Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

E pa tako je to kad imaš roditelja koji je rođeni antiprotivni kontraš. Kad su svi bili za Slobu, nije mogao da ga smisli. Sad mu je pak on žrtva i mučenik i to sve nije moralo baš tako. :dry:

Dobro, makar se po pitanju Vučića slažemo. Još uvek. :D I vakcinacije, da ostanemo on topic. :D

 

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

nije ni kod nasih po nemackoj mnogo bolje. ista prica, plus sto neki toliko izmisljaju price da je to neverovatno. posebno kad se raspravlja medju ljudima iz srbije. prica je uglavnom da je to sve prevara, da nema korone, ali i da firme uslovljavaju ljude da se moraju vakcinisati jer inace ce da izgube posao. jedno kvalitetno amanje™ mozga

 

2 hours ago, Arkadija said:

Slažem se. Moja mama ima prijateljicu iz osnovne škole koja još od 60-ih živi u Kanadi. Redovno se gledaju preko skypa bar jednom mesečno. Ta žena tamo je pala u nesvest kada je čula da se moja mama vakcinisala. Onda je počela da prosipa neku priču da kovid 19 ne postoji, da to nije bolest i još koješta, onda je moja mama odjednom imala hitna posla i brzinski prekinula razgovor. 

 

Cekaj bre, to je tamo mejnstrim ili NASI samo upadaju u tu grupu?

Link to comment

Ne znam do cega je, ali na random vesti o koroni, cak i onih sa nekomentartabilnim™ naslovom i na progresivnijim medijima, se na fejsbuku javlja buljuk idiota sa antivakcinaskim komentarima. Bukvalno se zapanjim dok citam. To su neki obicni ljudi, kaoabajagi studenti, babe, radni fabricki narod... Ne razumem gde su ni odakle pokupili taj sentiment, to nisu ni stavovi ni teorije, nego bukvalno nekakav fluidni anti- sentiment koji se menja u zavisnosti od prilike ili neprilike. Cak mi izgleda i da na nekoj konkretizaciji oni imaju kontra stavove jedni od drugih, ali okvirno - antivakcinaski. Gde su mogli da pokupe sve te gluposti osim eventualno na Hepiju?

Link to comment

Širi se to od usta do usta, mislim čak i više nego po društvenim mrežama. Nego čuje nešto pa to prenese nekom drugom, pa se to širi dalje i u svakoj iteraciji poprima veće razmere. Mislim da je i ogroman problem što izgleda svako poznaje po nekog doktora koji iskazuje određene rezerve prema vakcini, pa onda nešto uopšteno poput "nemojte ako planirate potomstvo dok stigne do 5. osobe u nizu postane "vakcine truju i nemojte ni slučajno". Mislim da je nažalost vrlo teško stati na put tome. 

Link to comment

Gornji trendovi pokazuju da se u zemljama koje se ozbiljno bave time da svedu pandemiju u podnošljive razmere nakon vakcinacije tome ipak staje na put.

 

Šteta što Srbija nije jedna od njih.

  • +1 7
Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

 

 

Cekaj bre, to je tamo mejnstrim ili NASI samo upadaju u tu grupu?

 

antimeasure i antivax pokret u nemackoj nije za potcenjivanje. mada, sudeci po nekim fejbuk grupama gde mahom nasi u nemackoj pisu, procentualni vise nasih je tog pogleda nego nemaca. mada 2, i ta cifra kod nasih se razlikuje po osnovi nivoa obrazovanja. 

Link to comment

Keva i tast i tašta su se svi vakcinisali, jer smo ih mi prijavili i poslali, nisu hteli da se svađaju sa decom...

 

Ali, su im puna usta Nestorovića, jebo ih on... I ništa oni ne razumeju, ali Nestor tako lepo priča i pametan čovek... :isuse:

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, Halvard said:

Širi se to od usta do usta, mislim čak i više nego po društvenim mrežama. Nego čuje nešto pa to prenese nekom drugom, pa se to širi dalje i u svakoj iteraciji poprima veće razmere. Mislim da je i ogroman problem što izgleda svako poznaje po nekog doktora koji iskazuje određene rezerve prema vakcini, pa onda nešto uopšteno poput "nemojte ako planirate potomstvo dok stigne do 5. osobe u nizu postane "vakcine truju i nemojte ni slučajno". Mislim da je nažalost vrlo teško stati na put tome. 

 

ovo je vrlo tacno. primera radi, jedna moja bivsa ucenica iz srbije, je takodje u nemackoj. devojka je natprosecno inteligentna. tipican pametni biser, obavila faks u srbiji ocas posla i udala za jednog gastosa. sa njom imam cesto prepirke na fejsu. ona se uhvatila nekog svog kucnog lekara kod kojeg su vec 15 godina. taj lekar se drzi obazrivo, i savetuje je da ceka jer je mlada, zdrava i nije rizicna grupa. ono sto mene cudi je da ona ne kapira da to sve moze da bude tako, ali da joj niko ne moze garantovati da se nece zaraziti, i da taj isti doktor ne moze da kaze kako bi se kod nje razvijala bolest. a jos me vise cudi da ne kapira da smo svi mi, nerizicni i rizicni, deo lanca kojim se sprecava sirenje virusa i da dokle se vecina ne vakcinise ili prelezi bolest nema govora o prestanku pandemije. znam kakav joj mozak i ne mogu da se nacudim

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Kolo, studenti, podzemni prolaz, zvuci kao neki scenario za film koji bi cak i Kusturica bacio u djubre.

 

Dobro su Turci izdrzali 500 godina

Otprilike.

Mene podsetilo na zavrsnu scenu iz smece filma Boomerang.

Link to comment

Čitam vas i mislim se koja sam srećnica da mi se vakcinisali i roditelji i rođaci i muž i njegovi roditelji i sestra i moja tetka i niko nije pravio pitanje, a neki su se baš iscimali (tipa čekićali u redu na sajmu, potezali iz inostranstva put) i niko nije pravio pitanje.

 

Na tvrde antivaksere u okolini nisam ni naletela, samo "čekam da vidim", "nije to još ispitano"...

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...