Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 hours ago, Ros said:

borim ogromnu borbu sam sa samim sebe glede pronalazenja empatije za negatore korone, antivaksere i slicne, kad zavrse u bolnici zbog korone. 

 

Ja je ne vodim, nepostojeća je, daleko ispod nule. Nek Darvin radi svoj posao.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Danas pre podne razmišljam gde ću na kafu, setim se da Voulez-Vous ima natkrivenu terasu. Stižem kolima (eksperimentalno uzeo da vozim da vidim dal mogu) kad ono OBA njihova parkinga prepuna a u bašti sedi troje ljudi. Parkiram... negde, dolazim, sedam u baštu podalje od svih i onda skontam da je unutra krcato. Mere... mačku o rep.

 

Postoji realna sansa da je svako od prisutnih imao PCR ne stariji od 24h

  • +1 1
  • Haha 8
Link to comment

Jedan od pokazatelja kako sevovde hendlovala pandemija je to što da si nekog iole informisanog (znači ne one "nisam do sada razmišljao o vakcinaciji") pitao:
A koje su mere danas na snazi?
Teško da bi umeo da ti odgovori.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, munze said:
6 hours ago, Mos said:
Ako Vulevu jos drzi ko ga je drzao kad je otvoren, da vidim tog majstora koji ce njima uvesti mere. 

Krimos ili politicar?

Nemoj mi to dvoje razdvajat...

  • +1 3
Link to comment

Kada širom otvore vrata objekta ili prozore, onda to u državi Srbiji računaju kao rad na otvorenom. Šta nije jasno?:sleep: Sedeo bih i ja u Voulez-Vous na otvorenom i tamanio onaj sladoled.:sad:

Link to comment

"Uslediće uskoro veće otvaranje, radiće nam ugostiteljski objekti, sad tu ima mnogo različitih ideja – da li samo za vakcinisane ili za sve. Ja razumem lekare, ali da bismo pravili pozitivnu diskriminaciju možete da prekršite Ustav, a nisam voljan da tek tako prekršim Ustav koji kaže da su svi građani ravnopravni, pa ne možete nekom da kažeš 'Ti možeš da uđeš', a drugome 'Ne možeš da uđeš u restoran', tako da je u svakom slučaju moja molba da se vakcinišete", zaključio je.

Link to comment
Fo: dragan-djurovic-ukc-kg-apr-2021-naslovna - TV Prva

Medicinski tim UKC Kragujevac sačuvao život Aranđelovčaninu, koji je zbog Korone proveo 75 dana na respiratoru

Autor: Branko Vukašinović
 09:30 | Sreda, 28 04 2021
 
 

Dragan Đurović iz Aranđelovca, oboleo je od korone i proveo čak dva i po meseca na respiratoru u Univerzitetskom kliničkom centru Kragujevac, gde je medicinsko osoblje, ipak, uspelo da mu sačuva život. Dragan je u bolnici u crvenoj kovid zoni, odakle prenosi svoja najteža iskustva.

Na odeljenju C2 Klinike za pulmologiju kragujevačkog Univerzitetskog kliničkog centra leče se pacijenti sa najtežom kliničkom slikom zaraženi Korona virusom. Trenutno se ovde za život bori 16 pacijenata.  

Među njima je i četrdesetogodišnji Aranđelovčanin Dragan Đurović, koji je dva i po meseca bio na respiratoru, a oporavak od posledica opakog virusa mu tek sledi. Koliko je njegovo stanje bilo teško govori i to da je tokom vremena provedenog na respiratoru sa 120 kliograma spao na 70.  

 

Nisam verovao da virus postoji. Ne znam šta da kažem, samo mogu da se zahvalim osoblju bolnice, što imaju razumevanja za sve. Građanima poručujem da se vakcinišu i čuvaju”, rekao je za Prvu televiziju Dragana Đurović.  

 

Od početka pandemije do sada, samo na jednoj intenzivnoj nezi kragujevačkog Univerzitetskog kliničkog centra lečeno je više od 500 pacijenata sa najtežom kliničkom slikom. Nažalost, nisu svi uspeli da se izbore sa Koronom. Ipak, lekari su zadovoljni postignutim rezultatima. 

 

Preživljavanje je u procentima sigurno za 5-6 odsto veće nego što je svetski prosek. Imamo više od 36 odsto preživelih. Tek smo sad postigli iskustvo, nakon godinu dana i videli da nam iz prvog talasa dolaze pacijenti sa oštećenjima pluća i to će biti post-covid ili non-covid pacijenti, koji će se još dugo lečiti na pulmologiji, dobar deo njih“, izjavio je za Prvu televiziju načelnik C2 intenzivne nege UKC Kragujevac, dr Vladimir Vukićević. 

Zadravstveni radnici nastavljaju tešku borbu, pod punom opremom, sa koronom. Kako bi bilo što manje pacijnata i za medicinare manje posla, još jednom apeluju na građane da se vakcinišu, jer je to jedini način da se virus pobedi.

 
Edited by NiZdr
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
47 minutes ago, mraki said:

"Uslediće uskoro veće otvaranje, radiće nam ugostiteljski objekti, sad tu ima mnogo različitih ideja – da li samo za vakcinisane ili za sve. Ja razumem lekare, ali da bismo pravili pozitivnu diskriminaciju možete da prekršite Ustav, a nisam voljan da tek tako prekršim Ustav koji kaže da su svi građani ravnopravni, pa ne možete nekom da kažeš 'Ti možeš da uđeš', a drugome 'Ne možeš da uđeš u restoran', tako da je u svakom slučaju moja molba da se vakcinišete", zaključio je.

Diskriminacija po starosti mu je bila po ustavu prošle godine?

Link to comment
Just now, Sammael said:

Diskriminacija po starosti mu je bila po ustavu prošle godine?

samo kazi kad je to bilo???!!! nikad nije bilo.

 

mislim da cu se iskljuchiti iz stvarnosti tokom narednih mesec dva. bolje da se djuture iznenadim, nego da pobedjujem ovako na parche.

  • +1 2
Link to comment
Just now, gospa buba said:

samo kazi kad je to bilo???!!! nikad nije bilo.

 

mislim da cu se iskljuchiti iz stvarnosti tokom narednih mesec dva. bolje da se djuture iznenadim, nego da pobedjujem ovako na parche.

 

pa nije u redu da propustiš slavlje, makar jedan bilbord zakupi :sad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...