Jump to content

Coronavirus u Srbiji

Milosh76

Recommended Posts

• Replies 36,9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• gospa buba

1711

• renne

1490

• vememah

1341

• Frank Pembleton

969

Top Posters In This Topic

Popular Posts

meni ovde nista nije jasno. umiru ljudi na sve strane, bolnice pune, sve vise zarazenih, lekari skapavaju na nogama i sve vise ih je bolesnih a cim se pomenu neke mere krene pobuna kako kome treba i o

Ja se cepio danas Fajzerom, pa šta mi bog da. Histerija oko vakcina je ogromna i meni potpuno neverovatna. Sve i da je vakcina deset puta neproverenija, trebalo bi je primiti. Sent from my iPhone

Ne verujem da se iko na svetu u ovom trenutku oseća više bedno od srpskih lekara i osoblja iz crvene zone. Ne pamtim da su vlast i narod sa ovakvom simbiozom i sinergijom urinirali po nekome. Dubok na

Posted Images

35 minutes ago, gospa buba said:

chovek koji je u svojoj glavi smislio da nece, naci ce podrshke koliko hocesh. kao i onaj shto je reshio da hoce, samo njemu podrshka nije potrebna.

sent from bubamoto

Naravno. Ljudsko bice veruje uglavnom u ono u sta zeli da veruje, vera je izuzetno intimna stvar. nesreca je to sto je tudja vera za mnoge od nas postala naucna cinjenica. To jest, tako je tretiramo i koristimo kao argument. Nije ovde problem u tome ko sta misli i ko u sta veruje, svako na to ima pravo, problem je sto su totalno izmesani pojmovi cinjenice, stava, misljenja, uverenja i znanja, tako da se vise ne zna sta je sta i jedno se koristi kao drugo, drugo kao trece, trece kao prvo.

• +1 2
angelada
13 minutes ago, Tihajeza said:

Jel smo imali ovde reakciju na kinesku vakcinu u vidu umora? 

Meni se kod prve doze mnogo spavalo i pokajala sam se što sam produžila na posao. Kod druge - ništa, osim što mi je dala vakcinu za sve pare, pa me bolelo rame par dana.

13 minutes ago, Tihajeza said:

Ja sam bila pospana i umorna.

Mada, često sam takva i bez vakcine, te mi nije baš sasvim jasno šta od čega :D

• Haha 2
Tihajeza

Ja nisam, zapravo šetam svaki dan, sad se jedva dovukoh sa iste razdaljine, a vakc. bila prekjuče iveče, pre 36h.

Jozef K.
2 hours ago, Партибрејкер said:

Praštajte ako je već bila rasprava o ovome, samo jedno pitanje za bolje upućene.

Ako je prva smrt od COVID-19 u Srbiji bila 05.02.2020. i ako je virus slobodno cirkulisao tokom januara, nije bilo apsolutno nikakvih epidemioloških mera, radile su škole, išlo se po klubovima, koncertima, kafanama... kako to da nije bilo povećane smrtnosti tokom tog februara, niti početkom marta u odnosu na isti period 2019.?

Da li je moguće da je već tada postojalo više sojeva, pa je onaj Italijanski bio mnogo opasniji od onoga što je došlo u januaru kod nas?

Verovatno je da su već tada postojali sojevi. Mislim da je prošlog proleća bila neka teza o tri različita soja i kako je kineski različit od ovog u Bergamu. Inače pisalo se ovde da je ovde vladala i jaka gripčina, koja je izbacivala decu iz stroja, pa je i zimski raspust bio produžen za nedelju dana. Korona nije bila aktuelna uopšte, ali su eto pronašli taj smrtni slučaj beskućnika, a on je virus pokupio u Beogradu, tako da je izvesno da je virusa bilo još u januaru. Zašto se korona nije brže širila nije mi jasno, ako gledamo kakva je situacija bila letos, jesenas i prethodnih mesec i po.

Milošica
1 hour ago, Tihajeza said:

Majka je posle prve doze imala tihu jezu.

• Haha 1
2 hours ago, Tihajeza said:

Jesmo :)

Bilo i nešto povišene temperature taj dan i sutradan. A bila pospana nekoliko dana.

Posle druge doze ništa.

cartman
9 minutes ago, vememah said:

Nije moglo da se prvo proveri... pa onda da se razglasi po tviteru.

Sad ce onaj prvi tvit da koriste antivakseri kao dokaz necega.

Imam jednu ideju kako da se smanji ludilo oko vakcina. Ugasis mogucnost komentarisanja na portalima za sve vesti koje se ticu vakcina i vakcinacije.

• +1 3
  • Hvala 1
Frank Pembleton

Budaletina, toliko je bila zabrinuta da je odma na tw cepala.
A sad gleda kako da ne bude:
Koliko si šuntav glup kad taj dan nije bilo niti jedne vakcine sem Fajzera u hali?

.... Shiit has hit the fan!

• +1 2
  • Hvala 1
Velocipede
1 hour ago, Jozef K. said:

Verovatno je da su već tada postojali sojevi. Mislim da je prošlog proleća bila neka teza o tri različita soja i kako je kineski različit od ovog u Bergamu. Inače pisalo se ovde da je ovde vladala i jaka gripčina, koja je izbacivala decu iz stroja, pa je i zimski raspust bio produžen za nedelju dana. Korona nije bila aktuelna uopšte, ali su eto pronašli taj smrtni slučaj beskućnika, a on je virus pokupio u Beogradu, tako da je izvesno da je virusa bilo još u januaru. Zašto se korona nije brže širila nije mi jasno, ako gledamo kakva je situacija bila letos, jesenas i prethodnih mesec i po.

Šta je tačno ono što jedan soj razlikuje od drugog?

Još u januaru ove godine Island je objavio da je sekvencirao sve pozitivne slučajeve na ostrvu, nešto preko 6000. I pronašli su 463 različitih varijanti virusa. Da li je "soj" neka grupa ovih varijanti?

• +1 1
Jozef K.
28 minutes ago, Velocipede said:

Šta je tačno ono što jedan soj razlikuje od drugog?

Još u januaru ove godine Island je objavio da je sekvencirao sve pozitivne slučajeve na ostrvu, nešto preko 6000. I pronašli su 463 različitih varijanti virusa. Da li je "soj" neka grupa ovih varijanti?

Nemam pojma dalje od novinskih članaka. Meni iskreno deluje kao pumpanje i plašenje što se već godinu dana dešava. Od starta naučnici pričaju da su mutacije korona virusa vrlo spore i da je to dobro da neće morati da se stanovništvo vakciniše svake godine, ali je očigledno veoma prisutna priča o sojevima.