Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

54 minutes ago, Valkyrie said:

Ako na trenutak i ostavimo po strani epidemiološki haos koji ova fešta predstavlja, ono što mi apsolutno ne dopire do svesti je ovoliki manjak poštovanja prema umrlima, bolesnima, hospitalizovanima, njihovim porodicama, lekarima i medicinskom osoblju koje izgara godinu i više boreći se za ljudske živote. Kako nekome ne sine, ej ovo je možda ipak malo neumesno, nema smisla, možemo mi to i malo svedenije... Zar baš niko od njih nikakvo vaspitanje iz kuće nije poneo? Nikad nisu sreli vozeći se kolima sprovod, pa stali sa strane puta u znak poštovanja?

Ne znam, proći će i korona, ili ćemo se navići da živimo s njom, ali ostaće ljudska sramota dugo posle nje da živi. 

 

I ne, mladost nije izgovor. 

 

Imamo i mi ovde lika koji je svojevremeno bio napisao 'i onako će umreti', čemu čuđenje?

 

Što se mene tiče lakše sam podnosio čitav cirkus sa bombardovanjem i učešće u ratu nego što sad podnosim ovo dno ljudskog postojanja.

  • +1 7
Link to comment
12 minutes ago, Patty Lee said:

“Ovo je naš dan i slavimo ga kako smo navikli. U domu sam već četiri godine i to je naša tradicija. Kada mogu svi možemo i mi. Peta sam godina Medicinskog fakulteta, a kada završim školovanje idem iz zemlje. Mučim se šest godina i onda ne mogu da nađem posao jer moram da se učlanim u stranku da bi me zaposlili kao medicinsku sestru”, rekla je studentkinja Marija za Nova.rs

Pa valjda je nešto naučila za tih 5 godina na medicini, da bi mogla bar donekle da razume ozbiljnost situacije. :frust:

 

Ako nešto ne prestaje da me iznenadjuje ovih godinu dana, onda je to sebičnost pojedinca. 

Edited by mraki
Link to comment
52 minutes ago, gospa buba said:

molim?

 

 

chekaj njima je naspelo da se po svaku cenu zabavljaju na autoputu??? i to ne moze nikako da se reshi osim zaustvaljanja autoputa?

 

Može, šleperom :happy:

  • Haha 1
Link to comment
55 minutes ago, Valkyrie said:

I ne, mladost nije izgovor. 

 

Kakav crni izgovor. Da su se rodili u nekom drugom kraju sveta (ma šta sveta, Srbije) ili pre samo nekoliko decenija, sad bi u tim godinama uveliko razmišljali o tome kako da prehrane porodicu i ne bi ni imali priliku da se ponašaju kao pomahnitali degenerici. 

 

Što se mene tiče, svakoga zatečenog na ovakvim okupljanjima bih trajno odstranio sa fakulteta, pa baš da vidim koliko bi im ova infantilna faza potrajala u realnom svetu.

  • +1 2
Link to comment

Taj jebeni dom su već jednom, negde prošle godine u ovo vreme bili raspustili, mislim da je vreme da se to ponovo uradi. Pa nek' se češu kad shvate da nije lako postati akademski građanin.

Link to comment

Okupili se i u NS.

 

I studenti iz Novog Sada u nedelju uveče su se okupili u kampusu, a može se čuti da se vesele uz novi hit “Neće gara da primi vakcinu”

 

:blink:

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, Halvard said:

 

Kakav crni izgovor. Da su se rodili u nekom drugom kraju sveta (ma šta sveta, Srbije) ili pre samo nekoliko decenija, sad bi u tim godinama uveliko razmišljali o tome kako da prehrane porodicu i ne bi ni imali priliku da se ponašaju kao pomahnitali degenerici. 

 

Što se mene tiče, svakoga zatečenog na ovakvim okupljanjima bih trajno odstranio sa fakulteta, pa baš da vidim koliko bi im ova infantilna faza potrajala u realnom svetu.

 

Kad smo već kod toga živ nisam da vidim reakciju BU. Cenim da je neće uopšte biti.

Link to comment
34 minutes ago, Anonymous said:

 

Kad smo već kod toga živ nisam da vidim reakciju BU. Cenim da je neće uopšte biti.

zashto bi je bilo. bu ne uzgaja takvu vrstu pripadnosti, da se oseca neka odgovornost ka ustanovi, ono, da ne brukash univerzitet. nema toga, ne znam da li je ikad i bilo. ne znam ni kako se to pravi, mozda za 200 godina. srednje shkole neke npr uspevaju u tome, fakulteti jedva po neki, a bu kao bu nema svoje lice.

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
55 minutes ago, Anonymous said:

Imamo i mi ovde lika koji je svojevremeno bio napisao 'i onako će umreti', čemu čuđenje?

Nije isto jedna izolovana budala na jednom izolovanom malom babl forumu i mejnstrim ponašanje ovolike gomile mladih ljudi. Meni je to baš nekako i tužno i podražavajuće i zaista se plašim u kakvim li će vremenima tek moja deca da odrastu.

  • +1 2
Link to comment

Ja pomislim na svog dedu koji je sa 16 godina preuzeo upravljanje imanjem jer jednostavno nije bilo nikog drugog, svi stariji muški članovi familije izginuli u II svetskom ratu. Da nije to to uradio, ostatak bi pomro od gladi bukvalno. 

I sad treba da se ima razumevanja za konjine od 25 godina koje prosto ne mogu da se uzdrže od masovnog okupljanja i divljanja jer je mnoooogo teško. Ma važi.

  • +1 8
Link to comment
2 hours ago, Anonymous said:

Taj jebeni dom su već jednom, negde prošle godine u ovo vreme bili raspustili, mislim da je vreme da se to ponovo uradi. Pa nek' se češu kad shvate da nije lako postati akademski građanin.

A šta ćemo sa ovima normalnima koji već godinu dana čuvaju sebe i druge? 

 

A mnogo je više takvih. Idealan pokazatelj je broj ljudi sada u odnosu na pre dve godine, koji je neuporedivo manji.

Link to comment
5 hours ago, Milošica said:

Ja ti opet kažem, država da hoće, vrlo lako može rešiti ovu situaciju bez da drugi studenti ispaštaju.

 

Ne piši gluposti.

 

 

 

 

 

 

A šta misliš o predlogu da studenti sami reśe međusobno ovu situaciju?

Ima li takvo rešenje smisla?

  • Hvala 1
Link to comment

Nema ovo veze sa neizdrzom. To je inside job organizuju ih namerno, ostali slede kao mladi majmuni. Zatvaraju ulaz sa auto puta zbog njih.
 

Sto ne iskljuce od Bezanije lokalnu TS i ceo deo oko Studenjaka pa neka ustekaju ozvucenje u doope i pevaju unpluged? Pola sata potpunog mraka. Bilo bi maltretiranja gradjana, ali bi se resilo. 

 

Dobili su medijsku paznju i zgrazavanje javnosti . I sada se inate. To sto ovako nesto nije normalno ni sa 15 godina nikom nista.


Mislim da pravi organizator ovoga kao sa «onom» serijom salje sublimiranu poruku svima koji su protestvovali devedesetih, a koje ovi zgrazavaju. 
 

Eto vam ga na, oni protestvuju za svoju slobodu da ugode samo sebi i da im se savrseno jebe za okolinu. Zabavno kad je kod drugih, ne bas kad je u svojoj kuci.

 

Da je neka stvarno protiv ekipa, odvalili bi im bubrege koliko odmah.

 

Ovo treba da se doceka velikim organizovanim ignorisanjem po malo opozicionih medija osim servisnog izvestavanja.


Ne serovati, ne komentarisati.Tisina i bojkot. Ovako se hrane trolovi.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...