Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

pa primichu se polako, oko kashe, oko slanine, pa sve manji i manji krug i - cap slavice! :lolol:

 

 

mislim, ja sam shvatila da zele da se teritorija republike vakcinishe, ne da priznaju samo nashe vakcine. chuj nashe :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

To sa decom je poseban spektakl. Znači imaju on-line časove, pa će onda u nekom momentu da otrče do škole, takoreći da se teleportuju tamo, odgovaraju nešto i onda se brzinski vrate kući, jer stižu mejlovi, google učionice i sl. Treba uraditi zadatke, možda nešto i naučiti, mada je to upitno. Ko ide na privatne časove još i to da uglavi, pa oni koji idu na sport., da odu na trening. 

Link to comment

Mene sad zanima ovo, za vikend bi trebalo da mi dođu u goste brat i snaja sa detetom iz Bosne Republike srpske :fantom:. Oni, naravno nisu vakcinisani.

Prema ovom novim merama, jel mogu uopšte da uđu u Srbiju?
Bitno mi je razjašnjenje ovoga, pa ako ne zna odgovor, bio bih jako zahvalan.

Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene sad zanima ovo, za vikend bi trebalo da mi dođu u goste brat i snaja sa detetom iz Bosne Republike srpske :fantom:. Oni, naravno nisu vakcinisani.

Prema ovom novim merama, jel mogu uopšte da uđu u Srbiju?
Bitno mi je razjašnjenje ovoga, pa ako ne zna odgovor, bio bih jako zahvalan.

mislim da nema shanse da se zabrani ulazak nevakcinisanim, mislim da misle da je vakcinisanima dovoljna potvrda o vakcinacijama da ne moraju u karantin ili na pcr, kao olakshica. shto ful ima smisla. a ne da ne sme niko bez vakcine. i to ce naravno pojasniti u toku dana, u prvom obracanju obichno daju izjavu prepunu imenica i glagola, a smisao se vec nekako generishe do kraja dana :isuse:

 

nashih poslednjih godinu dana skoro da moze da se opishe sa "mislim da misle..." :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da ćeš morati da sačekaš zvanično da donese vlada i šta je stvarno i na koga se odnosi, možda samo zapadne zemlje zbog uskrsa i od kada će važiti. Do sada je koliko znam moglo slobodno

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene sad zanima ovo, za vikend bi trebalo da mi dođu u goste brat i snaja sa detetom iz Bosne Republike srpske :fantom:. Oni, naravno nisu vakcinisani.

Prema ovom novim merama, jel mogu uopšte da uđu u Srbiju?
Bitno mi je razjašnjenje ovoga, pa ako ne zna odgovor, bio bih jako zahvalan.

Pcr test ne stariji od 48h.

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Re-ac-tor said:

"Učenici u manjim grupama ..." - šta je sad ovo? Koliko njih, po kom rasporedu? Preporuka potpuno suprotna merama. Nisu normalni.

ovo je vec 3. ili 4. put da je tako, bar kod nas u srednjoj. nije novina.

Link to comment
2 minutes ago, Re-ac-tor said:

"Učenici u manjim grupama ..." - šta je sad ovo? Koliko njih, po kom rasporedu? Preporuka potpuno suprotna merama. Nisu normalni.

to je vec bilo. pozovu decu u shkolu da odgovaraju ko treba, po nekom svom rasporedu i dogovoru. nije strashno i nije bilo nebezbedno. dakle nije problem,morace samo da se misli o rasporedu.

  • +1 2
Link to comment
Just now, gone fishing said:

Polako ljudi opet frka panika zbog nepismenih novinara koji jure da prvi izbace vest :happy:

Ma sve je to pričao onaj smrad Gojković posle štaba

Link to comment
31 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene sad zanima ovo, za vikend bi trebalo da mi dođu u goste brat i snaja sa detetom iz Bosne Republike srpske :fantom:. Oni, naravno nisu vakcinisani.

Prema ovom novim merama, jel mogu uopšte da uđu u Srbiju?
Bitno mi je razjašnjenje ovoga, pa ako ne zna odgovor, bio bih jako zahvalan.

Neće im trebati ništa kao i do sada, BiH je izuzeta odavno od mera za ulazak

Link to comment
Just now, renne said:

Neće im trebati ništa kao i do sada, BiH je izuzeta odavno od mera za ulazak

da li i ne-bih drzavljani koji udju preko bih, ili samo oni?

Link to comment
34 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene sad zanima ovo, za vikend bi trebalo da mi dođu u goste brat i snaja sa detetom iz Bosne Republike srpske :fantom:. Oni, naravno nisu vakcinisani.

Prema ovom novim merama, jel mogu uopšte da uđu u Srbiju?
Bitno mi je razjašnjenje ovoga, pa ako ne zna odgovor, bio bih jako zahvalan.

Evo šta je tačno rekao onaj Gojković posle krštaba

Сви они који буду потпуно вакцинисани, са потврдом о вакцинацији, и то са потврдом из Србије, моћи ће да уђу у Србију без пи-си-ар теста и без изолације као што је до сада била", напоменуо је Гојковић.

Према његовим речима, иста ситуација је и са људима који нису држављани Србије, странцима.

"Моћи ће без теста и карантина да уђу у Србију уколико су вакцинисани вакцинама из Републике Србије. Потпуна вакцинација подразумева две дозе 'спутњила', две дозе 'Фајзера', две дозе 'Синофарма'.С обзиром да Астра-Зенека за сад има једну дозу, подразумева се да је једна доза у овом тренутку у равни са ове три вакцине", напомиње Гојковић.

Edit. Renne ti sve objasnio, super
Edited by arkonada
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...