesen gilt, wer eine frühere Covid-Infektion anhand eines positiven PCR-Tests nachweisen kann, der mindestens 28 Tage und maximal 6 Monate zurückliegt und keine einschlägigen Symptome aufweist.

Wer nicht vollständig geimpft oder genesen ist, muss vor Abflug einen negativen Covid-Test vorlegen. Es werden sowohl PCR-Tests als auch Antigen-Schnelltests anerkannt. Eine Liste zugelassener Antigen-Schnelltests, welche die Anforderungen des RKI für die Einreise erfüllen, finden Sie hier. Der Abstrich des PCR-Tests darf höchstens 72 Stunden vor Einreise nach Deutschland vorgenommen worden sein, beim Antigen-Schnelltest maximal 48 Stunden.

 

Dakle, moras uraditi test, ali makar ne moras PCR nego ovaj brzi. Ili ostanes jos tri dana kod tvojih i jedes strudle sa makom i rogacem :happy:

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

 

Evo bre, nema na cemu sto sam proverila :P Mozda ti je jeftinije da produzis ostanak za jos nekoliko dana?

 

Testpflicht

Alle Einreisenden ab 6 Jahre, die per Flugzeug in die Bundesrepublik Deutschland einreisen, müssen sich vor Abreise testen lassen. Ausnahmen gelten für vollständig geimpfte oder genesene Personen, diese müssen keinen negativen Test mehr vor Abflug vorlegen.

  • Als geimpft gilt, wer alle erforderlichen Impfdosen eines auf der Webseite des Paul-Ehrlich-Instituts genannten Covid-19-Impfstoffs erhalten hat. Seit der letzten Impfdosis müssen mindestens 14 Tage vergangen sein. Der Impfnachweis ist bei Einreise in schriftlicher Form (z.B. CDC-Karte) oder digital mitzuführen (ein Handyfoto genügt nicht). Zusätzlich dürfen Geimpfte keine einschlägigen Symptome aufweisen.
  • Als genesen gilt, wer eine frühere Covid-Infektion anhand eines positiven PCR-Tests nachweisen kann, der mindestens 28 Tage und maximal 6 Monate zurückliegt und keine einschlägigen Symptome aufweist.

Wer nicht vollständig geimpft oder genesen ist, muss vor Abflug einen negativen Covid-Test vorlegen. Es werden sowohl PCR-Tests als auch Antigen-Schnelltests anerkannt. Eine Liste zugelassener Antigen-Schnelltests, welche die Anforderungen des RKI für die Einreise erfüllen, finden Sie hier. Der Abstrich des PCR-Tests darf höchstens 72 Stunden vor Einreise nach Deutschland vorgenommen worden sein, beim Antigen-Schnelltest maximal 48 Stunden.

 

Dakle, moras uraditi test, ali makar ne moras PCR nego ovaj brzi. Ili ostanes jos tri dana kod tvojih i jedes strudle sa makom i rogacem :happy:

 

mislio sam o tome, ali ne mogu zbog posla. ma ok je, nije to nista strasno. :)

 

Link to comment
41 minutes ago, Ros said:

 

da li i u srbiji gledaju da li je proslo 14 dana od druge vakcine?

 Dobro pitanje! I mene zanima, nisu precizirali na onoj stranici sa informacijama za ulazak stranaca.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ne brinite nishta, za srpsku bolnicu je kompletno vakcinisanoj osobi i dalje potreban negativan antigenski :isuse:

sent from bubamoto
 

 

Što je to nelogično, znam da kompletno vakcinisana osoba i dalje može da se zarazi, a bolnica je valjda poslednje mesto gde želimo neidentifikovane zaražene?

  • +1 2
Link to comment
 
Što je to nelogično, znam da kompletno vakcinisana osoba i dalje može da se zarazi, a bolnica je valjda poslednje mesto gde želimo neidentifikovane zaražene?
pa nije naravno nelogichno, i dosad je bolnica priznavala samo negativne testove, i punila se svejedno bolesnim ljudima. danas negativan sutra iju shta mi je, nije malo bilo takvih. tamo sam i ja pokupila svoj bijedni kovid sa aliekspresa.

slazem se naravno, znam da ne moze drugachije :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Moraću da se vratim na posao, rekli su nam da smo svi vakinisani i da smo ponos naše firme i to na svetskom nivou.

 

Kakvi ljigavi kapitalistički pokušaji motivacije naroda kome ne pada na pamet da dolazi u kanc, još ova sparina, a zbog kovid protokola neće da uključuju klimu (iako smo svi vakcinisani ponos naše firme).

 

Nadam se da će ipak da se pretvori u par dana kod kuće par dana na poslu, jer smo obrni okreni na timsu po ceo dan - sastanci su i dalje 99% onlajn.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...