Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, Moonwalker said:


Pa zato jer ne radi za organizatora. 


A jasno...ali mi stvarno izmice logika svega ovoga, ciji je interes da se pustaju ti idioti i da se korona siri preko ovakvih orgijanja, sad kad je u toku predsednikova vakcinacija najbolja u svijet i to skoro pa bez ironije?

Misli da bi se studenti pomamili jos gore ako im se ukine veselje? Nekako ne vidim ni sta bi gore od ovoga mogli da urade takvi kakvi su debilni, ne bi sigurno krenuli da ruse Vucica :rolleyes:

Link to comment
13 minutes ago, garmonbozia said:

U podosta slučajeva itekako jeste.

Pogledaj prethodnu stranu i zbog čega sam odgovorio na taj način apropo muzičkog ukusa. Kaligula je totalno promašio loptu imputirajući to. Da sam ja pominjao kako smo u tom smislu uzvišeni i slušamo Baha dok se ovi napolju seljače, onda bi njegov odgovor imao nekakvu logiku. U kontekstu virusa nije bitno šta neko inače sluša ako sedi kod kuće i poštuje mere.

 

Možda je trebalo da napišem "ne mora biti mera normalnosti", ali poenta ostaje, a i manje je bitno u celoj priči.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment
4 hours ago, Milošica said:

A šta ćemo sa ovima normalnima koji već godinu dana čuvaju sebe i druge? 

 

A mnogo je više takvih. Idealan pokazatelj je broj ljudi sada u odnosu na pre dve godine, koji je neuporedivo manji.

koliki je procenat vakcinisanih studenata? na BU, na tvom fakultetu? na "medicinskim" fakultetima? među tebi bliskim kolegama?

Link to comment
6 minutes ago, Leia said:

A jasno...ali mi stvarno izmice logika svega ovoga, ciji je interes da se pustaju ti idioti i da se korona siri preko ovakvih orgijanja, sad kad je u toku predsednikova vakcinacija najbolja u svijet i to skoro pa bez ironije?


Dugorocna investicija u buduce glasove agresivnih, bogomdanih i sebicnih. JA hocu sta JA hocu, kad se MENI naprndaci. 
Ko je ovakav u 25toj, tu poravke nema. Moze da bude samo gori.


Ko sisa matore (vaksere i antivaksere) ionako ce da pocrkaju sa koronom ili bez nje. Pravi glasacku masinu za sledecih 20 godina. 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, Milošica said:

@Filozof manijak

 

A zašto onda ti koji nisi samoživi debil, pičkast i bezmud(čisto da se zna, prvim epitetom je nazvao sve studente, drugim i trećim nas koji sedimo kod kuće) ne rešiš to?

Sa starijom populacijom gde je isto pun kurac antivaksera ili sa studentima čak, zašto ne? U menze i dvorišta domova je lako ući.

 

Kako misliš da mi koji sedimo kod kuće rešimo to?  Lepom reči svakako ne može, ako do sada nisu shvatili. Idemo od vrata do vrata, prebijamo onako masovno one za koje znamo da su išli, ti bi to radio? Ti to radiš? Posao države je da reši to, i može vrlo lako.

 

I još nešto za tebe i @Caligula , muzički ukus nije mera normalnosti, ja ga nisam ni pominjao. Znam gomilu ljudi koji slušaju Cecu itd. i sede kod kuće i čuvaju sebe i druge.

 

To što imaš ispravan stav o virusu(kao i 99% nas ovde) ti ne daje za pravo da pišeš stvari koje pišeš već duže vreme i koje prolaze ispod radara. Ne znam kako moderaciji to promiče i kako dobar deo ostalih forumaša čini mi se prećutno podržava to.

 

 

Ja sam pičkast i bezmud i izbegavam konfliktne situacije kad god je to moguće. Evo ,moj doprinos je što sam jednom zvao komunalnu zbog studentske kovid žurke u zgradi u kojoj živim i što sam im najljubaznije jebao mrtvu milosnu majku (studentima, ne pandurima) jer partijaju u 3 ujutru u zgradi punoj penzosa. Uspao sam još i da ubedim gazdu stana da im uruči otkaz i odsele se iz zgrade.

Starija populaciju u svojoj okolini isti napušavam zabagrelim kurcem kad počnu da mi seru protiv vakcinacije i zaverama,. Samo mi je žao što u u mojoj blizini nikad nisu igrali kolo, da stanem na keca.

 

Sad ti meni reci da je ta bulumenta bez mozga većina, da predstavljaju većinu studenata i da ne postoji nikakva studentska organizacija, student prodekan, koji bi apelova na kolega da koriguju ponašanje? ili je bitno samo partijanje, partijanje, i teranje inata državi.

Zar nije bolje da sami to rešite i obuzdate one divlje među vama, nego da vam država na kraju zavrće uši i miluje bubrege pendrecima?

Sedi kod kuće, apeluj na kolege, prijavljuj policiji kovid žurke, ili je to ispod časti i cinkaroški?

 

 

esid: zar ste vi studenti toliko debilosni i slepi od nekog inata da ne možete da razlučite najprostije relacije? Jel imate neku krovnu organizaciju koja može da utiče? ili ste obične pičke koje jedva čekaju da zapale iz ove zemlje, a dotle je dodatno sjebavate svojom glupošču?

Edited by Filozof manijak
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, djordje geprat said:

koliki je procenat vakcinisanih studenata? na BU, na tvom fakultetu? na "medicinskim" fakultetima? među tebi bliskim kolegama?

Ne znam, ali iz razgovora sa drugima mislim da je nedovoljan.

 

Mada, kada vidiš da se na jednom odeljenju DZ u mom mestu vakcinisalo samo 20% odraslih ljudi, sa diplomom Med fakulteta, nije ni čudo za ostale.

 

Ni ja se nisam vakcinisao. Idem sledeće nedelje da bih se uklopio u to što mora na istom mestu i u isto vreme revakcina.

Edited by Milošica
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

Pravi glasacku masinu za sledecih 20 godina. 


Ali ovi mahom samo cekaju diplomu pa odose, nisu bas neka dugorocna investicija? A ako mu verni glasaci pocrkaju zbog ovakvih mladunaca, tek onda ima razlog da ih napenali za primer. Plus sto Vucic za 20 godina ima 70, osim ako ne planira da pravi dinastiju za naslednika Vukana what’s the point? On je covek trenutnih resenja, seci usi krpi dupe pa teraj dok moze, zato me i zbunjuje ova situacija gde mu miniraju jednu uspesnu stvar u 30 godina a on cuti i smrdi.

Link to comment
16 minutes ago, morgana said:

sutra je protest frilensera, a 10. ćutina eko revolucija. samo kažem.

 

 

 

Živo me interesuje broj studenata koji će se pojaviti na protestu :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 

Živo me interesuje broj studenata koji će se pojaviti na protestu :fantom:

+- 14000

svi ovi osvešćeni koji nisu igrali sinoć uz garu

 

:fantom:

 

Link to comment
8 minutes ago, Leia said:


Ali ovi mahom samo cekaju diplomu pa odose, nisu bas neka dugorocna investicija? A ako mu verni glasaci pocrkaju zbog ovakvih mladunaca, tek onda ima razlog da ih napenali za primer. Plus sto Vucic za 20 godina ima 70, osim ako ne planira da pravi dinastiju za naslednika Vukana what’s the point? On je covek trenutnih resenja, seci usi krpi dupe pa teraj dok moze, zato me i zbunjuje ova situacija gde mu miniraju jednu uspesnu stvar u 30 godina a on cuti i smrdi.


1. Neki ce da odu da ostanu, neki ce i da se vrate, neki samo prete. Nije to za svakog. Zna on to. Zato ona mutava Ana i provocira ITovce.

 

2. Sta je 70 u danasnjem svetu :D. Nove pedesete.

 

3. Naravno da ce da ostavi naslednike. To tako ide. Pa ce da bude Vucic 2, Dacic 2, Seselj 2,..Da nece mozda da motaju kablove ili da idu na baustelu u Nemacku.

 

4. Tako izgleda na povrsini, ali nije bas.

Edited by Moonwalker
Link to comment

@Filozof manijak

 

Student prodekan je redovno slao obaveštenja u našu grupu od 1000+ ljudi o pridržavanju mera, mestima i vremenu vakcinacije za studente. Video je da to ne može uticati na makroplanu(700 ljudi ne može ubediti na fin način njih 300 samo porukama i apelima) i da samo možeš ubediti pojedinačne slučajeve, kao ja što sam uradio, ali to je nedovoljno.

 

Što se policije tiče, po stanovima u mom bližem okruženju(i fizičkom, a i okruženju ljudi koje poznajem) nema kovid žurki. 

 

Uostalom, kada pričamo o studentima, videlo bi se po Instagramu. Neko ko pravi kovid žurku ili učestvuje na njoj, bar jedna osoba u tom društvu, svakako ne može izdržati celo veče da ne stavi na Instagram neku sliku ili video, makar na stori, a toga nema.

 

Jedino to po domovima, ali vidiš da policija čeka kraj žurke da to spreči. A i ove kovid žurke(50+ ljudi u lokalima) koje vidimo u medijima da sprečavaju, deluje mi da većinu "spreče" pred kraj, pitam se zašto...Biće da nije klasična studentarija i da je ta generalizacija o studentima manijacima prenaduvana.

 

Sad videh edit, sa tobom ipak nema normalne rasprave.

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...