Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Партибрејкер said:

Praštajte ako je već bila rasprava o ovome, samo jedno pitanje za bolje upućene.

Ako je prva smrt od COVID-19 u Srbiji bila 05.02.2020. i ako je virus slobodno cirkulisao tokom januara, nije bilo apsolutno nikakvih epidemioloških mera, radile su škole, išlo se po klubovima, koncertima, kafanama... kako to da nije bilo povećane smrtnosti tokom tog februara, niti početkom marta u odnosu na isti period 2019.?

Da li je moguće da je već tada postojalo više sojeva, pa je onaj Italijanski bio mnogo opasniji od onoga što je došlo u januaru kod nas?

Verovatno je da su već tada postojali sojevi. Mislim da je prošlog proleća bila neka teza o tri različita soja i kako je kineski različit od ovog u Bergamu. Inače pisalo se ovde da je ovde vladala i jaka gripčina, koja je izbacivala decu iz stroja, pa je i zimski raspust bio produžen za nedelju dana. Korona nije bila aktuelna uopšte, ali su eto pronašli taj smrtni slučaj beskućnika, a on je virus pokupio u Beogradu, tako da je izvesno da je virusa bilo još u januaru. Zašto se korona nije brže širila nije mi jasno, ako gledamo kakva je situacija bila letos, jesenas i prethodnih mesec i po.

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Jel smo imali ovde reakciju na kinesku vakcinu u vidu umora? 

Jesmo :)

Bilo i nešto povišene temperature taj dan i sutradan. A bila pospana nekoliko dana.

Posle druge doze ništa.

Link to comment
9 minutes ago, vememah said:

 

Nije moglo da se prvo proveri... pa onda da se razglasi po tviteru.

Sad ce onaj prvi tvit da koriste antivakseri kao dokaz necega.

 

Imam jednu ideju kako da se smanji ludilo oko vakcina. Ugasis mogucnost komentarisanja na portalima za sve vesti koje se ticu vakcina i vakcinacije.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
 
Budaletina, toliko je bila zabrinuta da je odma na tw cepala.
A sad gleda kako da ne bude:
Koliko si šuntav glup kad taj dan nije bilo niti jedne vakcine sem Fajzera u hali?

.... Shiit has hit the fan!


  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Verovatno je da su već tada postojali sojevi. Mislim da je prošlog proleća bila neka teza o tri različita soja i kako je kineski različit od ovog u Bergamu. Inače pisalo se ovde da je ovde vladala i jaka gripčina, koja je izbacivala decu iz stroja, pa je i zimski raspust bio produžen za nedelju dana. Korona nije bila aktuelna uopšte, ali su eto pronašli taj smrtni slučaj beskućnika, a on je virus pokupio u Beogradu, tako da je izvesno da je virusa bilo još u januaru. Zašto se korona nije brže širila nije mi jasno, ako gledamo kakva je situacija bila letos, jesenas i prethodnih mesec i po.

 

Šta je tačno ono što jedan soj razlikuje od drugog?

 

Još u januaru ove godine Island je objavio da je sekvencirao sve pozitivne slučajeve na ostrvu, nešto preko 6000. I pronašli su 463 različitih varijanti virusa. Da li je "soj" neka grupa ovih varijanti?

 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Velocipede said:

 

Šta je tačno ono što jedan soj razlikuje od drugog?

 

Još u januaru ove godine Island je objavio da je sekvencirao sve pozitivne slučajeve na ostrvu, nešto preko 6000. I pronašli su 463 različitih varijanti virusa. Da li je "soj" neka grupa ovih varijanti?

 

Nemam pojma dalje od novinskih članaka. Meni iskreno deluje kao pumpanje i plašenje što se već godinu dana dešava. Od starta naučnici pričaju da su mutacije korona virusa vrlo spore i da je to dobro da neće morati da se stanovništvo vakciniše svake godine, ali je očigledno veoma prisutna priča o sojevima.

Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

 

To da li je negovatelj, medicinska sestra, tehničar ili načelnik bolnice, uopšte ne mora da igra presudnu ulogu. Mislim da sam već spominjao, moja gospoja je u januaru razgovarala sa par lekara specijalista i oni su bili protiv vakcine, decidno i bez ikakvog okolišanja. Sve je to zbrzano ne može to tako propisi su propisi mora taj proces bar 10 godina da traje bla bla. I na kraju joj dodali "ali eto ako baš mooooora onda samo ruska, eventualno kineska, ipak su to stara škola vakcine, proverena tehnologija i moooožda im se donekle može verovati"

To veče mi hanuma kaže da će da bojkotuje vakcinu, ja počeo sa monologom kako nam deca nisu bila kod baba i dede već mesecima, kako nismo bili tamo za Svetog Nikolu i Božić i da nema smisla da čekamo da virusu sve ovo dosadi i vrati se u nekog oposuma u Kini. Ali jok, odmahuje glavom i neće ni da čuje. I srećom se na kraju setim da joj pokažem na internetu da ruska vakcina uopšte nije stara tehnologija, pokažem joj crno na belo da likovi prosto nemaju blage veze o čemu pričaju i tu se onda ona malo dozvala pameti.

ali popizdeo sam bio baš totalno. jebote, ja od medicinskog fakulteta imam 2 brucošijade u Paradizu, a bolje sam informisan od čoveka koji od toga jede leba i školovao se za to skoro 15 godina i ko zna koliko života bukvalno zavisi od njega.

Rekao sam joj da se mane idiota i da nazove lekara u kojeg ima najviše poverenja i za kog je svojim očima 1000 videla puta da je izuzetno stručan. Popričali su 45 min i sutradan se prijavila za vakcinu, prekosutra vakicnisana.

Postoje lekari specijalisti i lekari specijalisti. Jedan opušteno može lupetati gore nego Vesna iz Bajmoka i prepričaće ti gluposti koje je u prolazu načuo negde na hodniku, a drugi ti može objasniti, ako te uopšte to zanima, šta će da ti se prilikom vakcinacije dešavati u telu na molekularnom i ćelijskom nivou.

Svi ovi Nestorovići su obavezno načelnici, a još obaveznije su i profesori. StrukaTM je snažna i taj kukolj se odavno širi po žitu.

 

Ovi što sad naplaćuju 50.000 dinara post covid check paket #5, zbog takvih je umro onaj momak što je igrao za Zvezdu.

27 godina, 140 kg mišića, da nije bio košarkaš mogao je glumiti Terminatora. Tobože su ga kao pregledali i dali mu dozvolu da trenira. Ali umereno.

jbt ja kao običan casual ljubitelj sporta sam još u aprilu-maju te godine čitao da su kod nekoliko mladih sportista pronašli promene na srcu usled covida (miokarditis?) i da zbog toga su odmah ugasili NCAA takmičenja koja su trebala biti na programu tek na jesen. A lekar, koji sad naplati prosečnu mesečnu platu da odradi 2 sata nekih pregleda i ljudi koji mu to plate onda od muke ubeđuju sebe da ih pregleda neki brilijantni doktor House, o tome nije imao pojma ni u avgustu.  

Nije lako, treba sesti pa malo prelistati šta objavljuju stručni časopisi, a infodemija je, i kurta i murta pišu studije o koroni. ko bi sve to čitao. Lakše je blejati skoro godinu dana i sačekati da neke stvari postanu common knowledge. A najbolje od svega je što zbog toga može i malo zadići cenu na skromnih 400-500 eura. Mašala.

 

apsolutno +1 na ceo post. Ima ona " Ne pada sneg da pokrije breg nego da svaka zverka pokaze svoj trag" i pandemija je neverovatno precizno ogolila nekoliko problema koje nase zdravstvo gura pod tepih godinama.

Otislo nam je na hiljade lekara (uglavnom najperspektivnijih i najboljih studenata) , nisu primili mlade lekare osim ako ti isti nisu klimoglavci i stranacki podobni (uz cast izuzecima) . I onda imamo nekoliko problema

 

 

 

Imas lekare koji su jednostavno picke i ne smeju da zauzmu cvrst stav jer se plase odgovornosti. Ti su mi mozda i najgori "Sacekacu malo da vidim kako ce da se pokaze... vidi to ti je nova tehnologija.... ma ti si mlada treba da radjas...pa mozda nije lose da sacekas pa vidis...

Jedi bre govna kolega. Ako nemas muda i nemas herca onda bolje da si izabrao neki drugi poziv u zivotu gde neces morati da donosis nikakve odluke.

 

b1. ovakvim ljudima treba jos danas reci "Ne moras da dolazis u ponedeljak na posao"

b2. Imas lekare koji zavrse sa citanjem i pracenjem onog trenutka kada dobiju pecat i pocnu da rade. Kontinuiranu medicinsku edukaciju im odradjuju saradnici iz farmaceutskih kuca tako sto ih pozovu na neko predavanje, upisu ih na listu prisutnih ili ih vode na neki skup (dok je moglo)

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Koliko si šuntav glup kad taj dan nije bilo niti jedne vakcine sem Fajzera u hali?

Sad sam bacila pogled na datume, ja sam tačno kad i gospođa primila prvu i drugu dozu, i nije samo Fajzer bio dostupan tih dana.
 

Recimo da su 2 od 40 kućica za vakcinaciju (ovo 40 sam lupila, ne znam koliko ih ima zaista) bile rezervisane za Sinofarm, ali za Sinofarm se čekao poseban red.
 

Ovo je od starta jasno kao dan da je glupa administrativna greška, a i, što je neko lepo primetio, na svakoj kabini piše koje vakcine se daju unutra.
 

Makar da je prvo zvala da proveri pa onda da okači tvit i skrene ljudima pažnju da bace pogled šta im piše na potvrdama (evo, ja sam moje tek sad pogledala), ali neeeeeeeee, važnije je prositi za lajkove. Eno je sad kmeči što joj je neko rekao da treba da se izvini zbog nepotrebne drame koju je napravila.

Edited by Patty Lee
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...