Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Meni u celoj ovoj tviter priči jedino logično je da se bilbordi (tj pozicije, lica) zakupe ranije, sve drugo je prerano, a posebno štampa bilborda - ne iz političkih i pobedničkih, već proizvodnih razloga. Bilbordi se štampaju u nedelji pre ponedeljka kog se postavljaju (a postavljaju se ponedeljkom), jer - gde bi se skladištili toliki bilbordi, imajući u vidu da između bilborda pobede i današnjeg dana ima još ponedeljaka? Ćudno mi malo sve to, ali nisam par godina radila sa štamparijom pa ću uzeti kao mogućnost da se nešto dramatično promenilo (mada čisto sumnjam). Za majice, ako ne nose datum na sebi - hajde i da odštampaju ranije, dok se to spakuje, pa sortira po veličinama... ima tu posla, mada i to brzo ide.

 

Ne sumnjam da nam sledi neka ludorija, ali ne slaže se nešto.

 

Jedini ko ovo zapravo može da zna je agencija koja je zakupila bilborde, ili mreža bilborda - za štampariju je prosto prerano.

 

edit. sad pogledah u kalendar - 22. nije ni ponedeljak. Mislim, ne može ni vlast tek tako da poskida tuđe bilborde pre nego što je red za skidanje, u tom slučaju mreža bi morala da plati štetu klijentima, zašto bi ti iko radio. Nije nemoguće, ali je sve dosta nelogično i nemam pojma.

Edited by angelada
setila se dodatno
Link to comment

konara najavljuje otvaranje,  u bliskoj budućnosti, čim se pominju mature, za svadbe će važititm posebna pravila :lolol:

 

 

Quote

 

Muzičari nisu problem

 

Nailazi završetak škole, mature, a dodaje i da predstoji period svadbi.

"Mi se ponašamo kao da se apsolutno ništa ne dešava. Mislite da ćemo na stadionu drugačije da se ponašamo? Muzičari nisu problem, epidemiološki, jer su na pet metara od stola ili imaju pleksiglas ispred sebe. Jedna je mogućnost da se testiraju oni koji dolaze na veselje, ili da budu vakcinisani, a oni koji nisu, moraju da koriste maske", rekao je Kon.

 

 

Link to comment

Jedna je mogućnost da se testiraju oni koji dolaze na veselje, ili da budu vakcinisani, a oni koji nisu, moraju da koriste maske", rekao je Kon.

 

Kao sto vec rekoh...jebes budalu.

  • Haha 4
Link to comment
Hoće li to od sad da bude državni praznik?
22. maj, dan pobede nad koronom :s_w:
Velika žurka, otvaranje teniskog turnira na rođendan Noleta.



Samo još da oženimo nekog, može Đorđe.

Jel Pepe još slobodan?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Čuo sam pre tri nedelje da proglašavaju pobedu 15.5. Posle toga sam video da Kon govori o svadbama u drugoj polovini maja. Sada tviter ima informaciju o 22.5. Očigledno je da se planira proglašenje pobede. 

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Znači, oko 15. juna, lekari da se spreme na novi talas... Nek nam je sa srećom...

 

Ne verujem u neku posebnu eksploziju, šta više, mislim da može da ide i na dole...

 

U glavnim urbanim centrima (Beograd, NS, Niš), vakcinacija je na nivou od cca + 40% kod punoletnog stanovništva, a to je u zbiru maltene pola Srbije i glavni generatori zaraze u celoj zemlji jer je tu i najgušća naseljenost i najveća međuljudska interakcija unutar "stajaće" i "prolazne" populacije. Takođe, u na istoj teritoriji najveći je procenat ljudi koji su preboleli koronu te su (u nekoj meri) imuni.

 

Sa nastavkom vakcinacije niša za razvoj zaraze biće sve manja (uz broj prebolelih koji takođe raste). Tako da ne vidim kako je moguće neko veće rasplamsavanje zaraze uz sav predstojeći raspašoj. Jednostavno ne postoji osnova za to.

 

Mislim da ćemo još neko vreme da se vrtimo oko 2k dnevno, možda se to negde u početkom - sredinom juna digne na 3k, eventualn 3.5, ali mislim da će nakon toga krenuti kontinuirani pad ka letu, gde verujem da ćemo se oko jula - avgusta vrteti izmešu 1-1.5k zaraženih dnevno u najgorem slučaju, a lako moguće da ode i ispod 1k ako se vakcinacija nastavi istim tempom.

  • +1 8
Link to comment

@Dankan Ajdaho

 

+1 

 

Nekada su komentari ljudi kao da vakcinacija ne postoji + antitela koja postoje kod dobrog broja do sada zaraženih.

 

Na stranu što je bilo kakva javna objava pobede nad Koronom u najmanju ruku neukusna. Ne zbog toga što Korona neće biti "pobeđena", već zbog života koje je do sada odnela.

  • +1 1
Link to comment

Necemo da se plasimo sojeva iz Brazila i Indije..u sadejstvu sa nasom mladezi koja peva kako Gara nece da primi vakcinu ? 

 

Samo meni to deluje kao potencijalna bomba ? 

 

 

Link to comment

Kod nas je Britanac, koji je zaraznija varijanta od izvornog soja već skoro na 100% udela. Što se Brazilca tiče, indikativno je recimo pratiti rezultate u Njujorku, koji bi trebalo da nam pokažu kakako bi to oprilike izgledalo kod nas...

 

Mislim da za sada nema razloga za preveliku paniku.

 

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-data-archive.page

 

Naravno, treba pratiti situaciju.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...