Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, slepa živana said:

šta znam... pomišljala sam ovo što kaže hermetico, da je možda u pitanju neki skriveni samoubilački nagon. a s druge strane mi se čini da neki ljudi uopšte ne shvataju da su smrtni. deluje glupo, ali mi se čini da je moguće.

 

Meni rade obe teorije, cak i u istom coveku.

 

Imam slucaj 70+ coveka, otac moje kume o kojoj sam vec pisao, ne priznaje virus. Razboleo se, svi klasicni simptomi ali bez potvrde testiranjem, kuci popio 3 pakovanja antibiotika, kasljao, izmaltertirao sve oko sebe, rastajao se sa zivotom fizicki ali psihicki umiranje od laznog virusa za njega prosto nije bila opcija. Eno ga sad, oporavlja se, jos uvereniji da virus ne postoji.

 

Spoiler

Nekako imam utisak da bi moja keva sa takvim bespogovornim, verničkim stavom uspela da se izvuče.

 

Drugi tekuci slucaj, opet otac prijateljice, 70+, vestacki zalistak ugradjen pre nekoliko godina, hipertenzija, pozitivan - lose mu je ali ne jebe živu silu, jutros cepao drva, reče mi žena jer se dopisuje sa tom prijateljicom. Ova ocajna jbt, ne može da mu objasni da ne treba da se kurči.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jbte moja žena sad pita:
Jel bi smetalo da ja koja sam primila i revakcinu Sputnik V, sad primim Fajzera?

.... Shiit has hit the fan!


 

pa zašto bi to radila pobogu :blink: ?

ako je zbog putovanja, verovatno će eu da prizna i rusku

 

ako je zbog antitela, pa sve do sada govori da rus radi odlično

  • +1 2
Link to comment
Just now, Milosh76 said:

A i ne treba mesati vakcine, pogotovo ne  dok se ne pokaze da li moze ili ne.

Bila je prica da su Zeka i Sputnik kompatibilne, a za ostale ne.

ok za te dve, ali iskreno ne vidim razlog (a i nišlije su potvrdile :D) da se ne može pomešati kinez sa bilo kojom drugom

upravo zato što je to mrtav virus, pa kao što mogu da se čipuju oni koji su preležali, ne vidim zašto kinezi ne bi mogli

Link to comment
 
Koliko si zaista vezan za suprugu i ometa li te ponekad u necemu ?
Treba mi u top formi za ovaj rat sa komšijama koji pokrećem! [emoji23][emoji23][emoji23]

Ne ozbiljno, to mi ilustracija koliko se iznervirala od ovih što se "nećkaju", imala razgovor sa nekom rodbinom oni mudraci oće "tek na jesen, da budu zaštićeni na zimu" [emoji15].
Rekla im: otkud znate da će tada biti vakcina? Sad ću ja duplu da vam potrošim zalihe!

.... Shiit has hit the fan!

  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment
19 minutes ago, dùda said:

ok za te dve, ali iskreno ne vidim razlog (a i nišlije su potvrdile :D) da se ne može pomešati kinez sa bilo kojom drugom

upravo zato što je to mrtav virus, pa kao što mogu da se čipuju oni koji su preležali, ne vidim zašto kinezi ne bi mogli

 

Ne bih ja mesao domacu kajsiju (kasnija reakcija) sa domacom sljivom (brza i ponekad burna reakcija) :D

 

jel tako @Frank Pembleton  ?

Edited by Milosh76
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Nista da lakse nije nego da lazira primanje vakcine.

 

Mislim da je zaista ostavio svoju vakcinaciju kao clutch marketinski dogadjaj koji ce da iskoristi u presudnom momentu. Jer njemu jeste vazno da se korona suzbije gde bi on izasao pod a) kao spasitelj, b) da se nastavi biznis ez juzl

Moze i drugacije da se zakljuci : Da njemu haos oko korone bas odgovara, mislis da njih dotice opste dobro? Dok ljudi (bar deo) brinu kako da prezive ovo sranje i kako da preguraju  nemanje novca i posla, ne dolazi do mozga gde su 2 minuta sa naplatne rampe, Jovanjica i zilion drugih neverovatnih brljotina

Edited by Haralampije
Link to comment

Tacno je, najvise mu odgovara haos, ali ga yebe sto taj haos ne moze da nesto duze da potraje zbog vakcinacija&normalizacija u razvijeni svijet.

 

 

Edited by Friend
Link to comment
3 minutes ago, Friend said:

Tacno je, najvise mu odgovara haos, ali ga yebe sto taj haos ne moze da nesto duze da potraje zbog vakcinacija&normalizacija u razvijeni svijet.

 

 

tako je. nijedna zemlja ne moze da podnese raspad zdravstvenog sitema i ovaj stani/kreni ritam kad pricamo o funkcionisanju svih ostalih.

svuda na kraju dodju do zakljucka da je neophodno suzbiti koronu, na tezi ili manje tezak nacin.

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

tako je. nijedna zemlja ne moze da podnese raspad zdravstvenog sitema i ovaj stani/kreni ritam kad pricamo o funkcionisanju svih ostalih.

svuda na kraju dodju do zakljucka da je neophodno suzbiti koronu, na tezi ili manje tezak nacin.

znachi na tezi.

 

mada je pitanje u ovom majmunarniku da li uopshte postoji lakshi nachin. a za njega su, kad je korona u pitanju, svi teshki, negde ce neshto morati da izgubi, shto do sad nije. da li ce to biti difuzna masa ljudi koji u svim klasama gube finansijski, a s pravom ne razumeju zashto, ili partijski monolit koji ce morati da vuche prisilno na vakcinaciju (isto bez razumevanja), neshto od toga ce biti i neshto od toga ce ga koshtati. a mozda i sve, chovek je realno baksuz, pogledaj kakva mu je vladavina, od feketica preko poplave do korone, sve prosharano glavama koje se kotrljaju. nishta od toga nije dobeo za posao.

  • +1 3
Link to comment

Ne odgovara mu trenutno stanje nikako, najviše ipak umiru stari ljudi, penzioneri, koji su u solidnoj većini njegovi glasači.

Drugo, niko nije srećan što ne rade kafići, restorani, što nema svadbi/proslava itd., a za to ne može da se okrivi Đilas čak ni u blatoidima. Njemu bi odgovaralo da se jednostavno sve vrati na pređašnje stanje, pre korone.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...