Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, BlackGeorge said:

Ovako, upravo sada:

 

Frizerski salon u vlajkovićevoj ulici, ukupno 9 osoba unutra u 30 m kvadratnih. Tri frizera i 6 mušterija. 

 

Kone, šta ćemo sada?

To onaj na vrhu pored onog kafica?Tamo je stalno puno....

2 hours ago, BlackGeorge said:

Idemo dalje,

 

Pekara od nekih 15-20 m kvadratnih iza skupštine u kosovskoj. Ukupno četvoro ljudi unutra.

 

Tiodoroviću, kako si? 

Pekara Eko? Njima na vratima pise da je dozvoljeno 3 osobe. Ja kad vidim popunjeno, stanem ispred i sacekam da izadje neko.Imaju tendu pa ne smeta ako pada kisa.Dobra su pekara inace ;)

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Frank Pembleton said:

To onaj na vrhu pored onog kafica?Tamo je stalno puno....

Pekara Eko? Njima na vratima pise da je dozvoljeno 3 osobe. Ja kad vidim popunjeno, stanem ispred i sacekam da izadje neko.Imaju tendu pa ne smeta ako pada kisa.Dobra su pekara inace ;)

Ma da, taj, između kafića i kurira... Mada kada bolje razmislim častio sam ih sa kvadraturom, mislim da je još manji. 

 

Link to comment
6 hours ago, BlackGeorge said:

Ovako, upravo sada:

 

Frizerski salon u vlajkovićevoj ulici, ukupno 9 osoba unutra u 30 m kvadratnih. Tri frizera i 6 mušterija. 

 

Kone, šta ćemo sada?

 

6 hours ago, BlackGeorge said:

Idemo dalje,

 

Pekara od nekih 15-20 m kvadratnih iza skupštine u kosovskoj. Ukupno četvoro ljudi unutra.

 

Tiodoroviću, kako si? 

 

ti si stvarno očekivao da će to da se poštuje?

 

Kon i Tiodor ne mogu tu ništa, osim da kevću po televizijama ili podnesu ostavku. kada će ih zameniti neki drugi, koji će isto moći da kevću po televizijama i na kraju opet podnesu ostavku.

 

ljudi se ponašaju očekivano, koliko god to zvučalo glupo u ovoj situaciji, zato što postoji jasna svest o tome da se mere neće poštovati na način na koji su formulisane. sad će neko da kaže da bi bilo ipak očekivano da se ljudi, pod ovim okolnostima, paze i čuvaju, sve da nije uvedena nikakva mera. ili da će javno da žigošu one koji mere otvoreno krše. i taj neko ne bi bio u pravu, jer to nije primenljivo na konkretan kontekst, odnosno društvo. šta ja znam, možda bi tako bilo u Japanu (ne mogu da tvrdim) ili recimo kad bi se mere sprovodile Staljinističkim metodama, pa da frizer i pekar iz tvoje priče završe na prvoj banderi ili u kakvom logoru. 

Edited by Ted
Link to comment
10 minutes ago, Ted said:

 

 

ti si stvarno očekivao da će to da se poštuje?

 

Kon i Tiodor ne mogu tu ništa, osim da kevću po televizijama ili podnesu ostavku. kada će ih zameniti neki drugi, koji će isto moći da kevću po televizijama i na kraju opet podnesu ostavku.

 

ljudi se ponašaju očekivano, koliko god to zvučalo glupo u ovoj situaciji, zato što postoji jasna svest o tome da se mere neće poštovati na način na koji su formulisane. sad će neko da kaže da bi bilo ipak očekivano da se ljudi, pod ovim okolnostima, paze i čuvaju, sve da nije uvedena nikakva mera. ili da će javno da žigošu one koji mere otvoreno krše. i taj neko ne bi bio u pravu, jer to nije primenljivo na konkretan kontekst, odnosno društvo. šta ja znam, možda bi tako bilo u Japanu (ne mogu da tvrdim) ili recimo kad bi se mere sprovodile Staljinističkim metodama, pa da frizer i pekar iz tvoje priče završe na prvoj banderi ili u kakvom logoru. 

 

Pa nek' podnesu kad već ničemu ne služe. Neka i ovi sledeći podnesu, dok im ne ostane jedino Vesić da određuje mere.

 

Ovako im samo daju pokriće u vidu medicinske struke i realno su saučesnici.

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, Tsai said:

znaci, uh...

razbio bih nesto sad

Apelovati na Bracu da ubaci i :fur: u reakcije pa da možemo da besnimo na ovakve vesti.

ili sve kao ovu đubrušu™ potkačiti ili bejzbolkom ili krivičnom prijavom.

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

 

 

 

 

 

 

Kako ja mrzim ovakve ljude. Ali, bas ih mrzim, iz dna duse ih mrzim. Ta sicardzijska logika - samo da ja svoje zavrsim a ostali neka crknu. Fuj.

  • +1 6
Link to comment

Sve dosadašnje mere ostaju na snazi, odlučeno je danas na sednici Kriznog štaba, saznaje "Blic". Zasedanje je završeno stavom medicinskog dela Štaba da nema otvaranja tržnih centara i kafića.

 

Na današnjoj sednici donete su i nove mere: đaci u manjim grupa moći će da dođu u školu, popravljaju ocene i budu ocenjeni, a ulazak u Srbiju biće moguć sa uverenjem o primljene obe doze vakcine.

Krizni štab je usvojio zahtev Ministarstva prosvete da se omogući učenicima da u manjim grupama, uz striktno poštovanje epidemioloških mera, mogu da dođu u školu i budu ocenjeni. U skladu sa odlukama Kriznog štaba, Ministarstvo će definisati jasno uputstvo i proslediti ga školskim upravama.

 

Kada je reč o granici i uslovima ulaska u Srbiju odlučeno je da naši državljani i stranci mogu pokazati uverenje o primljenoj vakcini.Prema nezvaničnim navodima u odluci je i da vakcinacija treba da bude obavljena na teritoriji Srbije. Putnici moraju da imaju obe doze to jest da su vakcinisani i revakcinisani osim astra zeneke gde je dovoljna jedna doza jer je revakcina nekoliko meseci kasnije.

Sve mere koje su važile do sada ostaju do daljnjeg što uzači da su zatvoreni i ovu nedelju tržni centri i ugostiteljski objekti.

Link to comment

 

4 minutes ago, arkonada said:

Kada je reč o granici i uslovima ulaska u Srbiju odlučeno je da naši državljani i stranci mogu pokazati uverenje o primljenoj vakcini.Prema nezvaničnim navodima u odluci je i da vakcinacija treba da bude obavljena na teritoriji Srbije.

kakva je ovo glupost :blink:

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...