Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

On 6.5.2021. at 22:49, vememah said:

 

 Моји породични пријатељи, са немачким држављанством (тј. двојним) са 30 година дуге, успешне, инжињерске каријере у ауто индустрији, тј. технократе са јаком позицијом у немачком друштву - дошли у Србију на вакцину и ревакцину. :)

  • +1 1
Link to comment

Svi pobediše koronu osim školstva. Kreću svadbe, krenule zle kafane, prevoz i fabrike nisu ni stajali (BDP nikad veći), klinci se odvaljuju po private žurkama i svima lepo.

 

Lepo roditeljima jer naslednik/ca razvaljuje online, ako ne razvaljuje to je zato što je online (inače je Tesla u najavi), lepo prosvetarima imaju za nijansicu manje obaveza (ubi ih online, ogroman pritisak i angažovanje), lepo i klincima jer se škola svela na 35% redovnog angažovanja. 

 

Hipohondri zadovoljni jer škola je leglo zaraze, antivakseri zadovoljni (uglavnom su debili pa su uvek zadovoljni ako je nešto van redovnih tokova), država zadovoljna jer BDP raste i tako...

 

Trebalo bi sledeće školske godine uvesti svaki treći dan po 20 minuta. Staro fudbalsko pravilo (i jedna od boljih frazetina) kaže tim koji pobeđuje se ne menja, a mi smo pobedili. Boli nas kurac.

  • +1 3
Link to comment

K....c smo pobedili, samo je jednomesečno primirje do novog talasa, sem ako se još dva miliona ljudi ne vakciniše, a u to čisto sumnjam. Umiru ljudi od korone i van najjačih talasa, moj prijatelj je jutros preminuo. Iluzorno je očekivati da je škola pod normalnim uslovima moguća, jedino ako nećemo pomor nastavnog kadra i bujuk bolesne dece. Klinci ovo ne shvataju ozbiljno, pa ajde da se potrudimo da manje njih ima teške posledice od kovida. Forsiranje "normalnih okolnosti" u doba pandemije je rezultiralo samo još većim brojem mrtvih, a civilizacija nikako da nauči, da se malo strpi do masovne imunizacije, leka, nekakvog stvarnog kraja...

  • +1 3
Link to comment

bogami malo malo pa neko dete u karantinu zbog roditelja, bar kod nas. ja se neshto ne bih s njima meshala :dry:
sad je i pritisak dece da ne nose maske u shkoli. a deca su, zna se, vazda u pravu, a i mnogo se muche. taman josh da ukinu i taj bedni pcr za ulazak u bolnice, pa da zaigramo povodom pobede. lepo je kad je drzava pola odgovorna pola nije, pa svako moze da smatra onako kako mu odgovara.

sent from bubamoto

Link to comment

umiru ljudi, nego šta

eno, moja jetrva danas sahranjuje rođenog brata, 72 godine, nije bio ni najzdraviji čovek na planeti, ali  svejedno, mogao je još da gura

 

primio vakcinu, a simptomi krenuli treći dan

sad govnjivi deo familije priča kako je umro od vakcine :frust:

 

inače, čovek proveo skoro mesec dana u bolnici, baš se namučio

 

a za lekare koji neće da se vakcinišu nemam reči :ph34r:

  • Tužno 3
Link to comment
Quote
Ukinuta vanredna situacija u Kragujevcu
 
 
 

Na predlog Štaba za vanredne situacije gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić ukinuo je vanrednu situaciju na teritoriji grada, koja je proglašena 27. juna prošle godine.
Štab je predložio ukidanje vanredne situacije na osnovu mišljenja Insitituta za javno zdravlje. S obzirom na aktuelnu epidemiološku situaciju na teritoriji grada Kragujevca, gde se beleži manji broj pozitivnih osoba na COVID – 19 u odnosu na broj testiranih i broj stanovnika, Institut smatra da su se stekli uslovi za ukidanje vanredne situacije.
U subotu 8. maja od 588 testiranih na korona virus bilo je pozitivno 14 građana, a u nedelju 23. Juče je testirano 296 Kragujevčana, a potvrđeno 20 novoinficiranih što je 6,76 posto u odnosu na broj uzorkovanih briseva i
0,01 posto u odnosu na broj od 180.000 stanovnika.
Prvu dozu primilo je 60.330, a kompletno je vakcinisano 49.809 sugrađana.

http://www.glassumadije.rs/ukinuta-vanredna-situacija-u-kragujevcu/

Link to comment
7 minutes ago, dùda said:

Gde mogu da se nađu oni podaci po opštinama ? 

Da li se primećuje da je bolje tamo gde je više vakcinisano ?

mislim da na onom zvanicnom sajtu nema podataka po gradovima jos od prosle godine, od onda kad je trebalo prikriti kreativnu matematiku. ne znam da li postoji na drugom mestu.

beograd je ocigledno drasticno pao, a ue vec neko vreme nije medju prvima po broju zarazenih (mislim da smo mesecima bili negde medju prvih deset). od 1.5. do danas dnevni brojevi kod nas su 9, 15, 9, 21, 19, 17, 15, 20, 8, 6, 15.

ne znam koliki je uticaj vakcinacije, a koliki prokuzenosti, ali se talas definitivno spustio. mislim da sad tek pocinjemo da pratimo efekte vakcinacije, kada su brojevi vakcinisanih oko ili iznad polovine..

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...