Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 minutes ago, ronin said:

Što?Jel ne valja?

valja, nemojte pochinjati ponovo. vakcina je ok, odziv je kikiriki i to ce da nas koshta***. eventualno ovi lokal rusofili, ako se popale na sputnjik proizveden u torlaku, pa da navuchemo josh koju stotinicu hiljadice.

 

iz masovne vakcinacije je odjednom nestalo masovno, kao da ga nikad nije ni bilo. i to nikog ne chudi :dry:

 

 

 

*** mozda ce da nas koshta. mozda i nece. mozda cemo imati srece, u republici nece valjda. samo da ne bude ko do sad shto smo imali srece, u najboljem od svih univerzuma :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Kod mene u kombinatu oni koji su se do juče nećkali i filozofirali o efikasnosti i štetnosti vakcine, dobijaju još keša za vakcinaciju (pored onih vučićevskih 3k din) i slobodan dan da iskoriste kad požele. Došla mobilna ekipa za pelcovanje kod nas u firmu, štob se reklo - na noge.

Zašto se osećam kao magarac, nije mi jasno? :fantom:

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, gnu said:

Ok. Ja sam vakcinisan, doduše Sinofarmom, pa sam lagano fasovao koronu, jaku upalu pluća, uvećanu levu srčanu komoru (verovatno miokarditis), i imao sam nekoliko prilično dramatičnih dana. Sada se to sve smiruje, od ponedeljka se vraćam na posao, ali sasvim mogu da zamislim i drugačiji, pa i dramatično drugačiji ishod.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka


 

ovo mi je enigma, generalno

 

msm sa ovakvim simptomima, a uz vakcinu, to izlaganje nije baš bilo ono tipa kinuo neko u maksiju, a ja baš nisam u tom momentu imao masku

ono što sam ja do sada zaključio da su gadni simptomi uzrokovani gadnom izloženošću virusa(pod uslovom da je sve ostalo u domenu regularnog)

 

nije da kritikujem il pametujem 

samo glasno razmišljam

 

najviše zbog sebe

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Filozof manijak said:

Zašto se osećam kao magarac, nije mi jasno? 

Nema potrebe - time što si se pravovremeno vakcinisao, makar i bez stimulansa, možda si spasao sebi život. Mnogi koji su se nećkali nisu ni dočekali ovu šargarepu.

  • +1 7
Link to comment

@kud u maglu Simoviću
Razumem da nam je svima potrebno da tako mislimo, međutim sreo sam po covid ambulantama i u čekaonici na rendgenu još neke slične meni, uglavnom vakcinisane kineskom, mada se nađe i poneki Sputnjik i Astra, na Fajzera nisam naišao. Sigurno ima veze sa udelom Sinofarma u populaciji, ali ono što ja mislim je da je ta stara tehnologija, zasnovana na deaktiviranom virusu, suviše troma za brzinu, kojom se virus menja, tj. da je ta vakcina pregažena mutacijama virusa. Prosto rečeno, mi imamo antitela, ali za prošlogodišnji virus, plus ih je najčešće manje nego kod drugih vakcina. To će nekoga verovatno zaštititi. Mene nije. Ili, ko zna, možda i jeste, možda sada ne bih pisao ovo, da nisam vakcinisan, to nećemo saznati.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka



  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, extragluv said:

koliki broj antitela je pokazatelj prelezavanja? ima li takvog podatka

U principu mora da bude jasno merljiva količina. Dakle ne one varijante 0,07, ako je na primer 1 referentna vrednost, nego oko te jedinice, pa naviše. A da li je to dovoljna količina da zaštiti je mnogo kompleksno pitanje. Od več pomenute količine izloćženosti, stanja samog organizma, pa do toga da li i u kojoj meri je imuni sistem naučio da prepozna neprijatelja i koliko je u stanju da brzo proizvede antitela. Tako da ako je imuni sistem dobro upamtio neprijatelja, onda ni količina antitela nije bitna, može da ih ima malo, ali će ih ćelije brzo napraviti.

 

7 minutes ago, Friend said:

Realno, ako virus mutira za sinofarm onda mutira i za fajzer.

 

Cenim da je u pitanju onih 80% vs 95% za fajzer.

Virus definitivno ne mutira mnogo brzo, pogotovo su male promene na tom S proteinu za koji su pravljene vakcine, tako da je jedino bitno da li je vakcina efikasna ili ne. Tako je za sada, videćemo da li će neke buduće mutacije zaobilaziti imunitet stečen vakcinacijom ili preboljevanjem.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Kod mene u kombinatu oni koji su se do juče nećkali i filozofirali o efikasnosti i štetnosti vakcine, dobijaju još keša za vakcinaciju (pored onih vučićevskih 3k din) i slobodan dan da iskoriste kad požele. Došla mobilna ekipa za pelcovanje kod nas u firmu, štob se reklo - na noge.

Zašto se osećam kao magarac, nije mi jasno? :fantom:

pitaj se dvaput zašto.

Link to comment
1 hour ago, ronin said:

Što?Jel ne valja?

Nije baš da ne valja, ali najmanje valja, odnosno nedovoljno u ovim srpskim opuštenim uslovima. Veći je problem što je draga gospa buba navela, problem je što nema masovne vakcinacije, pa smo opet značajno izloženiji virusu, zahvaljujući hordi "da sačekam još malo", "ovo je običan grip", "ko zna šta je u vakcini...", "neću da me čipuju", pa smo i u većoj opasnosti. Kombinacija puzeće vakcinacije sa potpunim popuštanjem mera će uzrokovati samo još jedan talas razboljevanja, a udeo najmanje efikasne vakcine nam i nije neki adut za dalji tok ovog mrcvarenja.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Tsai said:

Zasto bi se osecao kao magarac kad si postupio racionalno i odgovorno? 

 

Ko si bre ti da mu sumnje resavas i neopravdano i nicim izazvano ga vadis iz dubioze.

 

Slobodan je covek i sme da misli o sebi sta god hoce :)

 

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...