Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

19 minutes ago, Sammael said:

Nisu svi ovi ljudi umrli od korone, ali je izvesno da je ovoliki dodatni mortalitet posledica iste.

odavno smo utvrdili da ne postoji razlika između onih koji su umrli od korone i onih koji su umrli zbog korone

  • +1 2
Link to comment

Broj umrlih:

april 2020 - mart 2021: 122500

Dvanaestomesečni prosek, april 2015 - mart 2020: 102500

Razlika 20 hiljada

 

Zvanično umrlih od korone do 31. marta: 5300.

  • Hvala 4
Link to comment

Treba gledati tek od juna 2020. jer tada počinje prava epidemija kod nas, nakon ukidanja praktično svih mera. 

Edited by Партибрејкер
Link to comment
30 minutes ago, az67 said:

Broj umrlih:

april 2020 - mart 2021: 122500

Dvanaestomesečni prosek, april 2015 - mart 2020: 102500

Razlika 20 hiljada

 

Zvanično umrlih od korone do 31. marta: 5300.

 

Ovo je definitivni dokaz da je smrtnost od virusa mnogo veća od cifara koje su pominjane prošle godine, verovatno je blizu 1%. Pa kada se uzmu u obzir novi sojevi, ograničeno trajanje imuniteta, dugoročne ozbiljne posledice koje se javljaju kod ljudi koji su preležali - stvari deluju prilično sumorno. Svet je trajno promenjen.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, radisa said:

noćan mora 

nemanja rujević, noćni moro

 

6 hours ago, Sammael said:

Nisu svi ovi ljudi umrli od korone, ali je izvesno da je ovoliki dodatni mortalitet posledica iste.

pisali smo možda na opštoj temi o ministarstvu za pitanje samoće koje su ustanovili u japanu, zato što im se tokom prošle godine broj suicida povećao za 3 i nešto posto. ja sam tada kalkulala i došla do toga da bi u srbiji taj broj srazmerno bio oko 40 slučajeva u godinu dana. došla sam do zaključka da mi to ne bi ni primetili.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ros said:

borim ogromnu borbu sam sa samim sebe glede pronalazenja empatije za negatore korone, antivaksere i slicne, kad zavrse u bolnici zbog korone. 

 

Takođe a onda se razmislim da je civilizacijska tekovina stvoriti okruženje gde budale imaju pravo biti budale. A onda se setim da negatori mogu biti opasni za zdravlje drugih pa se klatno prebaci na drugu stranu.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Boycie said:

 

Takođe a onda se razmislim da je civilizacijska tekovina stvoriti okruženje gde budale imaju pravo biti budale. A onda se setim da negatori mogu biti opasni za zdravlje drugih pa se klatno prebaci na drugu stranu.

 

i onda mi padne na pamet da se ta dve sveta nekako razgranice, pa da antikoronasi zive medju sobom i neka neveruju koliko god hoce, ali bi to znacilo neku vrstu aparthejda. sto opet ne valja.

ovo je tacno kao u modernoj osnovnoj gde neka deca mogu da rade sta god hoce, a niko im nista ne moze 

Link to comment
19 minutes ago, Boycie said:

 

Takođe a onda se razmislim da je civilizacijska tekovina stvoriti okruženje gde budale imaju pravo biti budale. 

 

Civilizacijska tekovina je stvoriti društvo gde će sve budale moći da se obrazuju i tako prestanu biti budale. Ovo društvo gde budale imaju pravo biti budale je tekovina turbo kapitalizma, u kome je najbitnije da masovna potrošnja ne bude ugrožena. 

  • +1 7
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

 

Civilizacijska tekovina je stvoriti društvo gde će sve budale moći da se obrazuju i tako prestanu biti budale. Ovo društvo gde budale imaju pravo biti budale je tekovina turbo kapitalizma, u kome je najbitnije da masovna potrošnja ne bude ugrožena. 

 

moci nije isto sto i morati. moranje se vrlo cesto kosi sa osnovnim ljudskim pravima. sto idioti itekako koriste da mogu da idiotisu bez ikakvih problema.

budala se nikad nece obrazovati da bi prestao biti budala jer inace ne bi bio budala :D

 

Link to comment
borim ogromnu borbu sam sa samim sebe glede pronalazenja empatije za negatore korone, antivaksere i slicne, kad zavrse u bolnici zbog korone. 
borim umerenu do znatnu borbu kako bi npr tako odluchan slobodar odradilo nemachku okupaciju ili najezdu vanzemaljaca, naravno, nakon shto su elite npr vec odradile ekonomsku i drugu kolaboraciju? moze i ceo paket, ne da nemac da se ide u partizane, ne da partizan da se ide ucrkvu, po izboru. verovatno bi poslao babu i u partizane i u crkvu hihi.gif

a ne mora ni tako daleko da se ide sa slobodama, ima mnogo blize, a da nije po kafanama :sad:

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...